REKLAMA
WUP

KANALIZACJA / STARA WIEŚ: ,,13 kilometrów przyłączy, a 11 kilometrów sieci”. Wysokie koszty dla mieszkańców (VIDEO, FOTO)

|

KANALIZACJA / STARA WIEŚ: ,,13 kilometrów przyłączy, a 11 kilometrów sieci”. Wysokie koszty dla mieszkańców (VIDEO, FOTO)

STARA WIEŚ / PODKARPACIE. Temat budowy sieci kanalizacyjnej zdominował zebranie wiejskie w Starej Wsi. W związku z tym, że dotychczasowy przewodniczący Społecznego Komitetu Budowy Kanalizacji i Wodociągów w Starej Wsi oraz kilku członków złożyli rezygnację, zostały przeprowadzone wybory w celu uzupełniania zarządu. Nowym przewodniczącym został Daniel Boroń, radny Rady Miejskiej w Brzozowie. Podczas zebrania dyskusję wywołały koszty budowy przyłączy, za które zapłacić mają mieszkańcy. Zapraszamy do obejrzenia relacji video oraz galerii zdjęć.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

STARA WIEŚ: Po zebraniu wiejskim mieszkańcy nadal nie wiedzą ile zapłacą za przyłącze do kanalizacji (FOTO)

07-08-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

ciekawe...2018-08-07 11:35:26
0 0
cyt. "Gminy nie mogą pobierać od mieszkańców opłat za przyłączenie do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych; w przypadku ujawnienia nieprawidłowości pod tym względem prokuratorzy mają obowiązek działać na rzecz zakwestionowania takich zapisów - podała Prokuratura Krajowa." "Organy stanowiące gmin do uchwał, a więc aktów prawa miejscowego, dotyczących warunków podłączenia do gminnych sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji ogólnej często wprowadzają obowiązek ponoszenia przez mieszkańców opłaty przyłączeniowej. Dotyczy on możliwości podłączenia budynku do gminnych sieci. (...) W piśmie skierowanym do wszystkich prokuratorów regionalnych Zastępca Prokuratora Generalnego Robert Hernand zwrócił uwagę, że obowiązek ponoszenia opłat nakładany jest na mieszkańców bez upoważnienia ustawowego i narusza art. 7, art. 84 i art. 94 Konstytucji RP" - czytamy w czwartkowym komunikacie PK. Z tych względów - jak wskazano - prokurator Robert Hernand zwrócił się do wszystkich prokuratorów z prośbą o dokonanie analizy zgodności z prawem uchwał dotyczących warunków podłączenia do gminnych sieci wodociągowych, kanalizacji sanitarnej i kanalizacji ogólnej. "W przypadku ujawnienia nieprawidłowości polegających na nakładaniu na mieszkańców obowiązku ponoszenia opłaty przyłączeniowej za możliwość podłączenia budynku do gminnych sieci, prokuratorzy mają obowiązek podjęcia działań zmierzających do zakwestionowania tych zapisów, jako nie posiadających upoważnienia ustawowego" - podkreślono
Czytelnik 2018-08-07 16:24:59
0 0
Jakis czas temu w swoim materiale dot. budowy kanalizacji w Starej Wsi brzozow24 podawal infornacje ze zostanie wybudowane ponad 24 km sieci. Dzisiaj brzozow24 podaje ze wybudowane zostanie 8km i te informacje podkresla w tytule . Ile w koncu sieci zostanie wybudowane?
Do \"ciekawe\"2018-08-07 16:37:36
0 0
To co piszesz to prawda. Ale opłata przyłączeniowa to nie jest to samo co budowa przyłącza. Oplata o ktorej piszesz dot. tylko samego wpiecia przylacza do sieci . Budowa przylacza kanalizacyjnego tak jak gazowego czy elektrycznego jest na wniosek mieszkanca i mieszkaniec za to placi. Niestety.
kanalizacja2018-08-07 18:42:00
0 0
"Na problem przyłączy zwrócił uwagę Sąd Najwyższy. W uchwale z 13 września 2007 r. (sygn. III CZP 79/07) uznał, że odcinek poza granicą posesji jest urządzeniem kanalizacyjnym, za które płaci przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne. Zauważył też, że literalna wykładnia art. 2 pkt 5 ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę nie pozwala na jednoznaczne rozstrzygnięcie wątpliwości, czy przyłączem kanalizacyjnym jest odcinek przewodu między studzienką (granicą nieruchomości) a budynkiem, czy też między studzienką (granica nieruchomości) a siecią kanalizacyjną. Przyjmując swoistą wykładnię celowościową przepisu, sąd uznał jednak, iż odcinek przewodu łączącego sieć kanalizacyjną z nieruchomością, w części leżącej poza granicą tej nieruchomości, stanowi urządzenie kanalizacyjne."
Odpowiedź \"Do...\"2018-08-08 16:57:05
0 0
Zgadza się, nie za przyłączenie, lecz wykonanie przyłącza. Lecz w takim razie: czemu wszyscy, niezależnie od długości przyłącza, maja płacić równo? "Przypomniał, że Urząd Miejski w Brzozowie złożył zapytanie o kalkulację kosztów przyłącza do głównego wykonawcy, który przedstawił kwotę 3500 złotych za przyłącze."
Mieszkaniec2018-08-09 09:09:37
0 0
Czy już ktoś zgłosił to do prokuratury?
Wydział Inwestycji UM Brzozów2018-08-10 10:10:32
0 0
Wyjaśnienie Z uwagi na rozbieżne informacje dotyczące długości budowanej sieci kanalizacji sanitarnej w miejscowości Stara Wieś na łamach portalu Brzozów24.pl (artykuły pn.: „Rusza budowa kanalizacji Starej Wsi” z dnia 16.11.2016 oraz „Zryczałtowanie opłat za przyłącze do sieci kanalizacyjnej. Jakie koszty poniosą mieszkańcy?” z dnia 12.07.2018 oraz „13 kilometrów przyłączy, a 11 kilometrów sieci”. Wysokie koszty dla mieszkańców z dnia 07.08.2018 r.) jak również brak sprostowania bądź potwierdzenia, które dane są prawdziwe przez Redakcję Brzozów24.pl, Urząd Miejski w Brzozowie pragnie skorygować błędne informacje podane w artykule z dnia 07.08.2018 r., odnośnie długości budowanej sieci kanalizacyjnej na terenie Starej Wsi. Długość sieci kanalizacyjnej która zostanie wybudowana przez Gminę Brzozów na terenie tej miejscowości wynosi ponad 24 kilometry. Zgodnie z projektami budowlanymi długość przyłączy wynosi około 13 km. Koszt budowy sieci kanalizacji sanitarnej w Starej Wsi wynosi blisko 7 500 000,00 zł.
Adam2018-08-12 10:53:29
0 0
Podpisanie umowy bez podania kosztów przyłącza jest niemożliwe, to tak jakby wziąć kredyt nie znając oprocentowania. Ludzie nie podpisujcie umów, później mogą krzyknąć nawet 10 000 zł i kto podpisze umowę będzie musiał płacić. Najpierw niech zmienią przyłącza w sieć tam gdzie mają być, i podadzą koszt przyłącza.
Kampania wyborcza2018-08-12 16:35:26
0 0
Władze Brzozowa wraz z radnymi kampanię wyborczą sobie sami zaprzepaścili. Kanalizacja, dodać mur, zamknięta droga oraz najwyższe podatki rolne i od nieruchomości w kraju. Pogratulować