INTERWENCJA: ,,Osoby niepełnosprawne nie mają gdzie zaparkować”. Problem miejsc postojowych przy brzozowskim szpitalu (ZDJĘCIA)


POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE.  Nasi Czytelnicy po raz kolejny interweniują. Tym razem sprawa dotyczy miejsc postojowych dla osób z niepełnosprawności znajdujących się w pobliżu głównego wejścia Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie.

– Przyjeżdżam tu bardzo często z moją żoną na chemioterapię, dla niej przejście kilkudziesięciu metrów to duży wysiłek. Niestety miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych jest za mało i przeważnie zajmują je inne pojazdy. To duże utrudnienie dla mojej żony. Osoby niepełnosprawne nie mają gdzie zaparkować – pisze nasz Czytelnik

DSC_0061

Zwróciliśmy się z tą sprawą do Starostwa Powiatowego w Brzozowie. Trudności związane z miejscami parkingowymi potrwają jeszcze co najmniej rok. W 2018 r. zostanie zrealizowana inwestycja dotycząca budowy parkingu z założeniem dotyczącym utworzenia 79 miejsc parkingowych.

– Powiat brzozowski obserwując narastający problem z niewystarczającą ilością miejsc parkingowych przy obiektach Szpitala Specjalistycznego Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego w Brzozowie  wystąpił do Wojewody Podkarpackiego o przekazanie położonej w sąsiedztwie szpitala działki stanowiącej mienie Skarbu Państwa z przeznaczeniem na budowę parkingu. Aktem notarialnym spisanym 18 października 2017 r. działka ta została przekazana powiatowi brzozowskiemu. Opracowana na zlecenie Powiatu koncepcja budowy parkingu zakłada utworzenie 79 miejsc postojowych, co w bardzo znaczącym stopniu rozwiąże problem z parkowaniem pojazdów. Pozwoli to również na zwiększenie ilości miejsc postojowych dla osób niepełnosprawnych w bezpośrednim sąsiedztwie poszczególnych pawilonów szpitala. Zakończenie i oddanie do użytku tej inwestycji nastąpi w 2018 roku – informuje Janusz Draguła, wicestarosta brzozowski

DSC_0060

O stanowisko w tej sprawie zapytaliśmy także dyrekcję brzozowskiego szpitala.

na terenie  szpitala obecnie znajduje się 7 miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych. Miejsca takie są zlokalizowane w sąsiedztwie drzwi wejściowych do wszystkich pawilonów szpitalnych. Na załączonych zdjęciach są 4 miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych, w tym tylko 1 miejsce zajęte, co wskazuje że obecnie jest to  ilość wystarczająca. Parking ten zlokalizowany jest w sąsiedztwie głównego wejścia do Szpitala. Ponadto podjęte działania przez Zarząd Powiatu Brzozowskiego w zakresie pozyskania terenu i opracowania koncepcji nowego parkingu umożliwi w najbliższym czasie jego budowę przy nowej obwodnicy Brzozowa. Zwiększenie ilości miejsc parkingowych pozwoli również na wyznaczenie dodatkowych miejsc dla osób niepełnosprawnych zlokalizowanych w pobliżu pawilonów szpitalnych – informuje Antoni Kolbuch, dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Brzozowie Podkarpackiego Ośrodka Onkologicznego

 DSC_0062


Komentarzy: 16 do “INTERWENCJA: ,,Osoby niepełnosprawne nie mają gdzie zaparkować”. Problem miejsc postojowych przy brzozowskim szpitalu (ZDJĘCIA)”

 1. brzozowianin pisze:

  usunąć samochody personelu medycznego a dać pacjentom

 2. Zainteresowany pisze:

  Panie dyrektorze miejsca są ale ochrona szpitala nie zezwala tam parkować,trzeba zostawić chorego pacjenta,który posiada stosowne zezwolenie do do parkowania na miejscach dla niepełnosprawnych a opiekun musi szukać miejsca do parkowania poza terenem szpitala a potem go po wizycie w poradni odbierać.Taka sytuacja często się powtarza.Ostatnio końcem pażdziernika były wolne trzy miejsca a posiadając odpowiednią kartę musiałem zostawić chorą żonę i wyjechać ze szpitala.

