REKLAMA

O opłatach za przedszkola, budowie chodników i strażnicy na ostatniej sesji Rady Miejskiej (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. 12 stycznia na nadzwyczajnym posiedzeniu zebrała się Rada Miejska w Brzozowie. Wzięło w nim udział 20 radnych. Obradom przewodniczył Edward Sabik.

Radni na początek podjęli uchwałę określającą wysokości opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego w czasie przekraczającym wymiar 5 godz. bezpłatnych zajęć dla dzieci do lat 5, w publicznych przedszkolach prowadzonych przez Gminę Brzozów. Opłata ta wyniesie 1 zł za każdą rozpoczętą godzinę (przy 50 % ulgi za drugie i kolejne dziecko). Opłata nie obejmuje wyżywienia.

W drugiej kolejności została uchylona uchwała własna z dnia 31 marca 2015 r. w sprawie wyrażenia woli przekazania części nieruchomości gruntowej, stanowiącej własność Gminy Brzozów na rzecz Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie w celu budowy strażnicy. Strażnica nie będzie budowana, a gmina ma inne plany związane z wykorzystaniem tej działki. Radni zmienili też uchwałę własną z dnia 29 listopada 2016 r. w sprawie wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia międzygminnego. Rzecz dotyczy powstania Regionalnej Instalacji Przetwarzania Odpadów Komunalnych (RIPOK) w Krośnie.

ty0

Brzozowscy radni zadecydowali też o udzieleniu pomocy rzeczowej na realizację zadania publicznej Samorządowi Województwa Podkarpackiego. Jest to powtórzenie ubiegłorocznej deklaracji dokonania sfinansowania dokumentacji budowy chodników przy drogach wojewódzkich w Starej Wsi, Humniskach i Turzym Polu w łącznej kwocie 92 tys. zł. Radni po raz pierwszy w nowym roku wprowadzili zmiany w budżecie gminy oraz w wieloletniej prognozie finansowej Gminy Brzozów.

ty7

Źródło: gmina Brzozów

13-01-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.