INTERWENCJA: ,,Codziennie boję się, czy moje dziecko wróci bezpiecznie do domu”. Kiedy w Humniskach wybudują chodnik? (ZDJĘCIA)


GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Przedstawiciele społeczności sołectwa Humniska Skrzyżowanie interweniują. Ich niepokój budzi brak chodnika od przystanku komunikacyjnego w kierunku miejscowości Górki.

– Codziennie boję się, czy moje dziecko wróci bezpiecznie do domu. Droga przez Humniska Skrzyżowanie jest wąska, pobocze nie jest wystarczające aby dzieci mogły bezpiecznie chodzić i wracać ze szkoły. Jeździ tędy bardzo dużo samochodów, również ciężarowych. Ten odcinek drogi jest moim zdanie również niebezpieczny dla dorosłych, którzy poruszają się pieszo. Gdzie są osoby, które wybraliśmy aby nas reprezentowały i załatwiały ważne dla mieszkańców sprawy? – pyta nasz Czytelnik

DSC_0278

O budowę chodnika w sołectwie Humniska Skrzyżowanie zapytaliśmy w Urzędzie Miasta w Brzozowie.

– Sprawa budowy chodnika w sołectwie Humniska Skrzyżowanie dotyczy wykonania chodnika przy drodze wojewódzkiej nr 887. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, w odniesieniu do dróg wojewódzkich zadania w zakresie budowy, przebudowy, remontu, utrzymania i ochrony dróg wojewódzkich w tym budowa chodników finansowane są przez samorząd województwa.Właściwy terytorialnie samorząd gminny może udzielić pomocy w realizacji zadania publicznego innej jednostce samorządu, po wcześniejszym określeniu szczegółowych warunków udzielenia pomocy finansowej, jednakże nie ma obowiązku (nie jest uzależniony) współfinansować budowy chodnika, gdyż to zadanie inwestycyjne znajduje się w katalogu zadań zleconych przez ustawodawcę samorządowi województwa. Mimo powyższego, mając na uwadze zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców, Gmina Brzozów podjęła działania zmierzające do przyspieszenia realizacji tegoż zadania. W bieżącym roku opracowano dokumentację techniczną budowy chodnika, której koszt w wysokości 45.510 PLN w 100% sfinansowała gmina Brzozów ze środków własnych. Dokumentacja techniczna obejmuje budowę chodnika na odcinku 1+233 – 1+900 (strona prawa) w miejscowości Humniska. Koszt zadania, zgodnie z kosztorysem inwestorskim wynosi 1 163 891,61 PLN. Mając na uwadze jak najszybszą realizację zadania, w dniu 31.10.2017 r. Gmina Brzozów złożyła do Podkarpackiego Zarządu Dróg Wojewódzkich wniosek, w którym deklarowała udzielenie pomocy finansowej na realizację przedmiotowej inwestycji w 2018 r. Z uwagi na zalecenia Zarządu Województwa, który określił na 2018 r. limit wysokości finansowania jednego zadania inwestycyjnego ze środków samorządu województwa na 170 000 zł (co stanowi 60 % kosztów zadania), we wniosku dot. budowy chodnika w miejscowości Humniska w 2018 r., Gmina Brzozów zadeklarowała pomoc finansową (dofinansowanie) do realizacji tego zadania w wysokości 40% kosztów, co pozwoli na realizację I etapu robót tj. budowy chodnika w Humniskach na odcinku 1+785 – 1+900. Aktualnie Gmina Brzozów oczekuje na decyzję samorządu województwa dot. przystąpienia do realizacji przedmiotowego zadania w 2018 r. – wyjaśnia Stanisław Pilszak, zastępca burmistrza Brzozowa

red.

 


Komentarzy: 81 do “INTERWENCJA: ,,Codziennie boję się, czy moje dziecko wróci bezpiecznie do domu”. Kiedy w Humniskach wybudują chodnik? (ZDJĘCIA)”

 1. Celina pisze:

  Wybraliście ludzi ze wskazania plebana to do niego idźcie z pretensjami.
  Macie zakrystiankę i ministranta to czego oczekujecie hahaha

 2. gość pisze:

  rok wyborczy więc żeby wszyscy zostali przy korycie to chodnik zrobią a pleban będzie głosił dobrą nowinę że idźcie i głosujcie bo jest chodnik

 3. "brzozowianka" pisze:

  Popieram Celinę i gościa. Przed wyborami otworzą wam niebo i wybudują chodnik.A lepiej w niebie jak i na ziemi.

