REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Zderzenie z dzikiem, narkotyki i agresywny złodziej… kurtek

BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. W minionym tygodniu brzozowscy policjanci interweniowali przy zdarzeniach na drodze, zgłoszono także kilka kradzieży i oszustwo internetowe. Niekwestionowanym „bohaterem” został złodziej kurtki, który uderzył ekspedientkę.

Niebezpiecznie na drodze

W Humniskach na drodze 886 doszło do kolizji. Funkjconariusze na miejscu ustalili, że kierujący BMW nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z samochodem VW Transporter. Obaj kierujący byli trzeźwi i nie doznali obrażeń.

Równiez w Humniskach policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego. 31-latek kierujący Mercedesem Sprinterem podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej rowerzystce. W konsekwencji doprowadził do zderzenia się pojazdów. 54-latka doznała obrażeń ciała i została przetransportowana do szpitala.

Z kolei na parkingu przed sklepem Mrówka w Brzozowie zderzyły się dwa samochody. Kierujący VW Passatem podczas wykonywania manewru cofania najechał na zaparkowane BMW uszkadzając pojazd.

Jesienna aura nie sprzyja bezpieczeństwu na drodze. Szczególnie musimy zwracać uwagę także na dzikie zwierzęta. Przekonał się o tym kierujący Renault Trafic, który w Woli Góreckiej zderzył się z dzikiem. Sam zgłosił to zdarzenie na policję.

Do kolejnej kolizji doszło w Grabownicy Starzeńskiej. Mężczyzna kierujący VW nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami i uderzył w Citroena. Nikt nie odniósł obrażeń.

Agresywny złodziej kurtek i nieletni zamieszani w przestępstwa narkotykowe

Policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch nastolatków z powiatu brzozowskiego, którzy dopuścili się przestępstw narkotykowych. 15-latek odpowie za posiadanie środków odurzających, a 16-latek za uprawę konopi indyjskich. Na miejscu funkcjonariusze zabezpieczyli ujawniony susz i rośliny. Nieletnich przekazano opiekunom, zaś za swoje czyny odpowiedzą przed sądem rodzinnym.

4

Brzozowscy policjanci zatrzymali 20-latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Mężczyzna w jednym ze sklepów ukradł kurtkę, a gdy zauważyła to sprzedawczyni, nie chciał oddać „upolowanej” rzeczy. Kobieta próbowała go zatrzymać, wówczas mężczyzna uderzył ją w twarz i uciekł. 20-latek usłyszał już zarzut kradzieży rozbójniczej, a następnie trafił do zakładu karnego.

Oszustwa internetowe i amatorzy kradzieży

Mieszkaniec powiatu brzozowskiego powiadomił policjantów, że 35-letni mężczyzna przywłaszczył sobie samochód osobowy Daewoo Matiz.

Policjanci zostali powiadomieni o włamaniu do magazynu sklepu „Tesco”. Ssprawca po pokonaniu metalowego zabezpieczenia drzwi wszedł do wnętrza wiaty magazynowej i ukradł różnego rodzaju przedmioty. W tym 5 sztuk nożyc do żywopłotu, 6 sztuk sekatorów ogrodniczych, 3 zestawy narzędzi oraz zabawki w postaci 4 sztuk zdalnie sterowanych samochodów, 2 wozów straży pożarnej. Wartość strat sieć handlowa oszacowała na kwotę ponad 800 zł. Dzięki wykonanym czynnościom policjanci wpadli na trop przestępców w ciągu kilku godzin. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu brzozowskiego.

18-letnia mieszkanka Brzozowa zawiadomiła policjantów o oszustwie internatowym na jej szkodę. W sieci zakupiła sukienkę za kwotę 170 zł. Pomimo wpłacenia pieniędzy na konto sprzedającego do chwili obecnej nie otrzymała zakupionego ubrania.

Tylko jeden nietrzeźwy za kółkiem

Podczas kontroli drogowej w Domaradzu funkcjonariusze ujawnili, że mężczyzna kierował znajdując się w stanie nietrzeźwości. Miał ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

źródło: KPP Brzozów

03-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.