REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Poleciały prawa jazdy i złodzieje złapani na gorącym uczynku

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W minionym tygodniu brzozowscy policjanci interweniowali na drogach powiatu. Odbierali zgłoszenia o kradzieżach i oszustwach internetowych. Przyszli także z pomocą 91-latce.

W Trześniowie, na parkingu, kierujący toyotą najechał na hyundaia – został ukarany mandatem.

Policjanci i strażacy pomogli starszej kobiecie

Dyżurny otrzymał zgłoszenie o możliwości zagrożenia życia kobiety w Górkach. 91-latka przebywała sama w domu i pomimo pukania i nawoływania nie otwierała drzwi. Na miejsce skierowano policyjny patrol i straż pożarną. Funkcjonariusze weszli do budynku przez okno. Okazało się, że kobieta upadła i nie mogła się podnieść. Została przewieziona do brzozowskiego szpitala.

Poleciały prawa jazdy

Policjanci zatrzymali prawa jazdy dwóm kierującym. Pierwszy, który jechał fordem, w Bliznem naruszył zakaz wyprzedzania na przejściu dla pieszych, nie korzystał z pasów bezpieczeństwa i przekroczył prędkość o 60 km/h. Drugi kierujący, który również jechał fordem, stracił uprawnienia za przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym o 55 km/h.

Policjanci ukarali mandatem i zatrzymali prawo jazdy kierującemu hyundaiem, który w Jabłonicy Polskiej, w obszarze zabudowanym, przekroczył prędkość o 53 km/h.

Na drodze wojewódzkiej, w obszarze zabudowanym w Bliznem, kierujący audi przekroczył prędkość o 55 km/h – został ukarany mandatem i stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

Oszustwa internetowe

Mieszkanka Starej Wsi nie otrzymała zakupionych w sklepie internetowym butów, pomimo wpłacenia 170 zł, natomiast do 23-letniego mieszkańca Przysietnicy nie dotarły felgi o wartości 590 zł kupione za pośrednictwem portalu OLX.

Niebezpiecznie na drogach powiatu

W Orzechówce doszło do kolizji. Kierujący ciężarowym dafem nie zachował szczególnej ostrożności i na łuku drogi zjechał na przeciwny pas jezdni, doprowadzając do zderzenia z renault. Policjanci nałożyli na niego mandat karny.

W Brzozowie kierujący VW passatem najechał na poprzedzającego go volkswagena tiguan.

Z kolei w Humniskach kierujący daewoo, na skrzyżowaniu drogi wojewódzkiej i powiatowej, nie zastosował się do znaku „STOP” i wymusił pierwszeństwo przejazdu kierującemu oplem. Jednej osobie udzielono pomocy medycznej. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Złodziejaszek złapany na gorącym uczynku

Pracownik ochrony supermarketu w Brzozowie powiadomił dyżurnego , że na gorącym uczynku został ujęty sprawca kradzieży – policjanci na kobietę, która skradła artykuły spożywczo-przemysłowe o wartości 115 zł, nałożyli mandat karny. 2 godziny później, w tym samym sklepie, ujęto kolejnego złodzieja – mieszkaniec powiatu sanockiego zawłaszczył towar o wartości 10 zł. Również on został ukarany mandatem.

Pracownicy jednego ze sklepów w Brzozowie ujęli złodzieja, który próbował ukraść towar o wartości 35 zł. Policjanci ukarali mandatem mieszkankę Górek, a towar zwrócono do sklepu.

policja

źródło: KPP Brzozów

09-05-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.