 4. zakrystianka pisze:

  Ludzie! Jak to łatwo pisać, oczerniać, oskarżać! tylko dlaczego pod pseudonimem? Jedno pytanie: Ile razy byliście na zebraniu wiejskim? Nagle lokalny patriotyzm się w was obudził, bo ktoś wam zaproponował zaistnienie w mediach ?????? Nie macie o niczym pojęcia. Chodnika dla pieszych nie kupuje się w sklepie tylko to wymaga procedur i to nie są wymysły ani sołtysa ani proboszcza ani ministranta… Żałosne to co piszecie…..

  • Celina pisze:

   Czy wybudowanie 125 m chodnika to spełnienie obietnicy wyborczej ? czy budowanie chodnika od końca to jest to co ludziom obiecano ? Humniska Mała Strona jest pośmiewiskiem całej gminy, że to najbardziej patologiczna wioska bo najwięcej pieniędzy idzie tam na rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciw działanie patologiom społecznym. Powinniście wnioskować o zmianę nazwy sołectwa na Humniska Plebańskie lub Humniska Patologiczne ta wioska jako jedyna wpisuje się idealnie w obecną sytuacje polityczną, tylko za wasze sznurki nie pociąga prezes z kotem tylko ktoś zupełnie inny…

  • Do zakrystianki pisze:

   Pani zakrystianko, jest Pani zupełnie nie w temacie. Zgodzę się z Panią, jak to Pani określiła, że chodnika nie można kupić w sklepie. Natomiast temat chodnika ciągnie się już od kilkunastu lat i żałosne jest to, że mieszkańcy nie mogli się doprosic o jego realizację.

 5. czadoman pisze:

  bo to jest ruda, na pewno ruda!

 6. obserwator pisze:

  Temat budowy chodnika ciągnie się już od kilku lat. Nawet były zbierane w tym celu niejednokrotnie podpisy mieszkańców. Pan Pilszak mówi o przyspieszeniu realizacji inwestycji, a ja mówię jako mieszkaniec Humnisk, że ta inwestycja powinna już być dawno zrealizowana. Niestety Pan Burmistrz wolał finansować inne inwestycje, które były ważniejsze niż bezpieczeństwo mieszkańców Humnisk. Pani Sołtys i Pan Radny byli nieudolni i niekompetentni w tej sprawie. Niewłaściwi ludzie na niewłaściwych stanowiskach.

  • Obserwator II pisze:

   Niedługo wybory możesz wystartować i może wtedy będziesz osobą na właściwym miejscu. Droga otwarta powodzenia. Dobrze się stoi obok i krytykuje!

 7. obserwator pisze:

  Stoję obok obserwuję i stwierdzam fakty i realia.

 8. Maruda pisze:

  Zakrystianko, aby mieć pretensje do ludzi, że nie przychodzą na twoje zebrania, to może napisz
  w jaki celu mają przychodzić. Przecież niczego, dosłownie NICZEGO nie zrobiłaś dla naszej
  miejscowości. Ponoć ją reprezentujesz przeszło 3 lata. Wiadomo wszem i wobec z czyjego nadania
  a to już wyjaśnili ci Gość i Celina. A może masz kłopoty z percepcją bo uważam, że pojęcia
  o właściwym wykonywaniu swoich obowiązków to na pewno nie masz. Do poprzednika
  ludzie przychodzili i na zebrania i po pomoc.Jednym zdaniem odniosę się też do
  działań naszego ministranta. Tylko paluszki i woda go interesują bo na sesji żadnego głosu
  nie dał. Niektórzy nawet pytają czy on umie mówić. Tak to jest moi kochani współmieszkańcy
  jak się przed wyborami słucha znanego podpowiadacza. Żenada.
  Pozdrawiam Celinę za celne uwagi o patologii.

 9. gosc pisze:

  Ja też myślałam że mu język kopaczka od ziemniaków urwała ale ostatnio słyszę a on mówi, normalnie mówi na sesji, że płotek koło przedszkola z rodzicami zrobił i dziękuję burmistrzowi za taczki żwiru i nawet pana stopka chciał żeby koło szkoły postawić to co wy chceta chłop tyra ile może. Jak się nic nie ma do gadania to raz na trzy lata wystarczy się odezwać .

