REKLAMA

Motocyklista uciekł w zarośla. Miał zakaz prowadzenia pojazdów

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Kierujący uciekł zanim przybyli funkcjonariusze. Jednak po pewnym czasie pojawił się na komendzie. Wówczas dopiero okazało się co było przyczyną jego ucieczki.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godz. 20, w Przysietnicy. Jak wskazały wstępne ustalenia policjantów, kierujący motocyklem typu kros, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem i zjechał na przeciwny pas ruchu, jadąc wprost na nadjeżdżającego z naprzeciwka volkswagena, którego kierujący chcąc uniknąć zderzenia odbił na lewy pas ruchu. Pomimo tego motocykl otarł się o prawy zderzak samochodu, po czym wjechał do przydrożnego rowu. Motocyklista porzucił pojazd i uciekł z miejsca zdarzenia w pobliskie zarośla. Policjanci sprawdzili trzeźwość kierowcy volkswagena. Był trzeźwy.

Gdy jedni policjanci wykonywali czynności na miejscu zdarzenia, to drudzy rozpoczęli poszukiwania uciekiniera. W działania został zaangażowany również przewodnik z psem służbowym.

1578400077

Po kilkudziesięciu minutach policjanci pracujący na miejscu otrzymali informację od dyżurnego, że poszukiwany przez funkcjonariuszy mężczyzna jest na komendzie. Przywiózł go członek rodziny. Badanie alkomatem wykazało u niego 0,23 promila alkoholu w organizmie. Oficer dyżurny wezwał również karetkę pogotowia celem udzielenia pomocy medycznej 21-latkowi. Motocyklista został przewieziony do szpitala.

Po sprawdzeniu okazało się, że nie ma on uprawnień do kierowania motocyklem i nigdy ich nie miał. Ponadto ma aktywny zakaz sądowy prowadzenia pojazdów mechanicznych do września 2018 roku, gdyż w minionym roku został mu wydany za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości. Dodatkowo motocykl, którym kierował został zakupiony kilka dni temu i nie został jeszcze ubezpieczony, ani zarejestrowany.

Prowadzone w tej sprawie postępowanie pozwoli na ustalenie, jakie stężenie alkoholu miał w organizmie 21-latek, gdy kierował motocyklem. Wkrótce mężczyzna odpowie za popełnione przestępstwo i wykroczenia przed sądem.

KPP Brzozów

foto: KPP Brzozów

05-09-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.