REKLAMA
WUP

INTERWENCJA: ,,Nie można przejechać ulicą 3 Maja, a objazdy po kiepskich drogach” (FOTO)

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Na prośbę Czytelnika podejmujemy interwencję, która dotyczy złego satnu nawierzchni ulicy Piastowej w Brzozowie. Z powodu pękającego muru, została zamknięta ulica 3 Maja. Ruch pojazdów został skierowany między innymi na wspomnianą ulicę Piastową. W chwili obecnej, przedmiotowa droga jest trasą przejazdu także autokarów i busów. 

– Nie dość, że nie można przejechać ulicą 3 Maja, to kierują nas na objazdy po kiepskich drogach. Ulica Pastowa w Brzozowie od wielu lat wymaga remontu. Teraz jest duży ruch samochodów – pisze nasz Czytelnik

Do końca sierpnia br. zostanie opracowana dokumentacja techniczna, dotycząca przebudowy całego odcinka ulicy Piastowej w Brzozowie, tj. około 740 mertów.

Clipboard02_5– Zakres opracowania obejmuje między innymi budowę chodnika dla pieszych, przebudowę nawierzchni oraz zapewnienie wzdłuż części drogi możliwości parkowania. Koszt inwestycji będzie znany po opracowaniu dokumentacji technicznej – informuje Stanisław Pilszak, zastępca burmistrza Brzozowa

