REKLAMA

Fotopułapka zarejestrowała spacer misia pod Dynowem (ZDJĘCIA)

ŻOHATYN / PODKARPACIE. W lipcu na terenie Nadleśnictwa Dynów wielokrotnie obserwowano tropy niedźwiedzi, zdarzały się też leśnikom spotkania z nimi z większej odległości. Zmierzone przez służby terenowe tropy tego drapieżnika wskazują, że był to około dwuletni, samodzielnie wędrujący osobnik. Na identyfikację wizerunku misia pozwoliła leśna fotopułapka.

– Leśnicy zamontowali ją na śródleśnej polanie w leśnictwie Żohatyn, w miejscu, gdzie kilkakrotnie obserwowano tropy – mówi Małgorzata Kaczorowska z Nadleśnictwa Dynów. – W nocy z 13 na 14 lipca aparat zarejestrował młodego niedźwiedzia brunatnego. Kilkakrotna obserwacja tropów i zgłoszone nam zniszczenia w leśnych pasiekach pozwalają sądzić, że niedźwiedź mógł zadomowić się na dobre w lasach Nadleśnictwa Dynów, w których do tej pory drapieżniki te nie występowały.

W lasach RDLP w Krośnie żyje obecnie około 200 niedźwiedzi, głównie w Bieszczadach, ale coraz częściej spotykane są tez w Beskidzie Niskim i na Pogórzu Przemyskim.

Tekst: Edward Marszałek
Zdjęcia: Nadl. Dynów

17-07-2017


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.