Lewica chce dwukadencyjności w samorządzie terytorialnym (ZDJĘCIA)


BRZOZÓW / PODKARPACIE. W czasie Okręgowej Samorządowo-Politycznej Konferencja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, która odbyła się w Brzozowie, dyskutowano nie tylko o celach i zadaniach, ale oceniono krajowe i wojewódzkie władze SLD. Nie było głaskania.

Do konferencji doszło w dniu 12 listopada b.r.. W obradach uczestniczyli: przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Rzeszowie Wiesław Buż, sekretarz Rady Wojewódzkiej SLD Wiesław Stebnicki, wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD Jerzy Filipek, wiceprzewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD, jednocześnie organizator konferencji Stanisław Szałajko, przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia „ Pokolenia”- Wiesław Pajda. Na brzozowską konferencję przybyli parlamentarzyści, samorządowcy, radni, przedstawiciele związków zawodowych, organizacji pozarządowych i stowarzyszeń oraz delegacje powiatów: bieszczadzkiego, brzozowskiego, jasielskiego, krośnieńskiego, leskiego i sanockiego.

Stanisław Szałajko w swoim wystąpieniu przedstawił sytuację SLD w ostatnich dwóch latach. Omówił kampanie wyborcze: samorządową i parlamentarną oraz przedstawił cele i zadania na najbliższe miesiące. Przewodniczący Rady Wojewódzkiej SLD w Rzeszowie Wiesław Buż w wystąpieniu dokonał natomiast analizy sytuacji politycznej w kraju i województwie. Ocenił konferencje okręgowych SLD odbytych w Dębicy, Rzeszowie i Nisku. Przewodniczący zachęcał do licznego udziału w Kongresie Lewicy, który odbędzie się dnia 19 listopada 2016 roku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Z kolei Wiesław Stebnicki w mocnych słowach dokonał krytyki poprzednich władz partyjnych, zarówno krajowych jak i wojewódzkich. Dobitnie akcentował znaczenie powiatów i szacunku dla działaczy lewicowych. Omówił kwestie obecności SLD w mediach. Zadeklarował uruchomienie portalu internetowego i gazety. Wiesław Pajda mówił między innymi o wykorzystywaniu historii dla celów politycznych. Głos zabrali także Tadeusz Kaleniecki i Marian Kawa, delegat powiatu krośnieńskiego Józef Habrat, Ryszard Owsiany z Leska oraz Jerzy Filipek.

Zebrani uczcili minutą ciszy pamięć zmarłego działacza lewicy, byłego starostę powiatu leskiego Marka Sceliny.
Konferencja przyjęła stanowisko w formie apelu do parlamentarzystów o uchwalenie zapisu o dwukadencyjności władzy wykonawczej w samorządzie terytorialnym.


Komentarzy: 13 do “Lewica chce dwukadencyjności w samorządzie terytorialnym (ZDJĘCIA)”

 1. anty pisze:

  Dobrze słyszeć, że ta partia jeszcze działa i próbuje odbudować siły. Nigdy na nich nie głosowałem, ale przy najbliższej okazji z pewnością oddam na nich głos. Dlaczego? Dlatego, że nie znam państwa, gdzie w parlamencie nie ma lewicowej partii, a to lewica najczęściej staje w obronie obywateli, a mimo niskiego poparcia w społeczeństwie jedynym rozsądnym wyborem jest SLD. Śmieszną sprawą również jest to, że taka partia jak PiS wygrywa wybory dzięki lewicowemu programowi społecznemu, a lewica jest po za sejmem. Bieżąca polityka rządu jaką jest rozdawnictwo, kolesiostwo, co ma z kolei dać poparcie społeczeństwa poprowadzi nasz kraj w finansową przepaść, a to wszystko w imię tego, aby utrzymać się przy władzy. Wiadomo, że każdy rząd, każda partia znajdująca się u władzy robi coś dla siebie, aby mieć jak najwięcej korzyści, ale nie zapomina o dobru państwa, z czym mamy do czynienia teraz. Możemy zarzucać PO, ze wyprzedali kraj, liczne afery, ale robili więcej dla kraju niż PiS. Możemy zarzucać SLD, że są spadkobiercami komunistów oraz jak w przypadku PO- liczne afery. Ale z tego co pamiętam bardziej dbali o interes państwa niż PiS, a co do zaszłości historycznych zadajcie sobie Państwo pytanie- kto z czołowych polityków nie był związany z przeszłym ustrojem? Także nie warto jest grać hasłami „SLD-KGB”, patrzeć na korzenie tej partii, lecz skupić się na tym co ma do zaoferowania, na jej programie, który jak już wcześniej wspomniałem poprowadził PiS do zwycięstwa w wyborach parlamentarnych…

