REKLAMA
Szymon Stapiński Maria Janas

KRONIKA POLICYJNA: Pacjent uciekający ze szpitala, zabrane prawa jazdy i złodzieje dokumentów samochodowych

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W minionych dwóch tygodniach brzozowscy policjanci mieli pełne ręce roboty. Najczęściej interweniowali na drogach powiatu: zatrzymano 13 praw jazdy, skontrolowano czterech kierowców po alkoholu, do tego wyjaśniano okoliczności kilku kolizji i wypadków. 

Utracone prawa jazdy i mandaty za nadmierną prędkość

Policjanci zatrzymali uprawnienia do prowadzenia pojazdów kierującemu volvo (przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h w Wesołej) oraz kierującemu mazdą (przekroczył dopuszczalną prędkość o 67km/h w Jabłonicy Polskiej). W obu przypadkach nałożono na kierowców mandaty karne.

Utrata prawa jazdy i mandat karny także były skutkiem przekroczenia prędkości w obszarze zabudowanym w Wesołej przez kierowcę VW (o 58 km/h) i kierowcę volvo (o 53 km/h).

Kierujący BMW w Bliznem przekroczył prędkość w o 51 km/h. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i nałożyli na niego mandat karny.

Podczas radarowej kontroli prędkości w Bliznem i Jabłonicy Polskiej policjanci zatrzymali uprawnienia do kierowania trzem kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym (VW o 57 km/h, kawasaki o 60 km/h, audi o 73 km/h).

W Wesołej kierujący fiatem stracił uprawnienia za przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o 58 km/h.

Kierujący mercedesem przekroczył dopuszczalną prędkość o 54 km/h w Bliznem. Mężczyzna stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

W Bliznem – kierujący motocyklem BMW przekroczył prędkość o 60 km/h, natomiast kierujący samochodem BMW – o 58 km/h. Mężczyźni zostali ukarani mandatami i stracili prawo jazdy.

Podczas kontroli drogowej w Bliznem policjanci zatrzymali prawo jazdy kierującemu fordem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 52 km/h.

Wypadek drogowy w Jabłonicy Polskiej

18-letnia mieszkanka powiatu krośnieńskiego została przetransportowana śmigłowcem do szpitala w Rzeszowie. Kobieta, kierując motorowerem, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu. Jednoślad zderzył się z seatem, którym kierowała 47-letnia mieszkanka powiatu brzozowskiego.

Okradli staruszkę

W Golcowej, kobieta i mężczyzna, którzy prawdopodobnie poruszali się samochodem osobowym koloru białego, okradli 73-latkę, która wpuściła ich na teren posesji. Łupem złodziei padło 25 tys. złotych.

Po kilku głębszych

Patrol ruchu drogowego w Woli Jasienickiej zatrzymał do kontroli peugeota. 53-letni kierujący był nietrzeźwy, badanie wykazało ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Mężczyzna odpowie za popełnienie przestępstwa.

Policjanci ruchu drogowego w Humniskach zatrzymali do kontroli drogowej renault. Kierujący pojazdem, mieszkaniec powiatu brzozowskiego, znajdował się w stanie po użyciu alkoholu.

Policjanci zatrzymali kierującego ciężarowym Iveco, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Okazało się, że 51-letni mieszkaniec Domaradza nie jest właścicielem samochodu – pojazd został skradziony w Brzozowie.

Za popełnienie wykroczenia odpowie 51 – letni mieszkaniec Domaradza, który kierował rowerem po drodze publicznej, znajdując się w stanie nietrzeźwości.

policja29

Zdarzenia na drogach powiatu

W Domaradzu kierujący toyotą najechał na tył forda. Sprawca kolizji został ukarany mandatem.

Kolizja drogowa w Jabłonicy Polskiej – podczas wymijania zderzyły się toyota i renault.

W Przysietnicy kierujący motocyklem yamaha wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu VW. 16-letni motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania.

Ukradł suzuki

W Domaradzu 51-latek ukradł motocykl suzuki. Policjanci odzyskali pojazd i zwrócili
go właścicielowi.

Wymusiła pierwszeństwo i uderzyła w volkswagena

W Izdebkach kierująca rowerem nie upewniła się czy nie wjeżdża na zajęty pas ruchu, skręciła w lewo i uderzyła w bok wyprzedzającego ją volkswagena. 57-latka odniosła obrażenia i została przewieziona do szpitala.

Zderzenie na serpentynach w Izdebkach

Na serpentynach w Izdebkach zderzyły się dwa motocykle. Policjanci ustalili, że kierujący hondą NSR zjechał na przeciwległy pas ruchu doprowadzając do zderzenia z hondą CBR. 18-letniemu mieszkańcowi gminy Dynów została udzielona pomoc medyczna. Drugi motocyklista, 24-letni mężczyzna, nie odniósł obrażeń.

Skradziony romet

Policjanci zatrzymali 51-letniego mieszkańca Domaradza, który ukradł motorower romet o wartości 1000 zł.

Uciekł z brzozowskiego szpitala

Dyżurny otrzymał zgłoszenie, że po drodze w Brzozowie chodzi mężczyzna, który jest ubrany w piżamę i ma przy sobie kroplówkę. Skierowany w rejon zgłoszenia patrol napotkał mieszkańca Rzeszowa, który niezauważenie wyszedł z brzozowskiego szpitala. Mężczyznę przekazano lekarzom.

Wywrotka na kładzie. Ucierpiało dziecko

W Grabownicy Starzeńskiej kierująca quadem, jadąc leśną drogą, straciła panowanie nad pojazdem, doprowadzając do jego wywrócenia. 28-letniej kobiecie i pasażerowi – 2-letniemu dziecku – została udzielona pomoc medyczna. Na szczęście ich obrażenia okazały się niegroźne. Kierująca pojazdem była trzeźwa. Quad nie miał tablic rejestracyjnych i polisy ubezpieczenia OC.

Ukradł dokumenty z samochodu

W Domaradzu, z niezamkniętego audi, skradziono dowód osobisty, prawo jazdy, dowód rejestracyjny oraz polisę ubezpieczeniową pojazdu. Policjanci odzyskali dokumenty, które ukradł 51-letni mieszkaniec Domaradza.

51 – letni mieszkaniec Domaradza ukradł dokumenty z samochodu iveco.

źródło: KPP Brzozów

13-06-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.