REKLAMA
PGE
REKLAMA

Jak uniknąć wypadków podczas ferii?

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Za nim jeszcze rozpoczęły się ferie policjanci spotkali się z uczniami szkół z terenu powiatu brzozowskiego, aby porozmawiać z nimi na temat bezpieczeństwa. Funkcjonariusze, w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”, główny nacisk w swojej prelekcji kładli na zagrożenia płynące z zimowych zabaw. Mundurowi zwrócili również uwagę na bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w sieci.

Od poniedziałku dzieci z terenu województwa podkarpackiego rozpoczęły swoje upragnione ferie. Zanim jednak to się stało, policjanci spotykali się z uczniami szkół, aby przypomnieć im o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Spotkania odbywały się w pierwszym tygodniu lutego, bezpośrednio przed feriami, na terenie całego powiatu brzozowskiego. Dzielnicowi oraz funkcjonariusze z ruchu drogowego Komendy Powiatowej Policji w Brzozowie prowadzili w ramach akcji „Bezpieczne Ferie” i „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” pogadanki, których podstawowym celem było zwrócenie uwagi młodych ludzi na tematykę związaną z ich bezpieczeństwem, zwłaszcza podczas zimowych zabaw na śniegu. Ponadto funkcjonariusze przekazywali informacje na temat konkursu „Stok nie jest dla bałwanów”.

Funkcjonariusze podczas lekcji profilaktyczno-prewencyjnej przypominali dzieciom o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, w jakich miejscach można zjeżdżać na sankach, czy jeździć na łyżwach. Funkcjonariusze przestrzegali przed kontaktami z osobami obcymi. Mówili również o zagrożeniach płynących z sieci.

W ramach spotkań dzieci uświadomiły sobie to, że nie tylko policjanci dbają o ich bezpieczeństwo, ale przede wszystkim zależy ono od nich samych.

KPP Brzozów

13-02-2019

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.