INTERWENCJA: Czy ulica Harcerska w Brzozowie doczeka się remontu? (ZDJĘCIA)


GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Od wielu lat przedstawiciele społeczności Brzozowa apelują o remont ulicy Harcerskiej. Droga prowadzi do szkoły, codziennie wielu uczniów przemierza tę trasę. Podczas sesji w mieście wielokrotnie podejmowany był temat poprawy stanu nawierzchni drogi. Czy ulica Harcerska doczeka się remontu?

– Od kiedy pamiętam ta droga była w złym stanie, czasami załatali kilka dziur ale to nie rozwiązywało problemu. Wstyd żeby ulica Harcerska tak wyglądała. A trzeba także wziąć pod uwagę stan pobocza, który nie odbiega zupełnie od stanu nawierzchni drogi  – pisze Mieszkanka Brzozowa

DSC_0075

O tę sprawę zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Brzozowie.

– W odpowiedzi na Pani zapytanie odnośnie remontu ul. Harcerskiej w Brzozowie informujemy, że remont przedmiotowej ulicy planowany jest w ramach większego projektu pn. „Rewitalizacja obszaru miejskiego w Brzozowie”.

Dla ul. Harcerskiej został opracowany projekt, w którym zaplanowano między innymi następujące prace:

 • Przebudowa ulicy na odcinku od ul. Tysiąclecia do ul. Armii Krajowej,
 • Utwardzenie placu na działkach poniżej schodków na ulicy Staszica,
 • Remont nawierzchni drogi ul. Staszica,
 • Zagospodarowanie terenu wokół studni przy ul. Harcerskiej,
 • Remont schodków od ul. Harcerskiej do ul. Staszica,
 • Wykonanie chodnika przy ul. Harcerskiej od budynku wielorodzinnego do schodków na ul. Staszica,
 • Wykonanie poszerzenia drogi na wysokości bloku przy ul. Mickiewicza 18a,
 • Przebudowa sieci teletechnicznych, prądowych, kanalizacji deszczowej, kanalizacji sanitarnej,
 • Wykonanie oświetlenia ul. Harcerskiej,.

Szacowany łączny koszt powyższych prac wynosi około 2 000 000,00 zł.

Powyższy zakres prac będzie realizowany pod warunkiem uzyskania przez Gminę Brzozów dofinansowania w ramach działania 6.3 Rewitalizacja przestrzeni regionalnej Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowanych w ramach projektu to 85%.

Na dzień dzisiejszy nie jest znany dokładny termin złożenia wniosku o dofinansowanie, gdyż dnia 31 października 2017 roku, Instytucja Zarządzająca RPO WP 2014-2020 poinformowała o odstąpieniu od przeprowadzenia naboru wniosków o dofinansowanie w ramach działania 6.3 RPO WP na lata 2014- 2020, które zgodnie z Harmonogramem naborów wniosków o dofinansowanie w trybie konkursowym dla RPO WP na lata 2014-2020 zaplanowane było na listopad 2017 rok – informuje Marcin Chudzikiewicz, z-ca naczelnika Wydziału Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Funduszy Pomocowych


Komentarzy: 28 do “INTERWENCJA: Czy ulica Harcerska w Brzozowie doczeka się remontu? (ZDJĘCIA)”

 1. jan pisze:

  w gminie ludzie się modlą żeby na wypłaty wystarczało z miesiąca na miesiąc a wy chcecie remontować ulice

 2. RBR pisze:

  niektórzy w ogóle nie maja asfaltu ! ani kanalizacji ! np stara wieś ! wstyd !

 3. brzozow pisze:

  A co z ulica Krętą – czy kiedyś historyczna ulica doczeka sie wykonania , dobrze tylko z ludzi ściagać podatki – szkoda że nie jest ta ulica w Przysietnicy, co nas interesują tak wysokie zarobki włodzarzy- miasta niczym wieś.głosujcie na nich. , to wnet będziecie tonąć w błocie, szkoda że radny Stapiński mieszka przy ulicy Krętej

 4. Antypalestyńczyk pisze:

  W Palestynie drogi ok! Nic nam więcej nie trzeba oprócz błękitnego nieba.

 5. Mieszkanka pisze:

  Plan jest . Tylko kasy nie ma . I co jak nie będzie? Szlag trafi plan. Na wiosnę znowu odbędzie się losowanie, ktora dziurę zalepic, tak już zawsze będzie. Amen.

 6. Brzozowiak pisze:

  Zróbcie coś z tą ulica bo to najgorsza droga w Brzozowie ,wstyd.może wkoncu zacząć remont!

  • Jaklanka pisze:

   Najgorsza? Mysle ze my mamy najgorsza!Dla nas to i kamienia nie ma.My toniemy w blocie..i w smieciach,bo ktos zrobil sobie prywatne smietnisko.
   A moze mu gmina na to pozwolila?!

 7. pytanie do radnej gminy pisze:

  Mamy pytanie do Pani radnej Gminy Brzozów (żony wiceburmistrza) :
  – prosimy o informację, czy na terenie gminy Brzozów są podmioty gospodarcze zwolnione z podatku od nieruchomości, jeśli tak to prosimy o taki wykaz ?

 8. "brzozowianka" pisze:

  Ulicę wyremontują za rok przed wyborami,tak jak w Przysietnicy chodniki i znowu polecicie wybierać „mądrych ludzi” i znowu będziecie narzekać a z tej dziury nigdy metropolii nie będzie.Ludzie w Brzozowie są ……………..i tak „inteligentni” że nikt i nic im nie dogodzi.to jest typowo wsiowe myślenie.

