REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Wywrócony bus, oszustka „na córkę” i pijany na chodniku

BRZOZÓW / PODKARPACIE.  W minionym tygodniu brzozowscy policjanci tradycyjnie najczęściej interweniowali podczas zdarzeń drogowych. Otrzymano także zgłoszenie o próbie oszustwa „na córkę” i pijanym, wychłodzonym mężczyźnie na chodniku.

Zatrzęsienie na drogach. Wywrócony bus, wymuszenia, nieuwaga

W Przysietnicy kierujący peugeotem nie dostosował prędkości do warunków drogowych i zderzył się z peugeotem. Sprawcę zdarzenia ukarano mandatem.

Policjanci ustalili, że w Malinówce kierujący fiatem oraz audi w trakcie manewru wymijania nie zachowali bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami doprowadzając do zderzenia. Obydwoje zostali pouczeni.

Do kolejnej kolizji doszło w Trześniowie. W tym przypadku kierujące volkswagenem oraz oplem w trakcie manewru wymijania nie zachowały bezpiecznej odległości pomiędzy pojazdami i zderzyły się. Obie otrzymały po mandacie.

Z kolei w Bliznem kierujący fordem focusem na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu i w efekcie zderzył się z peugeotem. Sprawcy nie ominął mandat.

Do podobnej sytuacji w Bliznem doszło kilka dni później. Tym razem kierujący nissanem cabstar na skrzyżowaniu wymusił pierwszeństwo przejazdu doprowadzając do zderzenia z nissanem qashqai. Sprawca zdarzenia został ukarany mandatem.

Także w Bliznem policjanci ustalili, że kierujący renault master podczas manewru cofania uderzył w renault.

Natomiast w Jabłonce podczas wymijania zderzyły się renault laguna oraz VW golf.

Na parkingu przed sklepem w Jasienicy Rosielnej kobieta kierująca fiatem podczas cofania zderzyła się ze skodą.

Z kolei na drodze krajowej 19 w Jasienicy Rosielnej obywatel Rumunii kierujący busem nie dostosował prędkości do panujących warunków i wywrócił pojazd. Samochodem podróżowały dwie osoby. Nikt nie odniósł obrażeń.

303-122568

Pijany na chodniku

Policjanci ruchu drogowego interweniowali wobec mężczyzny, który leżał na chodniku. 51-latek był skrajnie wychłodzony. W okolicy przechodzili ludzie i przejeżdżały samochody, jednak nikt nie zareagował na widok nieprzytomnego człowieka. Mężczyzna znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu, nie był w stanie samodzielnie podnieść się z chodnika i trudno było nawiązać z nim kontakt. Po udzieleniu pomocy medycznej opiekuńczo trafił do policyjnego aresztu, ponieważ nie było możliwości przekazania go rodzinie.

Oszustka „na córkę”

Mieszkanka Krzywego zawiadomiła, że na domowy telefon zadzwoniła kobieta podająca się za jej córkę. Rozmówczyni powiedziała, że uczestniczyła w wypadku drogowym. Stwierdziła, że obecnie znajduje się na policji i poprosiła o przekazanie pieniędzy w kwocie 28 tysięcy złotych, które potrzebne są do „załatwienia” sprawy. W momencie, gdy zawiadamiająca zorientowała się, że ktoś próbuje ją oszukać, dzwoniąca przerwała rozmowę.

Zderzenie z sarną

Na drodze wojewódzkiej w Grabownicy Starzeńskiej kierujący hyundaiem uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę.

Złodzieje ukradli 10 tysięcy złotych

W miejscowości Stara Wieś nieznani sprawcy odkręcili kraty i wyważyli zamek w oknie, weszli do budynku i skradli 10 tysięcy złotych.

 

źródło: KPP Brzozów
foto: KWP

 

 

20-02-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.