REKLAMA
REKLAMA

Nieletni na motocyklach. Mandaty dla właścicieli, sąd dla nastolatków

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Policjanci zatrzymali do kontroli drogowej dwóch nieletnich motocyklistów. Chłopcy kierowali jednośladami, pomimo że nie posiadali do tego uprawnień. Jak się okazało kierowali jednośladami za zgodą i wiedzą właścicieli pojazdów.

W miniony piątek, około godz. 18.30 w Starej Wsi policjanci z brzozowskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę hondy. Motocyklistą okazał się 16-latek. Młodzieniec nie posiadał uprawnień do kierowania jednośladem i jechał po drodze publicznej. Przybyła na miejsce właścicielka pojazdu nie była tym faktem zaskoczona, gdyż jak się okazało, to za jej zgodą i przyzwoleniem 16-latek kierował motocyklem.

Dwa dni później, około godz. 17, na ul. Chopina w Brzozowie policjanci z ruchu drogowego, zatrzymali również nieletniego motocyklistę. Tym razem to 14-latek siedział na miejscu kierowcy. W tym przypadku dodatkowo okazało się, że jednoślad nie był zarejestrowany, ani ubezpieczony. Policjanci poinformowali właściciela motocykla o tej kontroli. Mężczyzna przyjechał na miejsce. Również i w tym przypadku okazało się, że 14-latek kierował jednośladem za przyzwoleniem właściciela.

Policjanci przekazali nieletnich w ręce opiekunów. Materiały w sprawie nastolatków zostaną przekazane do sądu rodzinnego. Natomiast właściciele pojazdów za dopuszczenie do kierowania pojazdem po drodze publicznej osobę nie mającą do tego uprawnień zostali ukarani mandatami karnymi.

źródło: KPP Brzozów

27-08-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.