REKLAMA

Mieszkańcy bez ogródek o ważnych dla lokalnej społeczności zadaniach. Znów głośno o przystankach w Grabownicy (FILM, ZDJĘCIA)

|

Mieszkańcy bez ogródek o ważnych dla lokalnej społeczności zadaniach. Znów głośno o przystankach w Grabownicy (FILM, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W punkcie wolne wnioski w ramach 50. sesji Rady Miejskiej w Brzozowie głos zabrali mieszkańcy gminy. Zgłosili oni wiele postulatów, w głównej mierze skupiając się na przystankach w Grabownicy, stanie nawierzchni drogi Grabownica-Górki oraz na sprawach związanych z Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej. Do wygłoszonych spostrzeżeń, uwag i propozycji ustosunkowali się radni oraz burmistrzowie.

ts

12

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

O te zadania, inwestycje i działania pytali radni władze miasta. Czy skutecznie walczą o interesy mieszkańców? (FILM, ZDJĘCIA)

Wdzięczność mieszkańców Górek. Janusz Cecuła uhonorowany za zaangażowanie w budowę długo oczekiwanej drogi (FILM, ZDJĘCIA)

50. sesja Rady Miejskiej w Brzozowie przeszła do historii. Sprawozdanie burmistrza (FILM, ZDJĘCIA)

