REKLAMA

Lewica chce dwukadencyjności w samorządzie terytorialnym (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W czasie Okręgowej Samorządowo-Politycznej Konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która odbyła się w Brzozowie, dyskutowano nie tylko o celach i zadaniach, ale oceniono krajowe i wojewódzkie władze SLD. Nie było głaskania.

Do konferencji doszło w dniu 12 listopada b.r.. W obradach uczestniczyli: przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Rzeszowie Wiesław Buż, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD Wiesław Stebnicki, wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD Jerzy Filipek, wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD, jednocześnie organizator konferencji Stanisław Szałajko, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia „ Pokolenia”- Wiesław Pajda. Na brzozowską konferencję przybyli parlamentarzyści, samorządowcy, radni, przedstawiciele związków zawodowych, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń oraz delegacje powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego.

Stanisław Szałajko w swoim wystąpieniu przedstawił sytuację SLD w ostatnich dwóch latach. Omówił kampanie wyborcze: samorządową i parlamentarną oraz przedstawił cele i zadania na najbliższe miesiące. Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Rzeszowie Wiesław Buż w wystąpieniu dokonał natomiast analizy sytuacji politycznej w kraju i województwie. Ocenił konferencje okręgowych SLD odbytych w Dębicy, Rzeszowie i Nisku. Przewodniczący zachęcał do licznego udziału w Kongresie Lewicy, który odbędzie się dnia 19 listopada 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z kolei Wiesław Stebnicki w mocnych słowach dokonał krytyki poprzednich władz partyjnych, zarówno krajowych jak i wojewódzkich. Dobitnie akcentował znaczenie powiatów i szacunku dla działaczy lewicowych. Omówił kwestie obecności SLD w mediach. Zadeklarował uruchomienie portalu internetowego i gazety. Wiesław Pajda mówił między innymi o wykorzystywaniu historii dla celów politycznych. Głos zabrali także Tadeusz Kaleniecki i Marian Kawa, delegat powiatu krośnieńskiego Józef Habrat, Ryszard Owsiany z Leska oraz Jerzy Filipek.

Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego działacza lewicy, byłego starostę powiatu leskiego Marka Sceliny.
Konferencja przyjęła stanowisko w formie apelu do parlamentarzystów o uchwalenie zapisu o dwukadencyjności władzy wykonawczej w samorządzie terytorialnym.

16-11-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.