 2. Mark pisze:

  Dwukadencyjnosc samorzadu terytorialnego?
  Juz dawno nie slyszalem tak dobrego pomyslu!
  Pozwoliloby to na usuniecie grup i grupek interesow z gmin rzadzonych przez ludzi spod ciemnej gwiazdy tak jak ma to miejsce w naszej gminie! Po za tym po co trzymac kogos na stolku wojta/burmistrza/prezydenta, jesli ta osoba nic nie robi dla dobra gminy? Prosze panstwa, poparcie elektoratu z jednej miejscowosci (tej przez, ktora plynie jordan) jak i osob z urzedu i ich rodzin nie powinno przyzwalac na kierownictwo w gminie jednej i tej samej osobie przez dziesieciolecia zwlaszcza gdy osoba ta dziala glownie we wlasnym interesie.
  Mam nadzieje ze dozyje lat kiedy SLD bedzie w stanie zrealizowac pomysl z tytulu tego artykulu i w naszej gminie bedzie mozna w koncu odetchnac.

 3. opozycja pisze:

  Dwie kadencje i koniec kariery politycznej dobry pomysł . Ale co złego że PIS zamyka złodzieji ,aferzystów . uszczelnia finanse , daje większe rodzinne . Może te pięniądze powinni dostać kolesie którzy wyprzedali stocznie ,kopalnie nagrali się co myślą o naszej ojczyżnie . Czy podobało się to że w PO czym większy aferzysta tym lepszy dostawał awans . Co powiedzeć klientom AMBER GOLD , czy nie stawiać umyślnych oszustów przed sądem ? Co do SLD nie mam nic bo to inne pokolenie , ale słuchając takich wypowiedzi wydaje mi się że starzy jeszcze pociągają za stery . Dokąd tak będzie SLD będzie dołować , to stare pokolenie tak urządziło lewicę jeszcze im mało szkód jakich Wam narobili .Słuchając ich nie liczcie na coś więcej , a szkoda .

  • OpozycjaCoDoPisu pisze:

   Jacy aferzyści i złodzieje zostali zamknięci przez PiS? Żadni.
   Za PO awanse dostawali aferzyści to prawda, ale za PiSu awanse przyznawane są za lojalność. I to awanse z przysłowiowego zera do „Misiewicza”. Są to również afery.
   Do tego wszechobecny pesymizm antropologiczny, czego nie ukrywa nawet prezes kaczyński. A nie ma dobrze funkcjonującej demokracji gdy wśród władzy przejawia się wcześniej wspomniany pesymizm antropologiczny.
   I bardzo dobrze, że PiS zwiększył wydatki na socjal, ale zrobił to w sposób nieumiejętny, bo pieniądze niejednokrotnie trafiają do tych, do których nie powinny trafiać i są niewłaściwie pożytkowane.
   Co zrobił PiS dla kopalni, stoczni i przemysłu? O „frankowiczach” również zapomnieli. A gdy kurs franka rośnie w mediach pojawiają się szczątkowe informacje, że niby Prezydent Duda podejmuje jakieś kroki, aby zainterweniować i pomóc… I jeszcze tłumaczenie, że wzrost kursów walut jest wynikiem wyborów Trumpa na prezydenta USA, co wg mnie nie miało takiego wpływu na waluty jak nasza podupadająca gospodarka, bo to, że rząd pomylił się w obliczeniach, co do wzrostu gospodarczego i jest on mniejszy niż zakładano nie jest żadną tajemnicą… Kto jeszcze wierzy w bujdy i inne bajki, którymi jestesmy na co dzień karmieni…? Chyba tylko elektorat PiSu, którego i tak ubywa.
   Nie wypominałbym PO afer, kolesiostwa itp, bo PiS za uszami nie ma wcale mniej miodku od PO.

 4. Rafał W pisze:

  OpozycjaCoDoPisu > Jesli uwaząsz zwiększenie socjalu na plus, to nie sensu z tobą rozmawiać. Po co nam ich łąska, niech nie zabierają tych ponad 65% zarobionych przezemnie pieniedzy

  • opozycja pisze:

   Wcześniej dostawaliśmy te 65% ? jeśli tak było to proszę mi przypomnić za których rządów , jestem emerytem dużo w życiu już widziałem i słyszałem . Czy jest jakaś inna partia gdzie nie ma pobłażania nawet dla swoich jeśli złamią prawo lub nawet dobre obyczaje . Czy jakiś złodziej dostał awans za to że dużo nakradł ? Czy komu z PIS KULCZYK spłacał dług wdzięczności ? 50 tys zł co miesiąc ? Takie bajki to młodym i nie wszystkim , starsi swoje już przeżyli nie dadzą się więcej wykiwać . Pretensje że w 2009 franki poszły do góry o 100% kto wtedy rządził? przez te lata to PISu wina ? Ktoś nabierze kredytów i my wszyscy mamy za nich zapłacić bo oni nie przewidzieli że mogą na nich stracić . Może tyle by nie tracili gdyby ktoś tych banków nie sprzedał w zagraniczne ręce, czy to też sprawa PISu ?Teraz banki też udzielają kredytów proszę to wykorzystać , jak będą inni rządzić to wam pospłacają . Jak będziecie przy władzy to może frank spadnie tym razem o 100% , ale to też PIS będzie winny. Jaka partia miała rok po wyborach takie poparcie i ciągle rośnie ?może tylko PZPR . Pomyśleć że stoicie w obronie najsłabszych .Do kiedy takie myślenie będziecie propagować to szkoda pozostałych lewicowców dokąd od tych poglądów się nie odetną i takich patriotów nie przepędzą ze swoich szeregów lewica nie będzie mieć poszanowania .Nowej Lewicy życzę powodzenia i odwagi !

 5. Rafał W pisze:

  Wszystkiego najlepszego na emeryturze 🙂 30 latkowie już jej nie dostaną 🙂
  Teraz dużo czasu nan nauke. Pis Pl Sldi inne g@# dlaczego tam sa te same twarze co na początku 90 lat??
  Dalczego Pis nie rózni sie od PO? Bo nic ludziom z PO sie nie stało, potym jak Pis objął włądze.

  • opozycja pisze:

   Na emeryturze jestem od dawna przepracowałem napewno więcej niż niektórzy polenizujący żyją na świecie , a wnuki moje też pewnie niedługo ich wiek osiągną . Do żadnej partii nigdy nie należałem nawet do jedynej słusznej ,teraz też nigdzie nie należe i nie będe ale swoje poglądy mam poparte życiowym doświadczeniem . To że za PO ludziom się nic nie działo to prosze się zapoznać ile firm i dużych przedsiębiorstw w ciągu 8-miu lat sprzedali zlikwidowano , zniszczono wszystkie cukrownie stocznie większość kopalń . jakie było bezrobocie a jakie teraz tego nie widać? Nie widać też afer na podkarpaciu ? Czy aferzyści podkarpaccy są na wolności ? Czy było by tak za rządów poprzedników? W moim wieku już nic się nie zmieni , może tylko zdrowie na gorsze , ale młodych przestrzegam żeby odcięli się od takich podrzegaczy bo historia już takich widziała i ludzie mają rozum i wiedzą kto Polak a kto konfident .

 6. ad pisze:

  Do Pana o pseudonimie opozycja:

  Chciałbym zacytować jedno zdanie z Pańskich wypowiedzi i nadmienić, że również jestem starszą osobą, nie jestem członkiem żadnej partii, bacznie obserwuję wydarzenia, które mają miejsce w świecie polityki, w ostatnich wyborach głosowałem na PiS (mój błąd), również swoje przeżyłem, a o to cytat:

  „Takie bajki to młodym i nie wszystkim , starsi swoje już przeżyli nie dadzą się więcej wykiwać…”
  W swojej wypowiedzi, w której zawarł Pan to zdanie stanowczo broni Pan, jak domniemam „swoją” partię. Ktoś wcześniej zadał pytanie- kto jeszcze wierzy w bajki pisane przez PiS. Pytanie trafne i odpowiedź jest tylko jedna: są to oddani zwolennicy PiSu, którzy wierzą w każde słowo Pana Prezesa i gdyby trzeba było to włożyliby rękę do ognia jednocześnie się przy tym uśmiechając. Są to ludzie, którzy nie potrafią przyznać się do błędu podobnie też zachowują się w stosunku do swojej partii- widzą i wiedzą, że partia popełnia takie same błędy, jeśli nie większe niż ich poprzednicy. Jest to elektorat, który mówi, że nie da się więcej wykiwać i ślepy na to, że są „kiwani” przez swoją partię. Ślepy niedosłownie, lecz w przenośni. A dowodem na to jest to co Pan pisze nt. poparcia- rośnie mimo tego, że wszyscy jesteśmy kiwani równo. Pomijam fakt Pańskiego stwierdzenia nt. przybywania elektoratu PiSowi. On raczej wymiera z faktu na jego średni wiek.
  Proszę odpowiedzieć czy jest Pan zadowolony np. z podwyżek rent/emerytur? Co myśli Pan nt. podnoszenia wieku emerytalnego dla rolników i innych decyzji godzących w jakość życia obywatela, który pracuje najciężej dla kraju, i który z tego ma najmniej? Bo proszę Pana wszystkie działania PiSu są nieudolne, a przyćmiewa to fakt „500+” i elektorat, który ma większą siłę głoszenia propagandy niż aparaty PZPRowskiej władzy. Można debatować czy „500+” jest dobrym pomysłem czy też nie. Jak najbardziej trzeba pomagać ludziom w potrzebie, ale najśmieszniejsze w tym jest to, że ludzie dali się przekupić WŁASNYMI PIENIĘDZMI, bo tych pieniędzy politycy PiS nie wykładają z własnej kieszeni i utworzyli ten program bardziej we własnym interesie- dla poparcia, uśpienia czujności w społeczeństwie i przy okazji, żeby mieć kartę przetargową na przyszłość- w razie gdy utracą władzę, a pojawi się partia, która będzie musiała ze względów ekonomicznych znieść ów zasiłek, PiS w łatwy sposób będzie mógł odzyskać władzę mówiąc- „wybierzcie nas, a przywrócimy Wam „500+”.
  Wspomina Pan o aferach, ale nie przypominam sobie, żeby wcześniejsze rządy w tak głośny sposób przejawiały w swoich działaniach nepotyzm i „kumoterstwo”, a tutaj można przytoczyć więcej przykładów niż np. z naszego ratusza.
  Także proszę użyć własnego myślenia, przestać bajdurzyć i nie iść ślepo w ogień za partią, która jak to wcześniej ktoś ładnie napisał „nie ma mniej miodku za uszami od PO…”
  Pozdrawiam serdecznie.

  • opozycja pisze:

   Odpowiadając na felieton , powtarzam jeszcze raz nie należę do żadnej partii ani organizacji , żeby było jeszcze ciekawiej nie wiem kto na naszym terenie jest w PISie chociaż zarzuca się mi stronniczość na ich korzyść . pracowałem całe życie fizycznie , klepałem biedę . nie dałem się zmanewrować do partii . Wiem że postąpiłem słusznie . Dzisiaj emereturę mam niską ale honor dla mnie ma większą wartość , niż srebrniki które mogłem mieć . Mogę wnukom powiedzieć miejcie w życiu honor . Jeśli ad też jest w moim wieku to spółczuję .

 7. ad pisze:

  Do Pana opozycja:

  Może nie należy Pan fizycznie do żadnej partii, ale za to mentalnie z pewnością do tej „jedynej”. To wynika z Pańskiej, wcześniejszej wypowiedzi.

  • nigg pisze:

   dla opozycji brawa za honor, teraz jest go bardoz mało. A co do reszty włąsne myślenie trzeba włączyć, Nie dla lewicy

 8. opozycja pisze:

  Dla nigg dziękuję za dodanie wsparcia . Te wszystkie głosy są dla mnie też ważne , otwierają mi się oczy kim jest Lewica mam na myśli jak by postępowali gdyby mieli taką władzę jak po wojnie . Znam wielu Lewicowców na naszym terenie i nie chcę mi się wierzyć że wszyscy są tacy sami ,możliwe że został im margines który psuje opinię pozostałym zwolennikom . Jakby nie było naprawdę większą nieufność wzbudzają dla mnie bo czarne owce ze swoich szeregów powinni sami wykluczyć , jeśli chcą żeby ludzie mieli do nich zaufanie . Jeszcze raz dziękuję bo byłem dotychczas nieświadomy . Więcej głosu w tej sprawie nie zajmię , piszcie sobie co chcecie ludzie już sobie wyrobili o Was opinię .

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.