Zdjęcia z sesji

26-03-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

radość2018-03-26 18:18:52
0 0
Po co się dopominać wybrac nowego burmistrza dla , którego będą się liczyć mieszkańcy całej Gminy, a nie tylko Przysietnica - obraz nędzy i rozpaczy
jawa czy sen2018-03-27 09:18:33
0 0
Szok i niedowierzanie.Jak można tolerować tak potworną obłudę tej władzy.Do wymiany wszyscy od sołtysów po radnych,naczelników,kierowników ,burmistrzów.
Antypalestyńczyk2018-03-27 11:20:16
0 0
Władzy zależy na władzy !!! Zrozumieć trzeba!!!!!!
mieszkaniec2018-03-27 11:45:07
0 0
Walka o przystanki które Pan radny Zajdel chce zlokalizować na niebezpiecznym zakręcie i na zboczu stromego podjazdu to jakiś totalny bezsens. Czy Pan radny będzie później odpowiadał za śmiertelne wypadki w tym miejscu, których i tak jest nie mało? Moja propozycja może trochę śmieszna, ale może i nie, jest taka. Aby za kwotę jaka będzie wynosiła przygotowanie tych przystanków, spodziewam się że może to być nawet 500 tyś zł.(wykup działki, budowa utwardzonej zatoczki itd.), dogadać się z przewoźnikiem np. Marcelem aby co 2-3 kurs puścić przez przysiółki: polana, szkółka, folwark oraz, co nikt o nich nie walczy, Wielką Stronę i dopłacać to poprawy rentowności kursów. Uważam, że kwota z budowy wystarczy na wiele wiele lat dopłat dla przewoźnika. A nasza kochana Pani Kowalakowa będzie mogła niemal z pod domu jeździć do Rzeszowa.
Alutka2018-03-27 12:35:56
0 0
do : "radość" A co takiego nadzwyczajnego jest w tej Przysietnicy, że Pani/Pan tak ja wspominasz ? To, że mają drogę asfaltową i dwie szkoły podstawowe na normalnym poziomie ? Czy może to, że czekają od ponad 20 lat na kanalizację i żyją w okropnym smrodzie? Nie życzę Pani/Panu, żeby spędzał Pan ciepłe, letnie wieczory przed domem w takim smrodku.
do Alutka2018-03-27 15:51:18
0 0
Skoro od 28 lat głosujecie na Rzepke a on zapomniał o kanalizacji wPrzysieynicy.Może warto poprzeć innego kandydata który wykona to pilne zadanie.
Alutka2018-03-27 18:12:22
0 0
Po prostu chce tylko powiedzieć, że Przysietnica niczym sie nie różni od innych miejscowości Gminy Brzozów - nie na wszystko mogą sobie pozwolić i liczyć. No chyba, że zazdrościsz, że w "kupie siła"? Ja akurat z innej gminy jestem, bywam tam gościnnie i na P. Rzepkę nie moge niestety głosować.Ale Wam zazdroszczę akurat takiego Gospodarza a Przysietczanom solidarności i lokalnego patriotyzmu. I bardzo mi przykro, że Burmistrz nie urodził sie w Twojej rodzinnej miejscowości. Ale będziesz miał szanse, wybory niedługo. Życzę Wesołych Świąt.
tadek2018-03-28 12:13:55
0 0
do "mieszkańca" i "Alutki" - wreszcie jakieś mądre głosy, żal patrzeć jak inni obrzucają Burmistrza "błotem", a to dopiero początek kampanii, strach pomyśleć co będzie bliżej wyborów.
anty2018-03-28 18:45:52
0 0
jak się ludzie męczą z władzą , która nie reaguje na krzywdę ludzką
Kazimierz Zajdel2018-03-29 06:03:50
0 0
do wpisu mieszkańca . Widać ma Pan/Pani bujną wyobrażnię być może celowo. Przystanki o , których jest mowa były przez 30 lat w km 19+100 w linii prostej. Zachęcam do obejrzenia mojej strony , gdzie zamieszczam wszystkie informacje także o przystankach
Kazimierz Zajdel2018-03-29 06:25:02
0 0
Panie Radny Tympalski ubolewam nad tym że publicznie okłamujesz Pan siebie i innych . Nie dotyczy to tylko przystanków . Przychylne Wam media celowo wycinają niewygodne wyjaśnienia a dotyczy nie podjętej uchwały z , którą nie mogłem się zgodzić. Projekt w części opisowej zawierał przystanki w km 18+800 w kierunku Sanoka natomiast w km 18+450 w kierunku Brzozowa prawie koło Pani Florczak . Załącznik graficzny wskazywał położenie przystanków w położeniu przedstawionym przez Pana podczas sesji. Kogo chcieliście oszukać ?. Ponadto w sprawie chodnika przed wykonaniem twierdziłeś Pan że tam ludzie nie chodzą i kazałeś mi liczyć ludzi o godz. 8 i 14 tej. Wasza błędna polityka doprowadziła do tego że mamy wykonane 420 m tego chodnika, w 2018 będzie wykonane tylko 100 m . Proszę powiedzieć co dalej?. Przecież chodnik mógł być wykonany w całości
mieszkaniec2018-03-29 12:39:24
0 0
Przystanki o Pan tak usilnie walczy, w czasach w których istniały, należały do nieistniejącego już przewoźnika MKS. Przewoźnik ten nie miał prawa zatrzymywać się na przystankach obecnie istniejących tj. dawnych przystankach PKS i na odwrót PKS-y nie zatrzymywały się na przystankach MKS - doskonale to pamiętam. Jak Pan Zajdel może nie wie, to każdy przewoźnik w obecnych czasach również musi wystąpić do o pozwolenie wjazdu na konkretny przystanek i oczywiście musi za to zapłacić opłatę cykliczną. Bliskość przystanków szczególnie w stronę Sanoka może spowodować że przewoźnicy wykupią licencję tylko na jeden z dwóch przystanków i mieszkańcy będą biegać między jednym przystankiem a drugim, bo ten autobus się zatrzymuje tu, a tamten tam. A mają powiedzieć mieszkańcy Lalina którzy aby dotrzeć do pracy muszą przejść nawet 3-4 km by dotrzeć do naszego przystanku? A wg. Pana polityki będą zmuszeni iść kolejne kilkaset metrów na kolejny przystanek. Wg. mnie pieniądze które trzeba by wydać na budowę zatoczek autobusowych można o wiele lepiej wydatkować. Np.: wybudować chodnik do Pana Lubeckiego i wówczas pomyśleć o przejściu dla pieszych w okolicy górnego przystanku; dokończyć remont drogi na Polanie; połączyć nakładką asfaltową Polanę ze Szkółką; oświetlić drogę z Polany do drogi głównej; połączyć nakładką asfaltową Kijowiec z Górkami; wybudować chodnik do drogi kościelnej i przejście dla pieszych w tym rejonie; wybudować chodnik w stronę bloków przy PGR-że i wiele wiele innych zadać na które przede wszystkim trzeba znaleźć finansowanie i poparcie wśród pozostałych radnych. A jak się obrzuca mięsem i wysnuwa górnolotne poglądy tylko pod publikę i poklask powoduje, że Ci co coś mogą i robią stają przeciw Panu, Panie Zajdel.
Człowiek2018-03-29 20:57:12
0 0
Mieszkańcy kochani ! Jadąc na Sanok i Brzozów macie przecież po dwa przystanki po obu stronach i czy to aż takie ważne, czy są 200 -500 m bliżej...dalej ...niż Wy chcecie? Ja rozumiem ludzi starszych i schorowanych bo mają problem z dojściem, ale Wy nie dojeżdżacie co dzień do pracy, a w rodzinie, sasiedztwie na pewno jest kilka samochodow ktore moga Was dowieźc do tych miejsc. Natomiast tym, ktorzy mają zdrowe nogi proponuje wyjsc 10 min wczesniej a na zdrowie Wam wyjdzie. Sam Nie macie innych problemow, spraw - tylko przystanki ? Ręce opadają.
mieszkaniec2018-04-08 16:24:25
0 0
Przecież rządzący już jest peny że zostanie burmistrzem,nawet słynny sprzed wyborów nie bedzie starował na burmistrza. Ludzie szykujcie młodego człowieka , bo Brzozów z długów zniknie z mapy
M2018-04-15 18:27:51
0 0
KIEŁBASA WYBORCZA TO WYMIANA PIECÓÓW BEDZIE AZ W 2019 JAK ZAAKCEPTUJĄ WNIOSEK