 10. mieszkaniec na emigracji pisze:

  Mam pytanie do Pani sołtys o wydatkowanie funduszu sołeckiego w 2016 roku bo nie wiem co było zrobione za te pieniądze. Pozdrawiam

 11. mieszkaniec pisze:

  Do Sołtysa i Radnego

  Dlaczego nie ruszycie swoich leniwych 4 liter i nie zajmiecie się sprawą oznakowania ronda w Humniskach , to rondo jest w Humniskach nie w Brzozowie a co pisze na tabliczce ?
  dlaczego sołtys nie zwraca się do PZDW w Rzeszowie o oznaczenie przy obwodnicy miejscowości Humniska znakiem E17a ?
  dlaczego nie ma podjętego tematu naprawy drogi powiatowej tzw. Nowa Droga w miejscu gdzie radny „grilla” zrobił a teraz asfalt siadł ?
  Gdzie obiecany chodnik, asfalt na parkingu za plebanią , remiza i samochód strażacki ? Czy Radnemu jako prezesowi stowarzyszenia nie jest wstyd że stowarzyszenie w ciągu całego czasu funkcjonowania nie uzyskało żadnej dotacji zewnętrznej z wyjątkiem pieniędzy z gminy na „pijące dzieci” ?

 12. . pisze:

  Ludzie… Łatwo jest oczerniac ludzi anonimowo w internecie.. przyjdźcie do tych ludzi i powiedzcie im to prosto w oczy a nie..

 13. Mieszkaniec pisze:

  A dlaczego nikt nie pisze ile zostało też zrobione. Ścieżka dla dzieci przez łąki. Pan radny sam układał i woził traktorem płyty. Fakt że Pani Sołtys tylko błyszczy i się lansuje nic nie robiąc dla Nas mieszkańców. Cenie dobre chęci radnego, choć zawsze można zrobić więcej.

 14. aska pisze:

  Najlepiej to siedziec na czterech literach i kazdego obmawiac i skreslac od razu. Zanim powiesz cos na kogos popatrz sie sam na siebie, czy Ty jestes idealny ?! Mowicie o asfalcie na parkingu za plebania. Wlasnie na to chcialam zwrocic uwage. Parking jest, owszem – ale niektorzy wola i tak stawac kolo plebani i pomimo tabliczek NIE ZASTAWIAC !!! zastawiaja, bo ciezko przejsc sie kawalek dalej !!! Wiec po co ten asfalt ?! Sami jestescie leniwi, a wymagacie od innych pracowitosci. Ludzie szukacie problemow na sile. Lepiej isc i porozmawiac spokojnie, a nie problem w necie robic i oczerniac anonimowo. Ciekawe czy Wy bylibyscie idealni ?! Jakos trudno mi w to uwierzyc. Najlepszym rozwiazaniem jest rozmowa, szczera rozmowa, a nie knucie na plecami.

 15. Humniszczak pisze:

  W tej kadencji zostało zrobione wiele rzeczy, może nie takie jakieś duże ale jednak widoczne i należy to docenić ale to głownie zasługa Piotrka. Oceniając duet „ministrant”&”zakrystianka” trzeba Piotrka pochwalić za wile rzeczy, może trochę na początku było słabo ale się wyrobił. Panią Sołtys ciężko pochwalić bo prawdę mówiąc nie ma za co. Mieszkańcy nie oczekują gwiazdorzenia tylko wspólnego działania dla dobra mieszkańców. Co do frekwencji na zebraniach wiejskich to ludzie mówią wprost i nie jest to tajemnica „że z takim sołtysem nie ma o czym rozmawiać”. Cała rada sołecka = rada parafialna nie jest to dobre bo niewinnie ksiądz jeszcze obrywa za nieudolność sołtysa. Odnosząc się do kwestii budowy chodnika pani sołtys obraża mieszkańców takim wpisem” Nie macie o niczym pojęcia. Chodnika dla pieszych nie kupuje się w sklepie tylko to wymaga procedur i to nie są wymysły ani sołtysa ani proboszcza ani ministranta… Żałosne to co piszecie…..” Procedury są jednakowe dla wszystkich jednostek samorządu terytorialnego i na podstawie zarządzenia marszałka i uchwały zarządu UMWP w Rzeszowie wszędzie obowiązują takie same procedury. Wszystkie okoliczne gminy rokrocznie czynią starania o budowy chodników przy drogach wojewódzkich i te chodniki powstają np. w miejscowościach : Buków, Jasionów, Trześniów, Dydnia, Jabłonka, Blizne itd. Nasi mieszkańcy to mądrzy ludzie i nie trzeba ich obrażać a po prostu słuchać.

