REKLAMA
PIOTR URUSKI
REKLAMA

Mostowy prezent od wojska

WESOŁA (gm. Nozdrzec). W miejscowości tej, na potoku Baryczka, dobiega końca budowa mostu. Ciekawostką jest fakt, że wszystkie dotychczasowe prace i koszty z tym związane w całości pokryło Wojsko Polskie.

glowne38Most został całkowicie zniszczony w czasie czerwcowej nawałnicy. –  Gdy wody już opadły, okazało się, że nie ma tu już czego obudowywać. Trzeba było zrobić most od samego początku  – mówi Antoni Gromala, wójt gminy Nozdrzec. – Od świata zostało odciętych osiem gospodarstw domowych i rolnicy od swych pól. Złożyłem pismo do ministra obrony narodowej Bogdana Klicha, w który poprosiłem go  by rozważył możliwość odbudowania tego mostu przez wojsko – w ramach ćwiczeń. Muszę przyznać, że to co nastąpiło później przeszło moje najśmielsze oczekiwania. W jednym tygodniu złożyłem pismo, w drugim miałem pozytywną odpowiedź, a na następny dzień wojska inżynieryjne były już  na miejscu – gotowe do pracy.

Wojskowi ostro wzięli się do pracy, bo most wybudowali w trzy tygodnie. – Śmiem twierdzić, że pod względem jakości jest to jeden z najlepiej wykonanych mostów w naszym powiecie  – twierdzi wójt Gromala. – Jego żywotność na pewno będzie bardzo długa. Dla nas jako samorządu równie ważny jest fakt, że na jego budowę z budżetu gminy nie wydaliśmy nawet złotówki.

Jak szacuje wójt koszt, budowy takiego mostu to kwota rzędu około 800 tysięcy złotych. – Trochę większy most, w naszej gminie budowany jest ze środków powiatu. Tam koszty szacowane są na około 1 milion 400 tysięcy złotych. Te zaoszczędzone 800 tysięcy to naprawdę ogromna kwota dla takiej gminy jak Nozdrzec – dodaje wójt.

W przyszłym tygodniu na moście pojawi się betonowa nawierzchnia. – Bardzo się cieszymy, że znowu będziemy mieć most – twierdzi Krystyna Bielec. – Po powodzi, obok miejsca w którym kiedyś stał most wykopano nam przejście byśmy mogli przejechać po brodzie rzeki. Dla nas mieszkańców jest to jedyna droga, by dostać się do drogi głównej. Jestem przekonana, że most będzie służył jeszcze kilku pokoleniom. Zarówno wójt jak i wojskowi wykonali tu kawał dobrej roboty.

Autor:brzozow24.pl


18-09-2009

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Poprzedni artykuł:
«
Następny artykuł:
»


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.