REKLAMA
Strony WWW Sanok
REKLAMA

GMINA BRZOZÓW: Do końca grudnia 2017 roku stracą ważność dowody około 400 obywateli

GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Wydział Spraw Obywatelskich przypomina o obowiązku wymiany dowodu osobistego z powodu upływu terminu ważności dokumentu. Do końca grudnia 2017 roku stracą ważność dowody ok. 400 obywateli naszej gminy, a do końca stycznia 2018 roku upływa termin ważności ok. 1000 dowodów osobistych naszych mieszkańców.

Rok 2007 był ostatnim rokiem wymiany dowodów osobistych książeczkowych na nowe „plastikowe” dowody.
W związku z powyższym należy sprawdzić ważność swoich dokumentów. Data ta znajduje się pod informacją o numerze dowodu osobistego na awersie w prawym dolnym rogu, na stronie ze zdjęciem.
Osoby, które w 2007 roku miały ukończone 65 lat w dniu składania wniosku o nowy dowód otrzymały dokument na czas nieoznaczony.
Wniosek o wydanie dowodu osobistego należy złożyć osobiście w dowolnym urzędzie na terytorium RP lub w formie elektronicznej (za pośrednictwem platformy ePUAP), nie później niż 30 dni przed upływem jego terminu . Od 1 stycznia 2010 roku dowody osobiste wydawane są nieodpłatnie.
Szczegółowe informacje dotyczące wymiany dowodu osobistego, procedur złożenia wniosku i wymogów załączonej fotografii można sprawdzić

dowód-aktualny

ŹRÓDŁO: UM Brzozów

28-11-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.