 16. . pisze:

  Śmieszne jest to co mówicie… Widzicie tylko to co jest robione dla waszej osoby.. a to co dla innych już nie… Trzeba było głosować na kogoś innego a nie na panią sołtys 🙂 wasz wybór 🙂 sami sobie wybraliście

  • Mario pisze:

   Komisja wyborcza to krewni i rada parafialna więc o czym mówisz pamiętam listy wyborcze były prawie puste tak mała była frekwencja gdyby pleban nie mieszał to ludzie nie mit by do niego presji

 17. Liroy pisze:

  Prawda jest taka ze nikt nikogo nie o czernia tylko pisze fakty,w górkach sołtys załatwił osoby do koszenia traw z interwencyjnych dało się dalo a humniskach raz na rok słodzone są fosy na drogach gminnych i tyle ..I tak to jest jak się nie ma układu w gminie i nie ma środków na nic.może proboszcz się dołoży tyle kasy zbiera ciekawe na co ,pewnie na solarium w komborni.

  • Polityk pisze:

   A czy droga z Humnisk do Górek jest drogą gminną powiatową czy wojewódzka?
   Bo jeżeli powiatową albo gminną no napewno łatwiej było załatwić koszenie a droga przez Humniska jest drogą wojewódzką i tu gmina nie ma nic do gadania

 18. . pisze:

  Nie ma to jak porównywać nasze sołectwo do innych nie wiedząc jak na prawdę w gminie jest 🙂 jesteście tam codziennie że wiecie kto co i o której godzinie tam załatwia?

 19. aska pisze:

  Trzeba bylo isc na ksiedza i sie uczyc tyle co oni to tez bys kase zbieral, skoro tak twierdzisz…zajmijcie sie soba a nie ksiedzem proboszczem. Najlatwiej mowic o kims, a siebie uwazac za idealnego…szczyt glupoty !!!

 20. Radny pisze:

  Proponuję wszystkim krytykującym zgłosić swoją kandydaturę w najbliższych wyborach do rady miejskiej i na sołtysa zrobić we wsi co trzeba i sprawa załatwiona a potem to już tylko order medal i dyplom 🙂

  • Mieszkaniec pisze:

   Dostałeś awans i order tak się zangarzowaleś w pracę na rzecz bezpieczeństwa że chomika nie ma do dziś a to niebył twój pomysł tylko walka poprzedniego sołtysa ty rzuciłeś takie hasło wyborcze i co chwilsz się płytkami dzięki za pracę społeczną ale radnego to już nie bo przerosło cię podlizywanie i prywata Piotrze

 21. aaa pisze:

  Dajcie księdzu spokój, On przez tyle lat chrzcił wasze dzieci, odprowadzał na cmentarz waszych bliskich, zbudował kościół. To że ksiądz sugeruje żeby na kogoś głosować nie znaczy że tak musicie zrobić bo nikt wam lufy od karabinu do głowy nie przystawia, sam zresztą kandydowałem i nie chce się w kwestii radego czy sołtysa wypowiadać anonimowo na forum. O ile dobrze pamiętam obecna sołtys otrzymała około 270 głosów to zaledwie niespełna 1/4 uprawnionych do głosowania, jeżeli ktoś nie spełnia swojego obywatelskiego obowiązku i nie idzie na wybory to nie powinien głosu w tych sprawach zabierać. Wyzywanie kogoś pod pseudonimem na internecie to dziecinada i prostactwo , dorośli ludzie swój sprzeciw wyrażają zupełnie w inny sposób. Za rok wybory jeśli macie tak krytyczne uwagi do radnego to wybierzcie innego, wiosną 2019 wybory sołtysa to też w tedy wyrazicie opinie o pracy obecnej pani sołtys. A co do tego że ksiądz zbiera pieniądze to z zasady mówią o tym te osoby, które na kościół nie dają. Pozdrawiam

  • Mario pisze:

   To ludzie składali się na budowę kościoła nie ksiądz go budował sakramenty się należą a krytyka jest nie bez powodu wazeliniażu

