REKLAMA
WUP

Odpowiedzą za kradzież drewna z lasu

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci ustalili sprawców kradzieży drewna z lasu państwowego na terenie powiatu krośnieńskiego. Okazali się nimi dwaj bracia. Skradzione drewno jodły mieli zamiar sprzedać w pobliskim tartaku.

We wtorek, około godz. 19 leśniczy zawiadomił brzozowskich policjantów o kradzieży drewna z lasu państwowego w Woli Jasienickiej. Z relacji zgłaszającego wynikało, że już około godz. 14 zauważył wyciętą jodłę, leżącą obok lasu. Leśniczy zaznaczył drewno specjalnym znakiem rozpoznawczym. Lecz gdy wrócił ze swoim kolegą w to samo miejsce około godz. 18 drewna już nie było. Postanowił zawiadomić policję.

wood-456195_1280

Dyżurny skierował na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy. Choć okazało się, że do przestępstwa doszło w lesie znajdującym się na terenie powiatu krośnieńskiego, brzozowscy mundurowi nie odstąpili od wykonywania dalszych czynności. Funkcjonariusze ujawnili ślady pozostawione przez koła ciągnika rolniczego oraz wozu, które prowadziły w kierunku jednego z pobliskich tartaków. Tam policjanci ujawnili skradzione drewno jodły, które wcześniej zostało oznaczonego przez leśniczego.

W dalszych czynnościach policjanci ustalili dwóch braci z gminy Jasienica Rosielna w wieku 19 i 21 lat którzy przywieźli skradzione drewno na tartak do obróbki.  Jak się okazało chcieli je sprzedać. Za popełnione przestępstwo może im grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat. Zgodnie z właściwością miejscową materiały w tej sprawie zostały przekazane do Komendy Miejskiej Policji w Krośnie.

 

KPP Brzozów

23-09-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.