ŁUCZNICTWO: Wiktoria Toczek złotą medalistką! (ZDJĘCIA)

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. W ostatnich dniach lipca w Dobrczu koło Bydgoszczy odbyła się XXII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w Łucznictwie. W zawodach wystartowało 81 zawodniczek i 91 zawodników. Mistrzostwo w kategorii kadetek przypadło Wiktorii Toczek.

W zawodach wystartowało 2 zawodniczki i 2 zawodników z klubu Sagit Humniska. Kadetki strzelały po 36 strzał z odległości 60, 50, 40, 30 m, natomiast kadeci z odległości 70, 60, 50, 30 m.

Po kwalifikacjach Wiktoria Toczek, uczennica Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Brzozowie, zajmowała wysokie 3 miejsce.
W przepięknym stylu w pojedynkach pokonała zawodniczki: Stella Kielce 6:0, AZS Poznań 7:1, Tramp Jarosław 6:2.

Następnie o wejście do finału pokonała zawodniczkę Marymontu Warszawa 6:5, a w finale wygrała z zawodniczką ŁKS Żywiec 6:4, tym samym zostając Mistrzynią Polski w kategorii kadetek na rok 2016.

4

Wiktoria zdobyła również medale: srebrny za odległość 60 m, brązowy za odległość 30 m oraz łącznie za odległość 40+30 m również brązowy medal.

W strzelaniu specjalnym do koniczynki Wiktoria wygrała również nie dając szans pozostałym zawodniczkom. Wspólnie z Dawidem Lasek w drużynach mieszanych zajęli 7 miejsce na 52 miksty.

Patrycja Piotrowska zajęła 17 miejsce, Dawid Lasek i Kacper Kij zajęli 57 miejsce.

Warto także dodać, że w drugiej połowie lipca Wiktoria Toczek jako reprezentantka Polski wystartowała w Mistrzostwach Europy w kategorii kadetek, które odbywały się w Bukareszcie. Był to jej pierwszy start z orłem na piersi. W zawodach tych wystartowali łucznicy z 36 państw Europy. Wiktoria zajęła 9 miejsce indywidualnie i 7 miejsce drużynowo wspólnie z zawodniczkami z Łucznika Żywiec i Resovii Rzeszów.