  • Mario pisze:

   Nie mieszajcie kościoła do tematu chodnika na zebraniach wiejskich też stosujecie tematy zastępcze zachrystianka i ministrant służą księdzu a nie wyborcą stąd ta krytyka i jeszcze fakt że ministrant liże tyłek Jozkowi głosuje za podnoszeniem podatków, i kłamie jak z nut w tym jest dobry

  • Mario pisze:

   Gdyby Andrzej nie mieszał się do polityki w formie prezesa to nikt do sprawy by go nie dołączył, ale teraz zbiera co zasiał. Co do potrzeb kościoła to są mocno przeszacowane ! trochę skromności i nie koniecznie qashqai. Może by ruszył tłusty tyłek i rozmawiał z parafianami i potrafił ich wysłuchać traktować z pozycji równości a nie z gory. Niech wreszcie przestanie dzielić wioskę i tworzyć nowe przysiòłki. Jak chce być proboszczem w mieście to nikt go tu nie trzyma 😀

  • Mario pisze:

   Nie wiem czemu do tej pory nie było zebrania wiejskiego w tej sprawie tylko grymsy nie spełnionych ludzi czemu na zebraniach nie rozliczą się za rok poprzedni z uchwał tyko dziekuje ludziom za nie wykonanie zadań np dziękuję panie burmistrzu za zakup komputera do szkoły mimo iż sami postaraliśmy się o dotację i takich ciepłych słów jest mnóstwo a sprawy trudne !!! CISZA by nie obrazić księcia Józefa . W jasienickim sklepie wazelina w promocji kupujcie, to dla duetu szczęść Boże

 22. Marek pisze:

  Zawsze jest tak że ci którzy nic nie robią nie na nic nie dają mają najwięcej do powiedzenia… tak to już jest… Szkoda że większość to katolicy a skoro tak to powinni znać Pismo Święte które mówi że „każdy z nas o sobie samym zda sprawę Bogu” nie o burmistrzu, radym, sołtysie ,proboszczu czy wikarym … a w innym miejscu jest napisane.. ” kto z was jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień”… w naszej gminie widać sami niewinni…

 23. aska pisze:

  A co do pieniedzy zbieranych na Kosciol – Kosciol, Dom Bozy to nasz wspolny dom. Wiec wszyscy powinnismy sie troszczyc o jego potrzeby. W swoich prywatnych domach robicie remonty co chwile, w Kosciele tez potrzeba. Ksiedzu to by kazdy zagladal do kieszeni i narzekal. A moze by czasem pasowalo sie pomodlic za niego, a pozniej dopiero osadzac.

  • Mario pisze:

   To nie osądy to prawda o nieruchomości trzeba zadbać kościół to my a utrzymaniem budynku i wydatkowaniem środków pieniężnych zajmować powinna się rada parafialna a nie pleban który ma być naszym przywódcą duchowym i świecić przykładem po nim widać przykład skromności.Na pogorzelca zbiórka wybiórcza z pieczecią parafii, a na dach Henka nikt nie zapytał czy ma gdzie zamieszkać i jak mu pomóc .

 24. . pisze:

  Jak wielka jest zawiść ludzka..
  Trzeba było samemu startować i znaleźć ludzi którzy by na was głosowali 🙂
  To że pan radny i pani sołtys znaleźli poparcie w rodzinie i radzie parafialnej to nic dziwnego ponieważ są bliscy kościołowi
  W następnych wyborach wystartujcie i zobaczymy czy wygracie a jak już to zobaczymy ile zrobicie 🙂

 25. Do aska pisze:

  Jaka obronczyni księdza się znalazła. A wystarczyłoby gdyby ksiądz ofiary zebrane na mszy pogrzebowej przeznaczył chociażby na cmentarz i kaplicę przedpogrzebowa a nie do swojej kieszeni a później woła o pieniądze. Tak jest w innych parafiach a u nas tylko kasa kasa kasa!

