REKLAMA
ZS2
REKLAMA

Nielegalne papierosy ukryte w lodówce i w piecu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Korczowej w wyniku przeszukania posesji znajdującej się w okolicach Lubaczowa, zabezpieczyli 2 300 paczek papierosów pochodzących z przemytu. Część towaru ukryta była m.in. w lodówce i w piecu chlebowym.

W piątek 12 stycznia strażnicy graniczni z Korczowej przeszukali posesję należąca do 48-letniego Polaka. Mężczyzna oficjalnie zajmował się prowadzeniem gospodarstwa rolnego ale funkcjonariusze SG mieli uzasadnione podejrzenia, że może on przechowywać towary pochodzące z przemytu. W pomieszczeniach mieszkalnych strażnicy graniczni ujawnili 2 200 paczek papierosów produkcji ukraińskiej. Towar ukryty był m.in. w lodówce, w piecu chlebowym oraz w szafkach na odzież.  Wartość zabezpieczonych papierosów oszacowano na ponad 30 tys. zł.

Dodatkowo przeszukano dwa samochody, którymi na teren posesji przyjechali obywatele Ukrainy. W pojazdach ujawniono kolejne 100 paczek papierosów bez polskich skarbowych znaków akcyzy o wartości ok. 1300 zł.

Cały towar miał trafić do dalszego obrotu handlowego, prawdopodobnie na terenie Polski.

Wobec Polaka – właściciela posesji oraz obywateli Ukrainy zostało wszczęte postępowanie karne skarbowe.  Polak odpowie za popełnienie przestępstwa skarbowego a Ukraińcy – wykroczenia skarbowego. Dalsze czynności w tej sprawie prowadzą funkcjonariusze z Placówki SG w Korczowej pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubaczowie.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

W ubiegłym tj. 2017 roku funkcjonariusze Bieszczadzkiego Oddziału SG zabezpieczyli 420 tys. paczek papierosów pochodzących z przemytu o wartości 5,7 mln zł.

źródło: BiOSG

16-01-2018

Udostępnij ten artykuł znajomym: