REKLAMA

KROSNO: 2-latka bawiła się na jezdni w kałuży, jej rodzice byli pijani

Policjanci interweniowali wobec nietrzeźwych rodziców dwójki dzieci. 2-letnia dziewczynka bawiła się na jezdni, a jej 4-letni brat przebywał w domu z rodzicami. Nieodpowiedzialni opiekunowie mieli po ponad 2 promile alkoholu w organizmach.

W sobotę przed godz. 13, krośnieńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od kobiety, która jadąc drogą przez miejscowość powiatu krośnieńskiego, zauważyła małą dziewczynkę bawiącą się na jezdni w kałuży. Zaniepokojona kobieta podprowadziła dziewczynkę do domu. Widząc drugie małe dziecko i dziwne zachowanie rodziców, podejrzewała, że mogą być nietrzeźwi. Wezwała na miejsce policjantów.

Funkcjonariusze zastali w domu rodziców 2-letniej dziewczynki i jej 4-letniego brata. Badanie stanu trzeźwości matki i ojca dzieci wykazało, że mają oni po ponad 2 promile alkoholu w organizmach. Oboje zostali zatrzymani w policyjnym areszcie. Dzieci przekazano pod opiekę rodziny.

Trwają czynności procesowe mające na celu ustalenie dokładnych przyczyn i okoliczności zdarzenia. Sprawą zajmie się sąd rodzinny.

Zgodnie z kodeksem karnym narażenie człowieka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 3. Jeżeli na sprawcy ciąży obowiązek opieki nad osobą narażoną na niebezpieczeństwo, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

policja2

KWP

16-05-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.