Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – obchody w Brzozowie (PROGRAM)


BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu w Brzozowie odbędzie się 23 stycznia. W imieniu dyrektora Muzuem Regionalnego im. Adama Fastnachta w Brzozowie, zapraszamy do uczestnictwa w uroczystości upamiętniającej tragedię Shoah.

Wzorem lat ubiegłych obchody odbędą się we wszystkich zaangażowanych w przedsięwzięcie miastach i miejscowościach Podkarpacia.

Przedsięwzięcie organizowane jest pod patronatem Pana Marszałka Władysława Ortyla, wspólnie z Instytutem Pamięci Narodowej Odział w Rzeszowie, Polskim Towarzystwem Historycznym Odział w Rzeszowie, Fundacją Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego, Podkarpackim Kuratorium Oświaty, Podkarpackim Centrum Edukacji Nauczycieli, Kurią Diecezjalną w Rzeszowie, Prezydentem Miasta Rzeszowa, Prezydentem Miasta Krosna, Prezydentem Miasta Przemyśla, Prezydentem Miasta Mielca, Prezydentem Miasta Tarnobrzega, jak również z władzami samorządowymi, instytucjami i organizacjami, które podjęły się jego organizacji na terenie poszczególnych miast i miejscowości województwa.

Zasadniczym celem obchodów jest propagowanie pamięci o Ofiarach Holokaustu poprzez upamiętnienie miejsc po masowych mordach na ludności żydowskiej. Pamięć o ratujących Żydów od śmierci podczas II wojny światowej, aktywizacja młodzieży w duchu budowy tolerancji i dialogu oraz propagowania wielokulturowości Podkarpacia.

uw5


Komentarzy: 3 do “Międzynarodowy Dzień Pamięci o Ofiarach Holokaustu – obchody w Brzozowie (PROGRAM)”

  1. PATRIOTA pisze:

    Mamy tylu cichych i niedocenionych bohaterów narodowych i tutejszych lokalnych.Ich zasługi doceniajmy,o nich róbmy spotkania,wykłady i ich niech nie ginie pamięć o nich.

  2. Kresowy pisze:

    W tym roku 70 – lecie akcji Wisła.Uczcijmy pamięć ofiar tej tragedii.

  3. Muzealnik pisze:

    Kiedy kończy się kadencja dyrektora muzeum w Brzozowie?CZAS NA ZMIANĘ.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.