Gdzie w Brzozowie zostanie zbudowany pomnik Józefa Piłsudskiego? (FILM)

|

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Od zeszłego roku w Brzozowie trwa debata pomiędzy starostwem, a urzędem miasta na temat miejsca usytuowania pomnika Józefa Piłsudskiego. Pisemną zgodę dotyczącą zaproponowanej lokalizacji wyraził burmistrz Józef Rzepka. Jednak ostateczną decyzję podejmie rada miejska.

Umiejscowienie pomnika przed urzędem miasta zdaniem brzozowskiego starosty jest zasadne z uwagi na kontekst historyczny.

Urząd miasta informuje, że uchwała dotycząca lokalizacji pomnika Józefa Piłsudskiego zostanie podjęta jeszcze w tym miesiącu, podczas najbliższej sesji rady.


Komentarzy: 26 do “Gdzie w Brzozowie zostanie zbudowany pomnik Józefa Piłsudskiego? (FILM)”

 1. PRACY CHCEMY !!! pisze:

  a po co właściwie ten pomnik ? da to komuś pracę ? bezrobocie chyba najwyższe w regionie !? może tym problemem trzeba się zająć….?

  • Obywatel pisze:

   Problem bezrobocia w naszej gminie rzeczywiście jest duży, ale to nie oznacza, że taki pomnik nie powinien powstać. W przyszłym roku będziemy obchodzić setną rocznicę odzyskania niepodległości, upamietnienie tego wielkiego wydarzenia nie powinno podlegać dyskusji, lecz dlaczego to ma być pomnik tylko Józefa Piłsudskiego, a nie np. Twórców Polski Niepodległej? W przestrzenie publicznej mało mówi sie o innych Wielkich naszje Ojczyzny. Może to wydarzenie powinno byc odpowiednią chwilą na przybliżenie i upamietnienie takich osób jak Romana Dmowskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego?

 2. Mieszkaniec pisze:

  4 miejsca przed UM nie rozwiązują problemu parkowania, Czy dla urzędników muszą być przeznaczone wszystkie parkingi: przy UM i przy kinie. Dla interesantów urzędu winien być przeznaczony przynajmniej jeden z tych parkingów. Aby taki parking nie był blokowany przez cały dzień należy zamontować parkometr do naliczania opłat . Takie rozwiązania nalezy wprowadzić i na innych brzozowskich parkingach. Tak jest w wielu innych miastach, to poprawi sytuację z parkowaniem i zapewni dodatkowe fundusze gminie.

 3. Zatroskany ziomek pisze:

  Jak to Piłsudskiego…. ? a nie Lecha Kaczyńskiego ?

 4. Gość pisze:

  Może P. Starosta wybuduje sobie pomnik w Haczowie. Skoro to dla niego najważniejszy problem z jakim zmaga się powiat, to gratuluję.

 5. Rena pisze:

  Bez obrazy !!!Co do pomników to może ich dość w naszym mieście !!! Osobiście nie jeżdżę autem ale widzę brak miejsc parkingowych koło szpitala i przychodni!!! Tym może by mogli Państwo się zajęli ! Dziękuję i pozdrawiam wszystkich!!!

 6. Rena pisze:

  Bez obrazy dla Piłsudskiego !!!Co do pomników to może ich dość w naszym mieście !!! Osobiście nie jeżdżę autem ale widzę brak miejsc parkingowych koło szpitala i przychodni!!! Tym może by mogli Państwo się zajęli ! Dziękuję i pozdrawiam wszystkich!!!Brzozów zaczyna słynąć od pomników!!!

 7. brzozowianin pisze:

  najlepiej pomnik postawić na rynku, żeby widoczny był z okna dla jednego Pana, bo pomników jest dużo i jeszcze będzie więcej , może na Borkówce

 8. PRACY CHCEMY !!! pisze:

  o Piłsudskim uczy się każdy w szkole, tak więc powiat brzozowski niech może się zajmie ogromnym bezrobociem ! bo pomniki nie dadzą chleba ludziom… praktycznie po studiach nikt tu nie wraca, z każdego domu ktoś „robi” za granicą, ale pracownicy starostwa i gminy zapewne nie narzekają na brak pracy…? ile np zarabiają starostowie brzozowscy ? czy ich żony, dzieci wyjechały za chlebem ? może ktoś wie, gdzie pracują ?

 9. gdzie strefa pisze:

  Dlaczego nic się nie mówi o strefie ekonomicznej w Brzozowie ? może radna gminy by odpowiedziała ?

 10. brzozowianin pisze:

  Całe Rodziny pracują w Brzozowie, starosty i wicestarosty oraz Sekretarz i jeszcze krewni oraz ludzie z Przysietnicy i Sanoka

  • rowerek pisze:

   nie tylko starosty i wice ale też rodzeństwo sekretarz i skarbniczki mąż i siostra dostali „ciepłe” posadki w szkołach.

 11. Miro pisze:

  A co ma starosta czy vice starosta wspólnego z Przysietnicą?

