REKLAMA
Strony WWW Sanok

Jeszcze tego roku w Krzywem powstanie Środowiskowy Dom Samopomocy

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE . W ubiegłym tygodniu została podpisana umowa z Zakładem Usługowo Handlowym „ELEKTROBUD” Jan Ślęczka z Golcowej na realizację zadania pn.: Rozbudowa, przebudowa budynku szkoły z częścią mieszkalną z przeznaczeniem części szkolnej na  Środowiskowy Dom Samopomocy – Krzywe  nr działki 816/1, 816/3.

DSC_9746

Zgodnie z umową zostanie zrobiony inny podział pomieszczeń, przebudowane wejścia do budynku, zamontowana winda dla niepełnosprawnych wykonane instalacje elektryczne, wod.-kan. i c.o., wymieniona będzie stolarka okienna i drzwiowa, tynki wewnętrzne, licowania ścian, posadzki i podłogi. Budynek zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych, wykonane zostaną dojścia i chodniki, a także dojazd do obiektu.

DSC_9754
W Środowiskowym Domu Samopomocy zostanie stworzony system  oparcia społecznego dla osób zakwalifikowanych, poprzez świadczenie usług dziennych w zakresie integracji, aktywizacji oraz wsparcia terapeutycznego, ukierunkowanych na podtrzymywanie i rozwijanie umiejętności niezbędnych do samodzielnego życia. Powstaną pracownie w których będą odbywały się zajęcia między innymi: pracownia gospodarstwa domowego, pracownia fizjoterapii i rekreacji, pracownia rzemiosł różnych. Docelowo z obiektu będzie korzystać ok. 30 uczestników.Koszt przebudowy określa się na kwotę 478 434,58 zł. Uruchomienie Domu planujemy jeszcze w tym roku.

DSC_9830

DSC_9826

ŹRÓDŁO: Urząd Gminy Dydnia

24-08-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.