REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Znęcanie nad rodziną, marihuana w paczce papierosów oraz pijani kierowcy

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze z komendy w Brzozowie przyjęli wiele zgłoszeń o kolizjach i wypadkach drogowych. Interweniowali wobec mężczyzny, który znęcał się regularnie nad rodziną oraz 23-latka, posiadającego przy sobie marihuanę. 

Przybyli z ratunkiem, zatrzymali za marihuanę

W sobotę, 7 stycznia funkcjonariusze podjęli interwencję wobec mężczyzny, który ze względu na niską temperaturę mógł być narażony na wychłodzenie organizmu. W trakcie czynności policjanci ujawnili przy 23-letnim mieszkańcu powiatu brzozowskiego trzy opakowania z suszem roślinnym, które były ukryte w paczce po papierosach. Podczas badania substancji testerem narkotykowym okazało się, że jest to marihuana. Młody mężczyzna został zatrzymany, a znalezione przy nim narkotyki zabezpieczone. Na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego policjanci przedstawili mężczyźnie zarzut posiadania narkotyków.

Znęcał się nad matką i bratem przez pół roku

W ubiegły czwartek, 5 stycznia zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 49-latkowi zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad matką i bratem oraz naruszenie czynności narządu ciała kobiety. W czasie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że przez ostatnie pół roku oskarżony dopuszczał się przemocy fizycznej oraz psychicznej, znieważał słowami obelżywymi domowników, wszczynał bez powodu awantury, groził pozbawieniem życia swoim bliskim. Mężczyzna, który był w przeszłości karany za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi, został zatrzymany przez policjantów z wydziału kryminalnego. Decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie.

stop-1290997_1280

Zdjęcie ilustracyjne

Oszustwo 

W ubiegły wtorek, 3 stycznia nieznany sprawca dokonał oszustwa na szkodę 38-letniego mieszkańca gminy Brzozów w ten sposób, że posługując się jego danymi zawarł dwie umowy na świadczenie usług telekomunikacyjnych z siecią T-mobile, w wyniku czego pokrzywdzony otrzymał wezwanie do zapłaty w kwocie 3480 zł.

Kolizje, pijani kierowcy, uciekinier

W ubiegły wtorek, 3 stycznia, o godz. 12.30 miała miejsce kolizja drogowa w Brzozowie. Kierujący samochodem mercedes podczas wymijania zderzył się z volkswagenem. Policjanci na miejscu zdarzenia uznali, iż obydwaj kierujący przyczynili się do zaistniałej kolizji. Kierowca mercedesa znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Pierwsze badanie 0,35 promila, drugie badanie 0,38 promila, trzecie badanie 0,36 promila alkoholu w organizmie.

W środę w Brzozowie, o godz. 8.10 policjanci ustalili, że 64-letni mieszkaniec gminy Brzozów nie upewnił się, że na przejściu dla pieszych nadawany jest sygnał czerwony i wtargnął na jezdnię bezpośrednio przed jadącym pojazdem nissanem Primera. W wyniku zdarzenia mężczyzna odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala.

O godz. 10.00, tego samego dnia w Brzozowie patrol ujawnił, że 57-letni mężczyzna kierujący samochodem citroen Berlingo znajduje się w stanie nietrzeźwości. Pierwsze badanie 1,14 mg/l, drugie badanie 1,01 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W Temeszowie, o godz. 14.20 policjanci ustalili, że kierujący autobusem autosan i fordem Transitem, podczas manewru wymijania nie zachowali należytych środków ostrożności doprowadzając do zderzenia się pojazdów.

O godz. 20:30 w Domaradzu kierujący oplem corsa nie zatrzymał się do kontroli drogowej. W trakcie ucieczki 33-latek wjechał do przydrożnego rowu. Został zatrzymany przez patrol z posterunku policji – okazało się, że pił alkohol. Pierwsze badanie 0,74 mg/l, drugie badanie 0,75 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

W ostatni czwartek, 5 stycznia w Siedliskach, o godz. 7.00 kierująca rowerem w wyniku nieprawidłowej zmiany pasa ruchu doprowadziła do zderzenia z pojazdem wv Passat. Rowerzystka została ukarana mandatem.

W miejscowości Domaradz. o godz. 08:20 kierujący autobusem autosan na łuku drogi doprowadził do zderzenia się z prawidłowo jadącym busem renault. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.

W Humniskach, o godz. 09.15  kierujący samochodem hyundai nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i najechał na tył poprzedzającego go forda Mondeo. Obywatel Mołdawii został ukarany mandatem.

W piątek natomiast, 6 stycznia w Uluczu, o godz. 13.10 zdarzyła się kolizja drogowa. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdami mitsubishi i volvo w trakcie manewru wymijania, nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami doprowadzając do zderzenia.

W ubiegłą sobotę w Humniskach, o godz. 18.00 zdarzył się wypadek drogowy. Policjanci ustalili, że 23-letni kierujący audi w ostatniej chwili zauważył przechodzącego przez jezdnię mężczyznę. Pomimo próby ominięcia pieszego, nie udało się uniknąć zderzenia. 50-letni mieszkaniec gminy Brzozów z obrażeniami trafił do szpitala. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości. Urządzenie wskazało blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie. Kierujący samochodem, był trzeźwy.

W niedzielę w Brzozowie, o godz. 13.10 kierujący skodą na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu toyocie i doprowadził do zderzenia pojazdów. Nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca zdarzenia drogowego został ukarany mandatem.

 

materiały nadesłane

11-01-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.