 26. aska pisze:

  W innych parafiach ksiadz nie jest takim gospodarzem jak nasz. Wiec dziekujmy Bogu za takiego ksiedza. Nauczcie doceniac sie to co macie, a nie tylko krytykowac. A cmentarz nie jest tylko i wylacznie ksiedza proboszcza, ale parafialny, wiec dlaczego ksiadz ma dawac kase. Po prostu najlatwiej jest kogos krytykowac i wyslugiwac sie innymi. Gdyby kazdy wzial sobie slowa Sw. Jana Pawla ll do siebie ” wymagajcie od siebie, chociazby inni od Was nie wymagali” i wcielil je w zycie, to swiat bylby zupelnie inny, lepszy. Ksiadz w bardzo wielu kwestiach ma racje i dlatego go bronie i bronic bede. I jeszcze jedna sprawa – mianowicie pani soltys i pana radnego. Zarzucacie im, ze sa blisko ksiedza. I bardzo dobrze, bo sa osobami wierzacymi, ktorzy praktykuja swoja wiare, chodza do Kosciola, na spotkania. I ta wiare wcielaja w swoje zycie. A jak jest problem z chodnikiem to isc do gminy i zglosic. I po sprawie. Mniej krytyki, wiecej rozmowy i sprawy zaczna sie wyjasniac !!!

 27. A pisze:

  Pani sołtys i pan radny są tacy dobrzy i przykładni, że dogadują się ze sobą bez słów!!! Hahaha

 28. ANNKA pisze:

  Czy pisanie skarg, donoszenie na innych to przykład wcielania w życie wiary????????//

 29. Celina pisze:

  Jak to było z tym samochodem co się na nowej drodze spalił ?

 30. . pisze:

  Nikt tutaj nie mówi że od razu masz iść na skargę i donosic
  Jak ci nie pasuje że jeszcze nie ma chodnika to idź zapytaj co jest w tej sprawie robione pani soltys lub pana radnego a jak ci nie pasuje iść do nich to idź zapytaj do gminy 🙂

 31. aska pisze:

  Otoz to. Idz zapytaj, porozmawiaj !!! A nie krytykuj od razu.

 32. xyz pisze:

  skoro jest tak dużo uwag krytycznych do działań sołtysa proponuje zwołać zebranie wiejskie i złożyć wniosek o odwołanie sołtysa i po problemie.

 33. Do aska pisze:

  Idź obiad gotuj bo już 13.

 34. aska pisze:

  Prawda boli widze. Ludzie na swiecie naprawde maja mega problemy, a nie to co my tutaj !!!

 35. xyz pisze:

  Prawda jest taka że radny i sołtys się nie sprawdzili a zaangażowanie proboszcza w politykę nie służy wspólnocie.

 36. aska pisze:

  Dajcie juz temu wszystkiemu spokoj. Szczera rozmowa i prawda to podstawa, a nie wypowiadanie sie na forum anonimowo.

 37. . pisze:

  Startuj ty w takim razie
  Ty przecież na pewno a sprawdzisz
  Powodzenia w drodze do sukcesu z takim podejściem
  Bo przecież lepiej wypowiadać się anonimowo niż przyjść i porozmawiać

 38. Szok pisze:

  Żeby rozmawiać trzeba mieć z kim. Radny z namaszczenia, a o soltysie się lepiej nie wypowiadać bo jak został wybrany to ludzie doskonale wiedzą a co do proboszcza to wszystkiego dobrego z okazji imienin.

 39. Tadeusz pisze:

  Nic we wsi nie robią, ministrant w domu nie ma co jeść to na sesji wyjada wszystkie paluszki to i odezwać się nie ma jak bo z pełną buzią ciężko mówić, a o zakrystiance się wypowiadał nie będę bo nie ma o kim.

 40. . pisze:

  Dlatego tak jak mowie
  Nie pasuje wam rady i pani sołtys
  Idźcie pytać w gminie
  On wam powie co i kiedy jest załatwiane
  Może wtedy się wam oczy otworzą 🙂

 41. znawca pisze:

  trzeba powiedzieć wprost mieszkańcy zostali oszukani przez radnego i panią sołtys.

 42. paweł pisze:

  LUDZIE to jest śmieszne nie sory patologiczne .Tak WASZE WYPOWIEDZI
  Odnośnie naszego proboszcza poproszę żeby wam manne z nieba spuszczał
  może wtedy wszyscy będą zadowoleni (WĄTPIĘ)
  Onośnie naszej władzy regionalnej to została wybra DEMOKRATYCZNIE!!!
  A szkalować kogoś anonimowo to łatwo bo w pysk się nie dostanie
  Brawo humniszczanie brawo śmiechu beczka i szkoda gadać
  jak kogoś coś boli proszę do lekaża najpierw

 43. Radny pisze:

  Ciekawe ilu z tych krytyków poszło by do proboszcza, radnego i sołtysa i wyraziło swoją opinię prosto w oczy… anonimowo to każdy wygadany ale jak przyjdzie stanąć w cztery oczy to każdy piękne uśmieszki i „wazelina”… śmiechu warte

 44. hacer pisze:

  ciekawe czy byście tak pisali jak bym udostępnił wasze adresy IP ?????

