REKLAMA

GRABOWNICA STARZEŃSKA: Gimnazjaliści w konkursie piosenki obcojęzycznej (ZDJĘCIA)

GRABOWNICA STARZEŃSKA / PODKARPACIE. W Zespole Szkół w Grabownicy Starzeńskiej zorganizowano VI Gimnazjalny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Przedsięwzięcie jest pomysłem nauczycieli pracujących w szkole: Klaudii Frant-Podulka, Małgorzaty Mazur, Moniki Kosteckiej-Wójcik, Magdaleny Pietrasz i Małgorzaty Potocznej.


W tym roku został pobity rekord. W konkursie wzięło udział łącznie 40 uczestników (dwukrotnie więcej niż podczas ostatniego konkursu) – przedstawicieli gimnazjów z Dydni, Górek, Izdebek, Jasionowa, Trześniowa, Humnisk, Turzego Pola, Jasienicy Rosielnej, Domaradza, Grabownicy Starzeńskiej i Brzozowa.

Podczas trwającego kilka godzin przeglądu zaprezentowały się 3 zespoły, 1 duet i 25 solistów, którzy wykonywali piosenki w języku angielskim (2 zespoły, 1 duet i 21 solistów), niemieckim (1 zespół, 3 solistów) i po raz drugi w historii konkursu – w języku francuskim (1 solista). Szkołę z Grabownicy reprezentowały: Zuzanna Stachura z klasy 1b oraz Julia Irzyk i Alicja Woś z klasy 3a.

b

Do oceniania wszystkich uczestników konkursu zostało powołane specjalne jury w składzie: przewodniczący – Zygmunt Podulka, oraz członkowie: Marzena Kopija-Rąpała, Gabriela Kiepura, Renata Żaczek.

Komisja stanęła przed trudnym zadaniem, gdyż poziom, który zaprezentowali wykonawcy, był bardzo wysoki. Decyzją jurorów przyznano trzy miejsca dla zespołów, trzy miejsca dla solistów, a oprócz tego dwa wyróżnienia dla solistów. I tak w pierwszej trójce wśród solistów znaleźli się kolejno: Julia Łach z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Brzozowie, Sabina Kułak z Zespołu Szkół nr 1 w Humniskach, Weronika Żak z Zespołu Szkół w Turzym Polu.

Wśród wyróżnionych natomiast znalazły się następujące wokalistki: Martyna Wrona z Zespołu Szkół w Turzym Polu, Julia Irzyk z Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej. Z kolei najwyższe noty w drugiej kategorii uzyskali przedstawiciele następujących szkół: Zespół Szkół w Trześniowie w składzie: Paulina Wojtuń, Jolanta Ryba, Jakub Pelc, Bartłomiej Krawiec, Maciej Kołodziej, Zespół Szkół w Jasionowie w składzie: Julia Fiedeń, Emila Duplaga, Anna Zawada, Aleksandra Pelczar, Anita Urban, Zespół Szkół w Dydni w składzie: Katarzyna Kot, Martyna Folta, Zuzanna Stadnik.

Oprócz nagród głównych i wyróżnień każdy uczestnik VI Gimnazjalnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej w Grabownicy Starzeńskiej otrzymał dyplom uczestnictwa, które wręczyła dyrekcja Zespołu Szkół w Grabownicy Starzeńskiej w towarzystwie przybyłych z tej okazji przedstawicieli władz lokalnych: zastępcy burmistrza Brzozowa Stanisława Pilszaka, naczelnika Wydziału Oświaty, Rozwoju Regionalnego i Promocji Powiatu Magdaleny Pilawskiej, radnego Rady Powiatu Brzozowskiego, a zarazem sołtysa sołectwa Grabownica Starzeńska Dominika Arendarczyka, zastępcy przewodniczącego rady miejskiej Kazimierza Tympalskiego, radnego miejskiego Kazimierza Zajdla, prezesa Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska Tadeusza Stępnia.

Warto również wspomnieć, jak ogromną rolę w przygotowaniu i przebiegu konkursu odegrali sponsorzy, którzy ufundowali nagrody dla laureatów:
Burmistrz Brzozowa – Józef Rzepka;
Starosta Powiatu Brzozowskiego – Zygmunt Błaż;
Radny Rady Powiatu Brzozowskiego i Sołtys Sołectwa Grabownica Starzeńska – Dominik Arendarczyk;
Zastępca Przewodniczącego Rady Miejskiej w Brzozowie – Kazimierz Tympalski;
Radny Rady Miejskiej w Brzozowie – Kazimierz Zajdel;
Prezes Lokalnej Grupy Działania „ZIEMIA BRZOZOWSKA” – Janusz Draguła;
Prezes Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Wsi Grabownica Starzeńska – Tadeusz Stępień;
Prezes Spółdzielni Handlowej „Gra-Star” – Dariusz Irzyk;
Prezes firmy „Mega-Mont” – Maciej Irzyk;
Prezes firmy „Trans-Mar” – Marcin Szklarz;
Prezes firmy „Szew-Bet” – Wiesław Szewczyk
Prezes firmy „Produkcja – Handel – Transport” – Andrzej Piotrowski;
Właściciele Piekarni „Małgosia” w Grabownicy Starzeńskiej – Małgorzata i Robert Stabryłowie.

Monika Kostecka-Wójcik

01-03-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.