Paweł Sowiński z Humnisk mistrzem Polski w szachach! (ZDJĘCIA)

HUMNISKA / PODKARPACIE. W Szklarskiej Porębie (woj. dolnośląskie) odbył się Finał Mistrzostw Polski Młodzików do lat 10 w szachach klasycznych. 9-letni szachista z Humnisk Paweł Sowiński, reprezentujący barwy klubu UKS SP1 Brzozów najlepiej zniósł trudy rywalizacji, pomimo konfrontacji z rocznikiem starszym. Młody szachista zdobył 8,5 pkt. na 9 możliwych, zostając po raz kolejny mistrzem Polski.

134 zawodników wyłonionych w drodze eliminacji rywalizowało przez 8 dni o tytuł najlepszego w kraju. Zawodnicy grali 90 min+30 sekund na ruch na dystansie 9 rund.

9-letni szachista z Humnisk Paweł Sowiński, reprezentujący barwy klubu UKS SP1 Brzozów najlepiej zniósł trudy rywalizacji, pomimo konfrontacji z rocznikiem starszym. Pawełek zdobył 8,5 pkt. na 9 możliwych, zostając po raz kolejny Mistrzem Polski. Po 8 rundzie wiadomo było, że zdobył złoty medal jednak chciał grać dalej i wygrywając ostatnią rundę przekroczył normę kandydacką, uzyskując ranking 2230 oraz podwyższył  rankingu  FIDE o ponad 120 punktów.

Pomimo ogromnej  presji, a przede wszystkim ogromnego wysiłku  umysłowego jak i psychicznego Pawełek spisał się rewelacyjnie, wykorzystując w większości partii jedynie czas dodatkowy.

Jeszcze w tym roku przed Pawełkiem  przygotowania do Mistrzostw Świata w Chinach  i Mistrzostw  Europy w Słowacji.