 45. Do hacer pisze:

  Nie strasz, nie strasz bo się zes…asz!

 46. ANNKA pisze:

  Skoro mamy przedstawicieli w samorządzie terytorialnym to powinni działać dla dobra publicznego. Wszystkim wiadomo, że w całym kraju są wynagradzani. Wszyscy płacimy podatki.

 47. Paweł pisze:

  Skąd w Was tyle nienawiści do siebie nawzajem? Święta za pasem i taka fala hejtu?

 48. kuku-ryku pisze:

  ale dzięki tym pieniążkom ksiądz katecheta może wypoczywać w wysokich górach w trakcie roku szkolnego, i nabierać sił na resztę męczącego roku szkolnego z naszą młodzieżą. Spa w Komborni też jest potrzebne do odnowy biologicznej, tyra się całe życie to i wypoczynek się należy. Wy mieszkańcy pracujeci tylko po kilkanaście godzin w ciągu dnia, a niedziele macie wolne, ksiądz za to w niedzielę zasuwa w pocie czoła

 49. Beata pisze:

  Przeczytałam wszystkie posty. Bardzo podobają mi się wpisy o nicku „aska”. No doprawdy
  jak Joanna d’Arc zwana także Dziewicą Orleańską. Aska swój miecz kieruje prosto
  w serca krytyków naszego plebana. No doprawdy jak tak można. A fe wy wredne niedowiarki.
  Przecież ON to jest dobro chodzące naszego biednego sołectwa.A że też lubi troszeczkę luksusu
  (autko, duża plebania i stawik nad którym medytuje) i kasę to takie rzeczy lubi każdy.
  Prawda aska ?.
  I jeszcze jedno. Przytoczę ciekawą i WIELE MÓWIĄCĄ definicję słowa parafianin. Otóż
  wg wielu słowników j. polskiego słowo parafianin oznacza „prostaka, człowieka o przestarzałych
  poglądach i obyczajach”. Dobre, nie?. I jakie prawdziwe !

 50. Paweł pisze:

  Dobre,dobre,tym bardziej,że takie znaczenie słowniki podają na drugim miejscu, a wykorzystywana jest ta definicja przez różnego rodzaju sekty o nastawieniu antykatolickim. Sprytne przemilczenie podstawowego znaczenia tego słowa oznaczającego po prostu mieszkańca parafii. A słowo parafia jest spolszczeniem greckiego „paroikia”, natomiast parafianin z greki to paraoikos, czyli sąsiad. Pojęcie to przejął język łaciński, gdzie „paroecia” oznacza parafię. Tak więc parafianie to grupa ludzi , którzy wzrastają w wierze żyjąc w sąsiedztwie. Prześmiewcze znaczenie jest drugorzędne i ukute przez kręgi antykatolickie.I to jest prawdziwe.

 51. PIłat pisze:

  Skoro cmentarz jest wynajęty dla firmy pogrzebowej ciern to powinni się zajmować cmentarzem to moje zdanie…. Co do naszych przedstawicieli zawsze są na zebraniach i jeśli są jakieś zapytania to chętnie odpowiadają …Na temat księdza dużo słyszałem złego co dobrego indywualna interpretacja …..

 52. agrest pisze:

  Na składkę nie daje gdyż nie widzę biedy tyle fachowców we wsi ale trzeba obcym dać zarobić chętnie daje źebrakowi matce zbierające na chore dziecko …itp utrzymanie kościoła jest kosztowne ale kto tak naprawdę wiele ile ile kasy zebrano w tym miesiącu ile w tamtym ile za rok cały i na co poszły za pogrzeby chrzty i inne sakramenty to już sumienie każdego proboszcza nie wnikam co robi z ta kasą choć powinna iść do puli kościoła ale to każdego indywidualna sprawa im biednie tym bliżej Boga. …..

  • ksiądz pisze:

   mylisz się … ofiary za pogrzeb ślub chrzest czy z intencji są przeznaczone na otrzymanie księży, natomiast składki z niedzieli na utrzymanie kościoła.