Na zdjęciu Stanisław Pilszak / foto: archiwum Brzozow24.pl


27-07-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

dziura dziure pogania2018-07-26 11:26:16
0 0
tak wyglada moje miasto nocą i za dnia !!!
Mieszkaniec2018-07-26 11:41:51
0 0
Wygląd drogi przypomina obronę naszej reprezentacji
Zniesmaczony 2018-07-26 12:04:04
0 0
Brzozów można zaliczyć do miasteczek gdzie oprócz CIĄGŁYCH inwestycji w oświatę i remont RYNKU nie dzieje się nic… (poza tym dobrze było by sprawdzić kto jest w tej oświacie zatrudniony i może wtedy zrozumie się po co jest ona utrzymywana…) Wracając do dróg Brzozowa… drogi lokalne są tak fatalne, że nie trzeba skręcać w żadne mniejsze uliczki by się o tym przekonać. Nie rozumiem dlaczego włodarze tego miasta do tego doprowadzili… wstyd i żenada. Poza tym miałem ostatnio przyjemność jechać (po godzinie 24) z Rzeszowa w stronę Sanoka. Wjeżdżając w powiat brzozowski opanowały mnie egipskie ciemność. Na początku myślałem, że to tylko Domaradz, Blizne, Stara Wieś są wygaszone… myliłem się w Brzozowie tylko główna ulica była oświetlona… kolejna żenada. Dodatkowo smród – co to za syf… całe miasto w fetorze fekaliów… Kończąc… zastanawiam się kto na to towarzystwo przy władzy w Brzozowie głosuje. To miasto wymarło. Został jeszcze szpital, który ledwo zipie… jak on umrze to całe to miasto wraz z nim…
\"brzozowianka\"2018-07-26 13:19:17
0 0
Zgadzam się z zniesmaczonym to jest dziura a mieszkanie to koszmar, trzej muszkieterowie i 'bezradni" byle od wyborów do wyborów bo i tak nie ma w tej dziurze z czego wybierać, Najlepiej wygląda droga do władzy czyli byle do listopada.
toś 2018-07-26 17:45:49
0 0
W głowach im się pojebało i tyle
Brzozowiątko2018-07-26 20:29:05
0 0
Wielka niemoc władz miasta!!! Naprawić mur - NIE MOŻNA, Zmienić organizację ruchu w mieście na czas zamknięcia ulicy 3 maja - NIE MOŻNA! Wyegzekwować zakaz wjazdu do 3.5 tony na ulicę Kubasa - NIE MOŻNA, wprowadzić ruch wahadłowy na ulicy 3 maja - NIE MOŻNA. ....Panie Burmistrzu, to co pan może????
Pytanie o ruch przy zamknieciu ul. 3 Maja2018-07-26 21:13:30
0 0
Czy ktoś z władz wie, jak teraz wygląda ruch w Brzozowie? Na początku zagrodzono przy szpitalu prawy pas ul. 3 Maja (jadąc od Sanoka) , wywieszono znak zakaz wjazdu z tabliczką nie dotyczy mieszkańców. Jechały ciężkie samochody, również te niby mieszkańców. Nikt tego nie sprawdzał kto jedzie. Po wpisie na forum i podpowiedzi forumowicza, by ograniczyć tonaż samochodów, zmieniono oznakowanie na ograniczenie ciężaru samochodów i ściągnięto tabliczkę o mieszkańcach. Czyli może jechać każdy, poniżej 3,5 tony. Ok. A co z drugiej strony? Nic. Ponieważ po wybudowaniu obwodnicy w całym Brzozowie ruch jest ograniczony do 10 ton, z drugiej strony można wjechać takim samochodem, przejechać ul. Bielawskiego, wjechać na Kubasa i być na 3 Maja. To władze o tym nie wiedzą? A czy władze wiedzą, że samochody jeżdżą wąską uliczką od Piastowej do Asnyka, pomiędzy blokami nr 26, 28 a garażami, gdzie mieści się jeden samochód osobowy? Czy władze wiedzą, że jeździ tamtą "ścieżką" jeden autobusowy przewoźnik? Czy władze wiedzą, że dostawa towaru do galerii odbywa się od skrzyżowania Armii Krajowej, pod prąd Grunwaldzką i samochód ciężarowy staje na chodniku, pomiędzy galerią a stara komendą? Czy władza planując galerię zaplanowała drogę dostawy towarów przywożonych samochodami ciężarowymi? Czy władza wie, że przez Armii Krajowej i dalej Pańki, jeżdżą "tiry" do hurtowni przy Chopina i stają tam na chodniku, zbudowanym w ubiegłym roku? Może by wreszcie ktoś z Urzędu zobaczył, tak na piechotę, jak odbywa się ruch samochodów, tym bardziej teraz, przy zamknięciu centrum Brzozowa.
Proponuję skład komisji do zbadania ruchu w Brzozowie:2018-07-26 21:31:04
0 0
Wydział Gospodarki Nieruchomościami i Infrastruktury: pok. 215 tel. 133061072 1. Organizowanie i koordynowanie pracy Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Infrastruktury, ustalanie szczegółowych zakresów czynności dla pracowników wydziału oraz kontrola realizacji zadań w wydziale. pok. 214 tel. 134341015 1. Przygotowanie i realizacja remontu oraz utrzymania dróg (ulic), chodników, drogowych obiektów inżynierskich, urządzeń zabezpieczających ruch i innych urządzeń związanych z drogami gminnymi i wewnętrznymi. 2. Przeciwdziałanie niszczeniu dróg przez ich użytkowników. pok. 217A tel. 133061074 1. Opiniowanie w sprawie przebiegu dróg. 2. Zaliczanie dróg do kategorii dróg gminnych. 3. Prowadzenie ewidencji dróg, obiektów mostowych i przepustów na drogach gminnych. 4. Wprowadzanie ograniczeń lub zamykanie dróg i drogowych obiektów inżynierskich dla ruchu oraz wyznaczanie objazdów drogami różnej kategorii, gdy występuje bezpośrednie zagrożenie bezpieczeństwa osób lub mienia na drogach gminnych lub wewnętrznych. 5. Sporządzanie informacji o drogach publicznych (gminnych) oraz przekazywanie ich Generalnemu Dyrektorowi Dróg Krajowych i Autostrad. Macie to Panowie w zakresie obowiązków, czy jestem w błędzie? Panie Burmistrzu, co Pan na to?
Przysietczok2018-07-27 03:10:18
0 0
Burmistrz wróci wypoczęty i opalony po zasłużonym urlopie w ciepłych krajach za kaskę , którą przytula za aprobatą nie całkiem poradnych nie radnych mumii .
@Przysietczok 2018-07-27 09:38:50
0 0
