REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Oszustwo internetowe za blisko 14 tys. zł, pijani kierowcy i płonący tir

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Brzozowscy policjanci interweniowali w ubiegłym tygodniu wiele razy. Zanotowano oszustwa internetowe. Funkcjonariusze zatrzymali kilku pijanych kierowców, nie tylko samochodów, ale także jednośladów i ciągnika. Akcję przeprowadzono także w Humniskach, gdzie spłonął tir. 

Pijani kierowcy… nie tylko samochodów

28 września funkcjonariusze przeprowadzili kontrolę pojazdu VW polo. Okazało się, że jego kierowca jest  pijany, miał ponad 0,2 promila alkoholu w organizmie.

W ubiegły czwartek (29 września) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej rowerzystę. który jechał rowerem będąc w stanie nietrzeźwości (blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie)

30 września w lesie miało miejsce zdarzenie z udziałem ciągnika rolniczego. W Jabłonce 27-letni mężczyzna  kierował ciągnikiem rolniczym mtz prawdopodobnie będąc w stanie po spożyciu alkoholu. Najprawdpodobniej kierowca po zatrzymaniu ciągnika, schodząc z niego upadł na ziemię i doznał obrażeń głowy.

W miejscowości Nozdrzec, 1 października 46-letni mężczyzna kierował motorowerem longjia. Badanie alkomatem wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie.

W poniedziałek (3 października) policjanci zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwego rowerzystę. Mężczyzna jechał rowerem mając blisko 0,5 promila alkoholu w organizmie.

crash-test-1620608_1280

Płonący tir

W ubiegły czwartek (29 września) policjanci zostali powiadomieni o zapaleniu się tira w Humniskach. Na miejscu ustalono, że w trakcie jazdy zespołu pojazdów tj. ciągnik siodłowy m-ki volvo wraz z naczepą schmitz kierujący zauważył dym wydobywający się z kabiny pojazdu. Po zatrzymaniu  tir stanął w płomieniach. Spaliła się przednia część pojazdu.

Uważaj na oszustów w sieci!

W ubiegły piątek (30 września) mężczyzna zawiadomił policjantów o oszustwie internetowym dokonanym na jego szkodę. W dniu 2 września 2016 r. zakupił telefon komórkowy marki Sony za kwotę 590 zł. Pomimo wpłacenia pieniędzy na konto sprzedającego do chwili obecnej nie otrzymał zakupionego przedmiotu.

W ten sam dzień mieszkaniec gminy Brzozów zawiadomił, że do obecnego dnia nie otrzymał telewizora, który zakupił za kwotę 13.800 zł. Po wpłaceniu pieniędzy na konto sprzedającej, kontakt się z nią urwał, a on nie otrzymał towaru.

Wymuszenia i kolizje drogowe 

Uczestnik kolizji zgłosił kolizję busa z samochodem osobowym, do której doszło w ubiegłą środę (28 września). Policjanci ustalili, że kierująca volkswagenem w Grabownicy Starzeńskiej na skrzyżowaniu wymusiła pierwszeństwo przejazdu i zderzyła się z prawidłowo jadącym busem. Kierujący byli trzeźwi. Na szczęście nikt nie doznał obrażeń.

W ten sam dzień policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej dwóch pojazdów. Osób rannych nie było. Policjanci ustalili, że kierujący volkswagenem na skrzyżowaniu ulic Moniuszki i Cegłowskiego w Brzozowie wymusił pierwszeństwo przejazdu i zderzył się z prawidłowo jadącym audi. Kierujący byli trzeźwi. Sprawca kolizji został ukarany mandatem karnym.

W niedzielę (2 października) miała miejsce kolizja forda i toyoty. W zdarzeniu nie było osób poszkodowanych. Na miejscu ustalono, że sprawcą kolizji jest kierujący fordem. Mężczyzna odmówił przyjęcia mandatu karnego.

3 października, w Orzechówce mężczyzna kierujący samochodem osobowym, wjechał do przydrożnego rowu uderzając w mostek. Policjanci ustalili, że stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wpadł do przydrożnego rowu. Nie doznał obrażeń ciała wymagających hospitalizacji. Był trzeźwy.

materiały nadesłane

 

06-10-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.