REKLAMA
REKLAMA

KRONIKA POLICYJNA: Groźby z siekierą, czołówka i potrącenie gimnazjalistki

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W minionym tygodniu brzozowscy policjanci interweniowali na drogach powiatu, zatrzymując kierowców na podwójnym gazie, a w jednym przypadku prawo jazdy. Odbierali też zgłoszenia o groźbach czy aktach wandalizmu.

Kierowcy za kołkiem po alkoholu

Policjanci podczas kontroli drogowej w Warze ujawnili, że 31-latek z gminy Nozdrzec wsiadł za kierownicę mitsubishi znajdując się w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie.

W Bliznem zatrzymano do kontroli kierującego volkswagenem. Mężczyzna był w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,23 promila we krwi.

Z kolei w Izdebkach policjanci zatrzymali kierowcę jadącego volkswagenem , który miał blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Obrzucił dom i samochód kostką brukową

Mieszkaniec Starej Wsi zgłosił, że nieznany sprawca obrzucił kostką brukową jego samochód i dom. Uszkodzeniu uległy elewacja budynku oraz szyba i karoseria pojazdu. Straty oszacowano na 3500 zł. Kilka dni później policjanci wydziału kryminalnego zatrzymali sprawcę. Okazał się nim 21-latek z gminy Brzozów. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu.

Groził siekierą

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który groził swojej siostrze pozbawieniem życia. Mieszkaniec Domaradza miał przy sobie siekierę. 58-latek usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa.

Internetowi naciągacze

25-letnia mieszkanka Humnisk na portalu internetowym dokonała zakupu 3 pająków, wpłacając na podane konto 1490 zł. Kobieta nie otrzymała zamówionego towaru.

303-120186

Potrącenie uczennicy

W okolicy brzozowskiego gimnazjum doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 15-letnia uczennica została potrącona przez nadjeżdżający samochód, gdy przebiegała przez jezdnię. Ranną dziewczynkę przewieziono do szpitala. Kierujący peugeotem 42-letni mieszkaniec Brzozowa, był trzeźwy.

Zderzenie motocykla i osobówki

Na drodze wojewódzkiej w Grabownicy Starzeńskiej zderzyły się motocykl i samochód osobowy. 19-latka kierująca mazdą, włączając się do ruchu, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu doprowadzając do zderzenia. 22-latek odniósł obrażenia i przebywa w brzozowskim szpitalu. Obydwoje kierujący byli trzeźwi. Motocyklista nie posiadał uprawnień do kierowania.

Czołówka w Grabownicy

Kierujący audi prawdopodobnie zjechał na przeciwległy  pas ruchu i czołowo zderzył się z fiatem. W wyniku wypadku kierujący fiatem, 56-letni mieszkaniec powiatu sanockiego, odniósł obrażenia i został przewieziony do szpitala. Kierującemu audi 29-latkowi i 6-letniemu pasażerowi nic się nie stało. Mieszkaniec gminy Brzozów nie posiadał uprawnień do kierowania. Mężczyzna był trzeźwy, jednak ze względu na jego zachowanie została od niego pobrana krew do badania na zawartość środków odurzających.

Poleciało prawo jazdy

Policjanci ruchu drogowego podczas kontroli drogowej w Woli Jasienickiej zatrzymali prawo jazdy kierującemu oplem. Mężczyzna znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Miał 0,28 promila alkoholu w organizmie.

Zwierzęta na drodze

W Haczowie kierujący citroenem uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Z kolei w Humniskach kierujący volkswagenem najechał na psa, który wbiegł nagle na jezdnię. W tym przypadku został uszkodzony samochód.

źródło: KPP Brzozów

 

14-03-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.