Przysietczok - tu nie chodzi o to, czy burmistrz jest na urlopie i czy wróci opalony. Urlop się burmistrzowi należy jak każdemu, a jest tam gdzie na taki pobyt go stać i gdzie chce być. Chodzi o to, że jest w Urzędzie |Wydział z naczelnikiem i sześcioma pracownikami w randze inspektorów. Każdy ma zakres obowiązków. I co? Nic. Nie wiedzą co dzieje się 50 metrów od Urzędu? Nikt nie analizuje ruchu samochodowego? Tego że jak na Bielawskiego wjedzie autobus, to osobówka nie może się zmieścić? Że Kubasa nie nadaje się do tak wzmożonego ruchu? Może pan naczelnik, jeśli nie sam, to może kogoś wyśle na rozpoznanie problemu mieszkańców? Wiem, że zarabiając brutto rocznie tylko 80 tysięcy może nie ma motywacji do działań, nawet tych wynikających z zakresu obowiązków czyli do nadzoru i koordynacji pracy podległych inspektorów, ale jakby wykazać trochę inicjatywy to może burmistrz wróciwszy z urlopu byłby mile zaskoczony z rozwiązania problemów mieszkańców?
Pablo2018-07-27 10:01:23
0 0
Zero parkingu drogi fatalne obwodnica będzie nadawała się nie długo do remontu co się w tym Brzozowie szpital na skraju bankructwa brak pracy wszystko po znajomościach inwestycji w nowe zakłady totalne dziadostwo czas zmienić władzę w tej gminie
a jeśli dojdzie do tragedii ?2018-07-27 14:21:57
0 0
Jeśli pasażerowie podróżujący w busach ulegną wypadkowi podczas jazdy -przy bardzo niebezpiecznym skręcie PIASTOWA / KOŚCIUSZKI (skróty dla kursowych busów) TO KTO BĘDZIE ZA TO ODPOWIADAŁ ???????????????????
@a jeśli dojdzie do tragedii ?2018-07-27 14:26:30
0 0
Jak zwykle: kierowca.
mieszkaniec kretej2018-07-27 18:55:52
0 0
Czy właadze Brzozowa byli na miejscu wykonywania odwodnienia na ulicy Kretej , cos fatalnego i za co sie płaci wykonawcy, czy będzie korekta . władze zastanówcie sie co sie dzieje w Brzozowie , smród i ubóstwo . Gdzie władze powiatu , po co pomnik przed Urzędem Miasta , jak coś strasznego w ogrodku jordanowskim. Czy to koniec gminy i powiatu.
Falala2018-07-27 21:32:11
0 0
Bzozuf i gmina bzozuf to jest stan umysłu tylko martwi mnie to ze ten umysł jest na wykonczeniu i zaraz umrze.Podziekujmy władzy przy wyborach bo powiem szczerze warto....warto skonczyc z tym dziadostwem bo nie zapominajcie ze to my was wybieramy i to z naszych pieniedzy ida wasze pensje co za tym idzie jak by nie bylo nas to i was by nie było....
pytam: kto ustawia znaki nia znajac ich znaczenia?2018-07-28 07:30:58
0 0
skrzyżowanie AK i Mickiewicza: jest znak zakaz ruchu, nie dotyczy mieszkańców. Pytanie: czy pracownik sądu, policja, mogą wjechać do sadu? wg znaku i tabliczki: nie. Skrzyżowanie ul. Grunwaldzkiej z Placem Grunwaldzkim, jest znak zakaz ruchu. Jak może być zakaz ruchu (zamiast zakazu wjazdu) skoro jest to wylot ulicy jednokierunkowej?
Władza zła2018-07-28 09:28:31
0 0
Władza , która dąży do prywatnego dobra rządzących , nie kierując się dobrem wspólnym jest zła . Jeżeli chociaż jedna osoba z rodziny burmistrza lub radnego jest zatrudniona w urzędzie lub podległych instytucjach, a takich osób jest wiele , to jest uprawianie prywaty za publiczne pieniądze w najczystszej postaci. Proszę o sprawdzenie ile zarabia np. marszałek województwa i jaki ma zakres obowiązków , a ile "bezradni radni" dali zarobić nieudolnemu burmistrzowi Brzozowa.Przypinanie blaszek i wręczanie dyplomów członkom organizacji społecznych oraz "kupowanie" księży proboszczów przed wyborami "dając" im pieniądze na remonty kościołów i innych obiektów sakralnych w tym względzie nic tu nie zmienia.Radziłbym zastanowić się księżom proboszczom , czy to są pieniądze uczciwe i czy biorąc pieniądze od burmistrza nie uczestniczą w okradaniu swoich parafian.To są ciężko zarobione pieniądze podatników.Uczciwy jest datek na tacę.Diety radnych w wielu gminach są dużo niższe niż radnych gminy Brzozów.Wyprzedano najbardziej wartościowe działki , można powiedzieć o znaczeniu strategicznym dla przyszłego rozwoju gminy oraz zadłużono gminę na następne pokolenia , urząd pęka w szwach od zbędnych urzędników ,za których utrzymanie trzeba płacić. Podatki i opłaty lokalne są "z górnej półki" , niewspółmiernie wysokie do pieniędzy jakie można tutaj zarobić. Wiele rzeczy trzeba będzie naprawiać przez lata , bo w końcu ci źli włodarze tą władzę stracą. Szanowni wyborcy nie głosujcie na radnych , którzy uprawiają prywatę , lecz na takich , którzy nie dadzą się kupić za ciepły stołek dla kogoś z rodziny , lub znajomych .
Brzozowiątko2018-07-28 10:42:57
0 0
Obawiam się, że to tylko kwestia czasu, gdy na skrzyżowaniu sześciu (!!!) ulic ( Bielawskiego x2 , Kubasa, wjazdu i wyjazdu z przychodni, wjazdu i wyjazdu do przedszkola i na osiedle mieszkaniowe) zdarzy się nieszczęście! Przyjedzie telewizja, dowiedzą się o trzymiesięcznej niemocy władzy i wtedy pójdzie już szybko ! Naprawa muru i wymiana władzy jednocześnie....
Więc jednak coś się dzieje2018-07-30 16:02:07
0 0
"Do końca sierpnia br. zostanie opracowana dokumentacja techniczna, dotycząca przebudowy całego odcinka ulicy Piastowej w Brzozowie, tj. około 740 metrów. Zakres opracowania obejmuje między innymi budowę chodnika dla pieszych, przebudowę nawierzchni oraz zapewnienie wzdłuż części drogi możliwości parkowania. Koszt inwestycji będzie znany po opracowaniu dokumentacji technicznej – informuje Stanisław Pilszak, zastępca burmistrza Brzozowa".