 12. ciepło pisze:

  jak się nie zmieni w Brzozowie elita , po wyborach to Brzozów będzie pusty , dostaja pieniądze z NFZ a ludzie pracują zagranicą a w przychodni nie ma komu nawet wypisac recepty nie mówiąc o szpitalu
  Tych pomników więcej w powiecie niż za komuny

 13. jashq pisze:

  Przy ratuszu postawcie ze 3 dość miejsca jest 1 pod urzędem, 1 przy kinie o i przy szkołach po jednym ptaki będą mieć gdzie sra….

 14. zamiast pomnika pisze:

  Może zamiast pomnika przeciwdziałać bezrobociu ? zrobić coś pożytecznego dla ludzi ? idąc za przykładem Ojca Józefa Piłsudskiego :
  „Józef Wincenty Piłsudski postawił na uprzemysłowienie. Poddał majątki żony (Adamowo, Suginty, Tenenie, Zułów, razem ok. 12 000 ha) gruntownej modernizacji, sprowadził specjalistów, również z zagranicy. Nad brzegiem Mery wybudował duży trzypiętrowy młyn, dużą gorzelnię, wytwórnię drożdży, cegielnię i wytwórnię terpentyny. Wzniósł również nowy dwór”

 15. znajomy pisze:

  Wszystkie uroczystosci w godzinach pracy, a może by były po godzinach i jeszcze jeden pomnik to przesada.za czyje pieniadze kupują kwiaty chyba za podatników nie z swojej kieszeni.Zywe pomniki

 16. gimnazjum ? pisze:

  Jaki był KOSZT utworzenia gimnazjum w brzozowskim liceum ogólnokształcącym ? i komu ono było potrzebne ? czy gimnazja to nie jest zadanie gminy ?

 17. do gimnazjum pisze:

  Prosze o szczególy zapytac Pania dyrektor gIMNAZJUM PRZY lo (NAWIASEM MÓWIAĆ RADNA GMINY bRZOZÓW) ZABIERAJAC DZIECI DO GIMNAZJUM PRZY LO SUBWENCJA POSZŁA ZA DZIECMI CO POMNIEJSZYLO KWOTE SUBWENCJI GMINY .A CO DAŁO TO GIMNAZJUM ?NIC!!!?

  • Mieszkaniec powiatu pisze:

   PRZYNIOSŁO!!! Wiadomo nie od dziś, że „starostwo z gminą się nie lubi”. Robią sobie na złość i zrobili gimnazjum przy lo tylko po to żeby były zgrzyty.

 18. Wojtek pisze:

  A może pomnik postawić koło Parku Jordanowskiego. Kiedyś był pomnik „Bohaterom Armii Czerwonej” teraz „Armii Krajowej” ..obok stoi pomnik Matki Boskiej to i jeszcze pomnik Marszałka powinien się zmieścić… dawny mieszkaniec obecnej ul.Armii Krajowej…

 19. Bezrobotny pisze:

  Co ze strefą ekonomiczną w Brzozowie?

 20. Anonim pisze:

  O między innymi takich , którzy chcą ten pomnik budować Piłsudski mówił:”bij k…y i złodziei.

 21. Do Wojtka pisze:

  Wojtku! Pomysłodawca likwidacji pomnika „Bohaterom Armii Czerwonej, pewien druh, nauczyciel ze szkoły podstawowej, tzw. 1000 latki, w latach siedemdziesiątych prowadził nas, harcerzy ZHP, pod ten pomnik by trzymać tam wartę. Staliśmy w mundurach harcerskich, trociny polane czarną ropą (z odwiertów, tzw. kopalnianką?) dymiły, dymiły, a myśmy tam stali. Później druh doszedł do wniosku, że pomnik nie ten, pewnie harcerstwo też nie to, (szkoła pewnie też, bo 1000 latka, a nie jakiegoś słusznego patrona), więc zmieniono pomnik, a prochy żołnierzy radzieckich przeniesiono na cmentarz przy Legionistów. Nie wątpię, że posiadano wszystkie zgody, łącznie na przeniesienie prochów i ponowny pochówek.
  Dzisiaj wszyscy rządzący idą pod ten pomnik składać kwiaty, a większość z rządzących w wieku, że jak byli harcerzami, stali wraz ze mną pod „starym” pomnikiem. Co myślą, co czują? Wtedy postępowali słusznie, czy teraz? Czy wtedy i teraz?
  To tak, jak „przy okazji” rewitalizacji Rynku zlikwidowano obelisk milicjantów, którzy zginęli po wojnie. Bo „byli czerwoni”, jak powiedział pewien działacz. On zapewne był „biały”. Można znaleźć zdjęcia, kto stoi gremialnie pod tym obeliskiem, a nie widać milicjantów, by pilnowali obecności.
  Każda władza po latach rządzenia zaczyna zachowywać się w myśl zasady: „po nas choćby potop”. Lecz po każdej władzy przychodzi następna, a ta może zacząć rozliczać poprzednią.
  Dedykuję wszystkim, którzy mają odrobinę władzy nad innymi.

 22. znajomy pisze:

  Jest jedna osoba, która lubi bić hołdy pod pomnikiem , policzcie ile jest pomników w Brzozowie

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.