Lepsza woda z miejskich wodociągów. Sterylizator już działa (ZDJĘCIA)


BRZOZÓW / PODKARPACIE. W stacji uzdatniania wody w Brzozowie zamontowano sterylizator. Urządzenie ma zwiększyć bezpieczeństwo i ochronę zdrowia mieszkańców.

Urządzenie dzięki lampie UV neutralizuje bakterie mogące wystąpić w wodzie pobieranej z ujęcia. Sterylizator działa od 13 lutego. Koszt zakupu i montażu urządzenia przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej sp. z o.o. w Brzozowie wyniósł około 30 tys. zł.

Jego przepustowość wynosi do 73 m sześć. na godzinę. Okres trwałości promiennika wynosi 16 tys. godzin, co oznacza, że lampa do momentu wymiany może działać około 2 lat. Urządzanie zainstalowano kilka metrów nad ziemią można je wygodnie kontrolować dzięki niewielkiemu panelowi.

źródło: UM Brzozów


Komentarzy: 4 do “Lepsza woda z miejskich wodociągów. Sterylizator już działa (ZDJĘCIA)”

 1. pytanie pisze:

  W Sanoku nie maja co robić w wodą a u nas ciągle skażenia i musimy się bać o stan wody ciągle szczególnie podczas roztopów. Może należało by porozmawiać z Sanokiem na temat dostarczania wody do gminy Brzozów

  • Tomasz pisze:

   coś małe to urządzenie. Woda spełnia normy? Zgorzeli już nie ma? Pytanie czy jakoś wody jest odpowiednia – pewnie teraz spełnia normy ale czy ta woda jest zdrowa?

  • wodnik pisze:

   Tak się składa że w Sanoku też mieli skazona wodę, tylko trzeba trochę poszukać w necie. A dostarczać to jak chciałeś? Bo podejrzewam że budowa wodociągu z Sanoka to kilkanaście milionów będzie kosztował a potem dostawca /Sanok/ będzie ustalal cenę i będzie płacz że drogo.

 2. Mieszczuch pisze:

  Mozna znać różnice (wyniki badań) między wodą sprzed zakupu sterylizatora a po zamontowaniu?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.