  • Swojak pisze:

   To jak na utrzymanie księdza idzie tyle kasy to jak ma wyżyć wielodzietna rodzina

 53. Reksio123 pisze:

  Dużo ludzi nie daje na kościół, i dużo ludzi omija go szerokim łukiem. Większość jedzie do innych wsi. Widocznie kazdy kto omija juz sie przejechał i mial zatarge z proboszczem. Prawda jest jednak taka ze kazdy kto omija kościół w Humniskach jest traktowany przez ksiedza jako czlowiek bez wiary itp. Bo on twierdzi ze nie widzi kogos w kosciele to automatycznie bezbożnik totalny. Bóg jest wszędzie. A nam wolno isc do kosciola gdzie nam sie podoba.

 54. abc pisze:

  proboszcz bardziej w burmistrza wierzy niż we wszystko, gmina na festyn daje na wycieczki to i pleban chwali bo nie za darmo to robi.

 55. Do Reksio123 pisze:

  W takim przypadku proszę później sakrament (chrzest, komunia dziecka, zawarcie związku małżeńskiego, bierzmowanie, pogrzeb itd.) załatwiać w tym Kościele i parafii do której się uczęszcza. Uważam, że tu jest duży błąd proboszcza, który takiej sytuacji daje przyzwolenie i pomimo tego udziela tych sakramentów osobom które uczęszczają na mszę do innego Kościoła i w żaden sposób nie angażują się w parafię. Przychodzą tylko jak trzeba „coś załatwić „.

 56. max pisze:

  Już czas na zmianę proboszcza, radnego i sołtysa

 57. normalny...... pisze:

  po kolędzie chodzi ksaę zbiera każdego sprawa ile da czy nie da ale żeby ministrantom zabierać część kasy na poczet jakiejś wycieczki …. gdzie tak dawniej było zle się dzieje….a do dobrego nie idzie…. wysyłam WAS do pracy bez nagrody …..sandałów i płaszcza nie warto zabierać nie trzeba Wam srebra brać o dach nad głową zabiegać….

 58. Paweł pisze:

  Gdyby zniesiono sakrament święceń, nie mielibyśmy Pana. Któż Go złożył tam, w tabernakulum? Kapłan. Kto przyjął waszą duszę, gdy po raz pierwszy wkroczyła w życie? Kapłan. Kto ją karmi, by dać siłę na wypełnienie jej pielgrzymki? Kapłan. Któż ją przygotuje, by pojawiła się przed Bogiem, obmywając ją po raz ostatni we Krwi Jezusa Chrystusa? Kapłan, zawsze kapłan. A jeśli ta dusza umiera ze względu na grzech, kto ją wskrzesi, kto da jej ciszę i pokój? Znowu kapłan… On sam pojmie się w pełni dopiero w niebie pisał o kapłanach św. Jan Maria Vianney. A teraz zastanówcie się co każdy z nas zawdzięcza kapłanom, którzy stanęli na drogach naszego życia. A na ofiarę, mszę czy cmentarz dajesz jeżeli chcesz. To tylko dobra wola. Nie ma przymusu.Więc jaki cel ma taka dyskusja?

 59. Reksio123 pisze:

  I tak właśnie robię. Idę tam gdzie ksiądz usiądzie, wysłucha, pomoże….

  A nie przez domofon sprawy załatwiać!!!

 60. .....sarkofag pisze:

  jak się ksiądz zgodzi to i chodnik będzie na razie na nogach nie chodzi ani na osiołku nie jeździ……kapłan ma zyc w ubóstwie…….

 61. Paweł pisze:

  Camus napisał:” ludzie śpieszą się oceniać innych, bo boją się oceniać siebie”. Więc nie oceniaj innych, jeżeli nie założyłeś ich butów i nie przeszedłeś tej drogi co oni. ” Nie pokazujesz wtedy jakimi oni są, ale jaki Ty jesteś” (Wayne Dyer). A jak już oceniasz to nie zapomnij sam być perfekcyjnym do końca życia.

 62. co? pisze:

  ksiądz popierał burmistrza, wskazał radnego i sołtysa to niech robi teraz chodnik

 63. Mikołaj pisze:

  Ho ho ho ile tu sołtysów i radnych ilu księży i burmistrzów sie odezwało ale prezentów nie będzie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.