INTERWENCJA: Gdzie trafiły płyty z drogi gminnej, prowadzącej do oczyszczalni w Turzym Polu? (ZDJĘCIA)


GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Po raz kolejny podejmujemy interwencję po zgłoszeniu problemu przez naszych Czytelników. Sprawa dotyczy zdemontowanych płyt żelbetowych, które przez 4 lata tworzyły nawierzchnię drogi do oczyszczalni ścieków w Turzym Polu. 

– Przez kilka lat płyty żelbetowe były na drodze do oczyszczalni. W zeszłym roku ktoś je zdemontował. Gdzie trafiły, są na innej drodze? Teraz samochody grzęzną w błocie. To nie powinno tak wyglądać – pisze nasz Czytelnik

IMG_20171108_122308_01

Zwróciliśmy się z tą sprawą do Urzędu Miasta w Brzozowie.

Płyty żelbetowe na drodze do oczyszczalni ścieków w Turzym Polu zostały ułożone przez wykonawcę oczyszczalni ścieków w roku 2010 i stanowiły drogę technologiczną.Przedmiotowa droga z płyt żelbetowych (drogowych) funkcjonowała od momentu zakończenia budowy oczyszczalni ścieków do sierpnia 2016 r.Płyty żelbetowe z przedmiotowej drogi zostały usunięte na wnioski mieszkańców oraz właścicieli przyległych działek gruntowych. Płyty były uszkodzone, popękane (wystające pręty zbrojeniowe) gdyż były to płyty używane, jak wcześniej wspomniałem stanowiły one drogę tymczasową (technologiczną do oczyszczalni ścieków w Turzym Polu) na czas budowy. Stanowiły one zagrożenie dla poruszających się tą drogą pojazdów  oraz pieszych. Płyty żelbetowe stanowiły własność PGK Brzozów, które  je zdemontowało. W zamian za płyty wykonawca dokonał ich demontażu  oraz częściowej naprawy drogi kruszywem. Natomiast gmina Brzozów na pozostałym odcinku  dokonała równolegle poprawy przejezdności na drodze poprzez uzupełnienie nawierzchni kruszywem. Przedmiotowa droga użytkowana jest nie tylko przez mieszkańców oraz właścicieli przyległych działek gruntowych, lecz również przez firmy zewnętrzne dojeżdżające do oczyszczalni ciężkim sprzętem. Nawierzchnia drogi jest sukcesywnie poprawiana w ramach posiadanych środków. Na chwilę obecną droga jest przejedna i nie stanowi zagrożenia dla ruchu samochodowego jak i pieszego. Jeżeli chodzi o plany związane z przedmiotową drogą, gmina Brzozów mając na uwadze dobro użytkowników drogi podejmie działania mające na celu poprawę stanu technicznego drogi – informuje Piotr Zgłobicki, naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami i Infrastruktury Urzędu Miasta w Brzozowie


Komentarzy: 9 do “INTERWENCJA: Gdzie trafiły płyty z drogi gminnej, prowadzącej do oczyszczalni w Turzym Polu? (ZDJĘCIA)”

 1. Czy to arogancja? pisze:

  Czyli na pytanie: „Gdzie trafiły płyty z drogi gminnej, prowadzącej do oczyszczalni w Turzym Polu?” nie doczekałem się odpowiedzi od pana naczelnika. Tak jak nie wiadomo, gdzie trafiły drzewa po wycince na brzozowskim Rynku, oraz gdzie zostały wykonane nasadzenia nowych drzew w zamian za wycięte. Pytań jest więcej, ale nawet na pisemne pytanie do Urzędu, urzędnicy nie mają w zwyczaju odpowiadać w czasie przewidzianym ustawowo. Zdarza się, że nie odpowiadają wcale.
  Wracając do tematu: „Płyty żelbetowe stanowiły własność PGK Brzozów, które je zdemontowało. W zamian za płyty wykonawca dokonał ich demontażu oraz częściowej naprawy drogi kruszywem.” Gdzie tu odpowiedź na zadane pytanie, panie naczelniku?
  Brak odpowiedzi. I wg Urzędu, już nie ma tematu?

