HUMNISKA: Szachowy mistrz przedszkolaków pokonał 1,5 tysiąca równieśników (ZDJĘCIA)


HUMNISKA, KATOWICE / PODKARPACIE. 19 grudnia, przedszkolak – Paweł Sowiński brał udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach. Spośród 1500 liczby uczestników szkół i przedszkoli z całej Polski zdobył pierwsze miejsce.

Pawełek reprezentował przedszkole pod opieką swojego taty. Jest to więc kolejny wielki sukces Pawła. Mistrzostwa odbywały się w hali widowiskowo-sportowej katowickiego „Spodka”.

Rozgrywki toczyły się w dziewięciu grupach wiekowych które dodatkowo podzielone były na chłopców i dziewczęta. W rywalizacji tej wzięli również udział zawodnicy z terenu gminy Brzozów przygotowywani przez trenera Kaziemierza Kozubala. Sowiński Paweł z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Humniskach (HUMNISIE) oraz Futyma Dawid i jego siostra Klaudia Futyma z ZS w Górkach.

sx7

Po całym dniu rywalizacji przy szachowych planszach Paweł Sowiński wygrał wszystkie siedem partii co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w grupie przedszkolaków (łącznie w tej kategorii wystąpiło 72 zawodników), natomiast Futyma Dawid zajął miejsce 6. w tej samej kategorii. Klaudia Futyma zajęła 21. miejsce w grupie klas III, w której były 102 zawodniczki. Należy podkreślić sukcesy naszych zawodników na tle tak wielkiej liczby uczestników.

sx5

Źrodło: gmina Brzozów


Komentarzy: 2 do “HUMNISKA: Szachowy mistrz przedszkolaków pokonał 1,5 tysiąca równieśników (ZDJĘCIA)”

  1. BRAWO pisze:

    TAK TRZYMAĆ

  2. KP pisze:

    czyli pokonał 71 rówieśników w swojej ktegorii a nie 1500 !

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.