REKLAMA

HUMNISKA: Szachowy mistrz przedszkolaków pokonał 1,5 tysiąca równieśników (ZDJĘCIA)

HUMNISKA, KATOWICE / PODKARPACIE. 19 grudnia, przedszkolak – Paweł Sowiński brał udział w Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w Szachach. Spośród 1500 liczby uczestników szkół i przedszkoli z całej Polski zdobył pierwsze miejsce.

Pawełek reprezentował przedszkole pod opieką swojego taty. Jest to więc kolejny wielki sukces Pawła. Mistrzostwa odbywały się w hali widowiskowo-sportowej katowickiego „Spodka”.

Rozgrywki toczyły się w dziewięciu grupach wiekowych które dodatkowo podzielone były na chłopców i dziewczęta. W rywalizacji tej wzięli również udział zawodnicy z terenu gminy Brzozów przygotowywani przez trenera Kaziemierza Kozubala. Sowiński Paweł z Przedszkola Samorządowego nr 2 w Humniskach (HUMNISIE) oraz Futyma Dawid i jego siostra Klaudia Futyma z ZS w Górkach.

sx7

Po całym dniu rywalizacji przy szachowych planszach Paweł Sowiński wygrał wszystkie siedem partii co pozwoliło mu zająć pierwsze miejsce w grupie przedszkolaków (łącznie w tej kategorii wystąpiło 72 zawodników), natomiast Futyma Dawid zajął miejsce 6. w tej samej kategorii. Klaudia Futyma zajęła 21. miejsce w grupie klas III, w której były 102 zawodniczki. Należy podkreślić sukcesy naszych zawodników na tle tak wielkiej liczby uczestników.

sx5

Źrodło: gmina Brzozów

28-12-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.