  • czas nauczyc się pływać w błocie? pisze:

   i to ma być droga gminna? jak dziecko ma przejść ? przeciez można upier… się po łokcie …

 2. jacek pisze:

  tak macie racje gmina Brzozów podejmie działania ale dopiero w przyszłym roku przed wyborami może wtedy coś się zacznie dziać bo jak na razie to nie ma na nic pieniędzy a w gminie etatów przybywa pewnie jest tak mówi zawsze ksiądz że Bóg zapłać i właśnie wynagradza

 3. gość pisze:

  po ile brat skarbnika sprzedawał te płyty ?

 4. Czesław pisze:

  A nie przyszło Ci „gość” do głowy, że demontaż takich płyt jest bardzo kosztowny, zwłaszcza że większość z tych płyt stanowiło zapewne gruz budowlany. Ktoś musiał zaangażować sprzęt budowlany, robociznę co nie jest w dzisiejszych czasach tanie!

 5. Sylwester pisze:

  Do „Czy to arogancja?”
  Z tego co mi wiadomo, to czytanie ze zrozumieniem jest w 4 klasie Szkoły Podstawowej. Proponuję więc powtórzyć sobie lekcje z języka polskiego i dopiero po odrobieniu lekcji zamieszczać komentarz. Dla mnie wypowiedź naczelnika jest zrozumiała.

  • Czy to arogancja? pisze:

   „Podziwiam” ludzi, którzy zawsze zgadzają się z własnym zdaniem.

   Analiza specjalnie dla ciebie. Może zaczniesz używać argumentów, a nie będziesz usiłował mnie obrazić, bo nie dasz rady. Uodporniłem się na ludzi z brakiem argumentów.

   Analiza wypowiedzi pana naczelnika:
   „Płyty żelbetowe na drodze do oczyszczalni ścieków w Turzym Polu zostały ułożone przez wykonawcę oczyszczalni ścieków w roku 2010 i stanowiły drogę technologiczną.”
   Wykonawcą było Krośnieńskie Przedsiębiorstwo Budowlane.

   „Przedmiotowa droga z płyt żelbetowych (drogowych) funkcjonowała od momentu zakończenia budowy oczyszczalni ścieków do sierpnia 2016 r.”

   Zakończenie budowy, wg strony Inwestora, którym było Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Brzozowie, nastąpiło w listopadzie 2012 roku.

   „Płyty żelbetowe stanowiły własność PGK Brzozów, które je zdemontowało.”
   Tutaj się z panem naczelnikiem zgadzam, właścicielem płyt było PGK, czyli Inwestor.

   „W zamian za płyty wykonawca dokonał ich demontażu oraz częściowej naprawy drogi kruszywem.”
   Po pierwsze nie wykonawca, tylko Inwestor, czyli PGK, po drugie czytamy: „W zamian za płyty”.

   Pytanie główne brzmiało: ” Gdzie trafiły płyty z drogi gminnej”.
   Podsumujmy:
   – wiemy, kto był Inwestorem, to PGK w Brzozowie,
   – wiemy, kto był Wykonawcą, to KPB w Krośnie,
   – wiemy, kto zdemontował, to PGK w Brzozowie, choć panu naczelnikowi mylą się pojęcia Inwestor – Wykonawca,

   – nie wiemy, gdzie trafiły płyty z drogi gminnej. Nie wiemy, ponieważ pan naczelnik nie odpowiedział na to pytanie, w zamian za to powiedział jakie są plany na rok przyszły.

   Czyli nie wiemy, co stało się z płytami. Może ty wiesz, to powiedz. Jestem ciekawy.
   Tylko nie odpowiadaj na poziomie szóstej klasy szkoły podstawowej. Pomimo9 skończonych, pełnych studiów wyższych, na kierunku ekonomika i zarządzanie przedsiębiorstwem, mógłbym nie zrozumieć.
   Powiedz jak „chłop chłopu”: to gdzie te płyty, wiesz z wypowiedzi pana naczelnika czy z autopsji?

  • Wiem, potrafię znaleźć pisze:

   Do Sylwester
   Czytanie ze zrozumieniem jest w klasie drugiej szkoły podstawowej. Nie pouczaj jeśli nie wiesz.
   W wypowiedzi pana naczelnika nie ma odpowiedzi na zadane pytanie. Chyba że potrafisz czytać myśli odpowiadającego. Pytanie: czy naczelnik wie o twojej umiejętności?

 6. Mieszkaniec pisze:

  Ha ha ha dobre dobre ze tak wszyscy od razu nie wiedzą gdzie są płyty…

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.