 3. Zainteresowany pisze:

  Podobna sytuacja jest w całym mieście,nie jest wcale przestrzegana odpowiednia Ustawa o parkowaniu inwalidów na miejscach dla niepełnosprawnych lub miejsca są wyznaczane bez przemyślenia np.na ładnym parkingu w Rynku są prawidłowo wyznaczone i oznakowane dwa miejsca dla niepełnosprawnych ale są one położone na samym dole parkingu a nie na początku na górze .Jeżeli są jeszcze miejsca to są one źle oznaczone są tylko oznaczenia stare poziome,które znikają w zimie pod śniegiem np Przychodnia Zdrowia koło szpitala.Proszę wziąć przykład z okolicznych miast/Krosno,Sanok,Rymanów .Markety ALTA lub sklep medyczny Dar-met to tylko niektóre negatywne przykłady.

 4. jacek pisze:

  jaka to jest ochrona zwykli portierzy a nie ochrona szpitala nie potrzeba chronić przecież go nikt nie ukradnie

 5. jacek pisze:

  żeby ktoś w szpitalu pomyślał że jak modernizowali przepust przez drogę obecnie powiatową to można było zrobić zamknięte koryto potoku Fugas utwardzić teren i zrobić miejsca parkingowe tylko nikomu się nie chciało pomyśleć a było by bardzo dużo i zwiększyło by się miejsce do parkowania ale po co przecież nikomu nie potrzeba do tego na parkingu pod szpitalem kupy ziemi i gruzu od lata leżą mieli tam utwardzać i do tej pory jest nic nie zrobione ciekaw jestem jak długo może do przyszłego roku bo wtedy wybory i może coś się ruszy

 6. brzozowianin pisze:

  czas zmienić Dyrekcje , która nie interesuje się sytuacją dla dobra pacjenta tylko dla swoich. Liczy się kasa a nie dobro ludzi. Od czego jest z-ca d/s administracyjnych i technicznych szwagier wice starosty.Może juz by poszedł na emeryturę , a gdzie przewodniczacy rady powiatu

 7. Pacjent pisze:

  A ilu jest zastępców dyrektora w szpitalu i ile nas to kosztuje?

  • pacjent2 pisze:

   No jest ich trochę mało bo tylko czterech 😀 i kosztuje to lekką ręką licząc 50 tyś. zł. miesięcznie

 8. Gość pisze:

  Ilu? Czyli 600 tyś rocznie? Oczywiście plus pensja dyrektora.

 9. brzozowianin pisze:

  czy liczy się pacjent, chyba nie tylko klika – a ty czołgaj się z parkingu oddalonego kilkaset metrów z chorym – bo miejsca sa tylko dla personelu.dobrze tylko za chorych brac pieniadze , a o dobro ich nikt nie dba, jeszcze tak nie było jak za obecnego Dyrektora – goniacego za kasą dla elity. Ja wszystko mogę i sam robię

 10. Anonim pisze:

  Zyje się im dobrze do czasu, tak żądzą uzdrowiciele

 11. Jasiek pisze:

  ej buraki buraki
  józki wieśki i inne zenki ups przepraszam eksperci od medycyny, zarządzania i sztuk wszelakich dla których pierdzenie w chałupach w stołki jest zapewne meritum egzystencji. W swoim geniuszu porównajcie szpital brzozowski z innymi powiatowymi, nie tylko z podkarpacia ale i całej Polski. Jak już znajdziecie równice to możemy podyskutować.
  Notabene olbrzymi szacun dla wszystkich którzy kontynuują dzieło dra Kubasa i którzy na przekór wielu nieprzychylnościom udowadniają, że nawet na głębokiej prowincji można zbudować coś wielkiego.

 12. mieszkaniec pisze:

  człowieku idz lecz sie w szpitalu brzozowskim , to poznasz prawdę i wtedy nie bedziesz sie wypowiadał.Trzeba znac prawdę kto rządzi i jakie maja pobory lekarze.

 13. Jasiek pisze:

  Leczę od lat, nie tylko ja ale prawie każdy z mojej rodziny miał styczność z tym szpitalem, poleciłem go też wielu znajomym i pomimo, że mamy do Brzozowa ok. 100 km oraz porównanie z innymi szpitalami wybór jest oczywisty. Lekarze mają pobory takie jakie powinni mieć, dzięki temu mają czas żeby się szkolić i spokojnie żyć, nie musząc pracować na 3 etatach. W mieście w którym obecnie mieszkam szpital podobnej wielkości zatrudnia 85 lekarzy, w Brzozowie ponad 180… to chyba najlepszy wskaźnik.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.