REKLAMA
Strony WWW Sanok
REKLAMA

Mazurek Dąbrowskiego i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych na brzozowskim Rynku (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Mazurek Dąbrowskiego w wykonaniu orkiestry Fire Band działającej przy Brzozowskim Domu Kultury rozpoczął niedzielne śpiewanie pieśni patriotycznych na rynku w Brzozowie.

Organizatorem koncertu w ramach upamiętnienia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem 100 lat Niepodległości był burmistrz Brzozowa Józef Rzepka, dyrektor Brzozowskiego Domu Kultury Sebastian Michalski oraz orkiestra Fire Band na czele z kapelmistrzem Tadeuszem Podulką.

W programie koncertu, który poprowadziła Agnieszka Wójcik-Gdula z BDK znalazły się najpopularniejsze piosenki, takie jak „Rota”, „Przybyli ułani” czy „Wojenko, Wojenko”; a także te mniej znane jak „Pytasz mnie” i „Jak to na wojence”. Każdy z utworów poprzedzony był krótkim wstępem wyjaśniającym historię jego powstania. Występowi orkiestry pod batutą Zygmunta Podulki towarzyszyli soliści. Zaśpiewali: Klaudia Graboń, Sabina Kułak, Anna Rygiel i Marta Bober oraz Kacper Malinowski, Dawid Draguła i gościnnie Piotr Wolwowicz. Dzięki energii płynącej ze sceny, publiczność wielokrotnie włączała się we wspólne śpiewanie.

Po ponad półtoragodzinnym koncercie na dużym telebimie został wyświetlony film produkcji krośnieńskiej TV Obiektyw „Jako w niebie, tak i w Komańczy”. Fabularyzowany dokument przedstawiający historię internowania prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy obejrzało już kilka tysięcy osób. Film pokazywany był m.in. w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz Instytucie Polskim w Rzymie. W Brzozowie też doczekał się swojej premiery 8 kwietnia a w niedzielę mieszkańcy mogli go obejrzeć jeszcze raz.

Zwieńczeniem niedzielnego koncertu był  gościnny występ zespołów wokalno-tanecznych ze szkół muzycznych z Kijowa oraz młodzieżowej formacji ogniowej z pokazem Fire show. Wydarzenie zorganizowała Fundacja Promocji i Rozwoju Bieszczad oraz Festiwal Telewizyjny Zirkafest z Kijowa na Ukrainie.

Majówką na rynku rozpoczął się sezon kulturalny w naszym mieście. Już w najbliższą niedzielę odbędzie się finałowy koncert Piosenki Nie takie stare… (jak świat). A za miesiąc największe święto miasta – Dni Brzozowa. Już dziś serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor: NP, ET

07-05-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.