Gdzie w Brzozowie zostanie zbudowany pomnik Józefa Piłsudskiego? (FILM)

|

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Od zeszłego roku w Brzozowie trwa debata pomiędzy starostwem, a urzędem miasta na temat miejsca usytuowania pomnika Józefa Piłsudskiego. Pisemną zgodę dotyczącą zaproponowanej lokalizacji wyraził burmistrz Józef Rzepka. Jednak ostateczną decyzję podejmie rada miejska.

Umiejscowienie pomnika przed urzędem miasta zdaniem brzozowskiego starosty jest zasadne z uwagi na kontekst historyczny.

Urząd miasta informuje, że uchwała dotycząca lokalizacji pomnika Józefa Piłsudskiego zostanie podjęta jeszcze w tym miesiącu, podczas najbliższej sesji rady.


Komentarzy: 22 do “Gdzie w Brzozowie zostanie zbudowany pomnik Józefa Piłsudskiego? (FILM)”

 1. PRACY CHCEMY !!! pisze:

  a po co właściwie ten pomnik ? da to komuś pracę ? bezrobocie chyba najwyższe w regionie !? może tym problemem trzeba się zająć….?

  • Obywatel pisze:

   Problem bezrobocia w naszej gminie rzeczywiście jest duży, ale to nie oznacza, że taki pomnik nie powinien powstać. W przyszłym roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości, upamietnienie tego wielkiego wydarzenia nie powinno podlegać dyskusji, lecz dlaczego to ma być pomnik tylko Józefa Piłsudskiego, a nie np. Twórców Polski Niepodległej? W przestrzenie publicznej mało mówi sie o innych Wielkich naszje Ojczyzny. Może to wydarzenie powinno byc odpowiednią chwilą na przybliżenie i upamietnienie takich osób jak Romana Dmowskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego?

 2. Mieszkaniec pisze:

  4 miejsca przed UM nie rozwiązują problemu parkowania, Czy dla urzędników muszą być przeznaczone wszystkie parkingi: przy UM i przy kinie. Dla interesantów urzędu winien być przeznaczony przynajmniej jeden z tych parkingów. Aby taki parking nie był blokowany przez cały dzień należy zamontować parkometr do naliczania opłat . Takie rozwiązania nalezy wprowadzić i na innych brzozowskich parkingach. Tak jest w wielu innych miastach, to poprawi sytuację z parkowaniem i zapewni dodatkowe fundusze gminie.

 3. Zatroskany ziomek pisze:

  Jak to Piłsudskiego…. ? a nie Lecha Kaczyńskiego ?

 4. Gość pisze:

  Może P. Starosta wybuduje sobie pomnik w Haczowie. Skoro to dla niego najważniejszy problem z jakim zmaga się powiat, to gratuluję.

 5. Rena pisze:

  Bez obrazy !!!Co do pomników to może ich dość w naszym mieście !!! Osobiście nie jeżdżę autem ale widzę brak miejsc parkingowych koło szpitala i przychodni!!! Tym może by mogli Państwo się zajęli ! Dziękuję i pozdrawiam wszystkich!!!

 6. Rena pisze:

  Bez obrazy dla Piłsudskiego !!!Co do pomników to może ich dość w naszym mieście !!! Osobiście nie jeżdżę autem ale widzę brak miejsc parkingowych koło szpitala i przychodni!!! Tym może by mogli Państwo się zajęli ! Dziękuję i pozdrawiam wszystkich!!!Brzozów zaczyna słynąć od pomników!!!

 7. brzozowianin pisze:

  najlepiej pomnik postawić na rynku, żeby widoczny był z okna dla jednego Pana, bo pomników jest dużo i jeszcze będzie więcej , może na Borkówce

 8. PRACY CHCEMY !!! pisze:

  o Piłsudskim uczy się każdy w szkole, tak więc powiat brzozowski niech może się zajmie ogromnym bezrobociem ! bo pomniki nie dadzą chleba ludziom… praktycznie po studiach nikt tu nie wraca, z każdego domu ktoś „robi” za granicą, ale pracownicy starostwa i gminy zapewne nie narzekają na brak pracy…? ile np zarabiają starostowie brzozowscy ? czy ich żony, dzieci wyjechały za chlebem ? może ktoś wie, gdzie pracują ?

 9. gdzie strefa pisze:

  Dlaczego nic się nie mówi o strefie ekonomicznej w Brzozowie ? może radna gminy by odpowiedziała ?

 10. brzozowianin pisze:

  Całe Rodziny pracują w Brzozowie, starosty i wicestarosty oraz Sekretarz i jeszcze krewni oraz ludzie z Przysietnicy i Sanoka

  • rowerek pisze:

   nie tylko starosty i wice ale też rodzeństwo sekretarz i skarbniczki mąż i siostra dostali „ciepłe” posadki w szkołach.

 11. Miro pisze:

  A co ma starosta czy vice starosta wspólnego z Przysietnicą?

 12. ciepło pisze:

  jak się nie zmieni w Brzozowie elita , po wyborach to Brzozów będzie pusty , dostaja pieniądze z NFZ a ludzie pracują zagranicą a w przychodni nie ma komu nawet wypisac recepty nie mówiąc o szpitalu
  Tych pomników więcej w powiecie niż za komuny

 13. jashq pisze:

  Przy ratuszu postawcie ze 3 dość miejsca jest 1 pod urzędem, 1 przy kinie o i przy szkołach po jednym ptaki będą mieć gdzie sra….

 14. zamiast pomnika pisze:

  Może zamiast pomnika przeciwdziałać bezrobociu ? zrobić coś pożytecznego dla ludzi ? idąc za przykładem Ojca Józefa Piłsudskiego :
  „Józef Wincenty Piłsudski postawił na uprzemysłowienie. Poddał majątki żony (Adamowo, Suginty, Tenenie, Zułów, razem ok. 12 000 ha) gruntownej modernizacji, sprowadził specjalistów, również z zagranicy. Nad brzegiem Mery wybudował duży trzypiętrowy młyn, dużą gorzelnię, wytwórnię drożdży, cegielnię i wytwórnię terpentyny. Wzniósł również nowy dwór”

 15. znajomy pisze:

  Wszystkie uroczystosci w godzinach pracy, a może by były po godzinach i jeszcze jeden pomnik to przesada.za czyje pieniadze kupują kwiaty chyba za podatników nie z swojej kieszeni.Zywe pomniki

 16. gimnazjum ? pisze:

  Jaki był KOSZT utworzenia gimnazjum w brzozowskim liceum ogólnokształcącym ? i komu ono było potrzebne ? czy gimnazja to nie jest zadanie gminy ?

 17. do gimnazjum pisze:

  Prosze o szczególy zapytac Pania dyrektor gIMNAZJUM PRZY lo (NAWIASEM MÓWIAĆ RADNA GMINY bRZOZÓW) ZABIERAJAC DZIECI DO GIMNAZJUM PRZY LO SUBWENCJA POSZŁA ZA DZIECMI CO POMNIEJSZYLO KWOTE SUBWENCJI GMINY .A CO DAŁO TO GIMNAZJUM ?NIC!!!?

 18. Wojtek pisze:

  A może pomnik postawić koło Parku Jordanowskiego. Kiedyś był pomnik „Bohaterom Armii Czerwonej” teraz „Armii Krajowej” ..obok stoi pomnik Matki Boskiej to i jeszcze pomnik Marszałka powinien się zmieścić… dawny mieszkaniec obecnej ul.Armii Krajowej…

 19. Bezrobotny pisze:

  Co ze strefą ekonomiczną w Brzozowie?

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.