  • Brzozowianin pisze:

   Będzie Metropolia wszystko z czasem 🙂 ja w to wierze a poza tym 90 % ludzi w Brzozowie nie chce już kolejnej kadencji pana Rzepki.Pozdrawiam 🙂

 9. Czy mam rację? pisze:

  „Wykonanie chodnika przy ul. Harcerskiej od budynku wielorodzinnego do schodków na ul. Staszica”.
  Po pozwoleniu na rozbudowę jednego z domów, co za tym idzie wykonaniu wjazdu do garażu oraz wyjazdu do posesji po brzegu bloku nr 18a, niemożliwe jest zrobienie dalszej części chodnika? Tak to wygląda? Może się mylę?
  Tak jakby w Brzozowie nie myślało się kilkanaście lat naprzód. Np. poszerza się ulicę dojazdową do basenu w celu dojazdów do posesji, uniemożliwiając budowę chodnika, sprzedaje się drogę za zakładem pogrzebowym, poszerzając tym samym prywatną posesję… Jeśli się mylę, niech mnie ktoś poprawi. Czy jest jakiś plan zagospodarowania poszczególnych ulic?

 10. znajomy pisze:

  A gdzie wielki społecznik mieszkający przy ulicy Harcerskiej – Pan Byczyński popierajacy włodarzy

 11. mieszkaniec pisze:

  Brzozów i Brzozów a co z drogami w 8 sołectwach we Wioskach ????

 12. Mieszkaniec pisze:

  informuje Marcin Chudzikiewicz, z-ca naczelnika Wydziału Inwestycji, Gospodarki Przestrzennej i Funduszy Pomocowych – czy tak samo został napisany wniosek jak na dofinansowanie w ramach programu fotowoltaika Panie Naczelniku? Jeżeli tak to należy zapomnieć o remontach. Proszę zobaczyć jak się pisze wnioski chociażby w Gminie Dydnia oni pkt w konkursie wraz z Zagórzem zebrali i fotowoltaikę mają, a Brzozów oczywiście napisał: zrobiliśmy co mogli, a wyszło jak zawsze.

 13. pacjent pisze:

  Ale szkoda , że remont budynku Urzędu trwa tak długo i po co była wymiana dobrych okien i drzwi na jakościowo gorsze i oto wizerunek działan ludzi Urzędu Miasta , dobrze za ludzkie pieniądze prowadzić niepotrzebne inwestycje . Jaki tam wniosek , żadnych kolektorów i pieców nie było w wniosku tylko fotowoltaika na którą było malo chetnych, a może układ z Wykonawcami. Przecież nikt nie dba o dobro mieszkańców. Czy nie mozna było wprowadzić wymianę pieców na gazowei kolektory słonećzne.Gdzie lider projektu z-ca burmistrza Pan Pilszak, który odpowiedzialny był i jemu podlega Wydział Inwestycji i Promocji, chyba zajęty imprezami.
  Czas skończyć z tym.

 14. mieszkaniec pisze:

  czy w tej gminie jest tylko Brzozów???

 15. chłop pisze:

  stara wieś nie jest odrębną wioską, tylko starym Brzozowem. A od nowego roku na rekę ma być 2100 brutto na reke, trzeba sie cieszyć

 16. RADNI GMINY-pytanie pisze:

  skoro radna miasta Brzozowa nie odpowiedziała, jacy przedsiębiorcy są zwalniani z podatku od nieruchomości :
  „Mamy pytanie do Pani radnej Gminy Brzozów (żony wiceburmistrza) :
  – prosimy o informację, czy na terenie gminy Brzozów są podmioty gospodarcze zwolnione z podatku od nieruchomości, jeśli tak to prosimy o taki wykaz ?”

  TO MOŻE INNI RADNI ODPOWIEDZĄ NAM NA TO PYTANIE ? no chyba, że nikt nie jest zwalniany ? (może Redakcja wie coś na ten temat ?)

 17. mieszkaniec pisze:

  Boją sie podac firmy, które sa zwolnione z podatku- bo wnet wybory i ktoś musi ich sfinansować . A po to jest redakcja , aby tą sprawę podała publicznie do wiadomości a nie ukrywali radni.

 18. Tak tylko pytam pisze:

  Ciekawe czy z podatku zwolniona jest firma, która budowała dom syna pewnego pana.

  Czy informacja o zwolnieniach podatkowych nie powinna być podana do publicznej wiadomości?

 19. Do wszystkich pisze:

  Odnośnie zwolnień podatkowych z tego co wiem to informacja jest wywieszana na tablicach ww Gminie

  • Odpowiadam i wyjaśniam: pisze:

   Dzisiaj, w dobie cyfryzacji, pisanie że jest coś na tablicy ogłoszeń to jakiś żart. Urząd ma swoją stronę i w pierwszej kolejności tam powinny być umieszczane wszystkie sprawy.
   Ty nie odpowiadasz na tablicy ogłoszeń ani na słupie ogłoszeniowym, lecz w internecie.
   Już rozumiesz? Czy jeszcze nie…

 20. brzozowianin pisze:

  Czy brat skarbnika płaci podatki, o to jest pytanie zasadnicze do władz miasta i gminy

 21. Do wszystkich pisze:

  Czy wy wszyscy wiecie co piszecie, samorząd nie jest bazarem, instytucje państwowe przeprowadzają okresowe kontrole. Próbując coś ukryć lub zaniechać kończy się poważnymi konsekwencjami. Nie opłaca się ……

 22. brzozowianin pisze:

  Czas aby urzędnicy Gminy opuscili swoje biurka w wyruszli w teren , aby zobaczyć ta nedze miasta Brzozowa – tak jak w Iraku

 23. brzozowianin pisze:

  Dzisiaj zakupy w sklepie Alta robił naczelnik wydziału promocji – to jest promocja urzedników miasta

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.