Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Olinek

Przysietnica tonie w śmieciach

37 postów w tym temacie

A ja mam pytanie dlaczego po prostu nie pozbieracie tych śmieci do jakiegoś "worka" ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakoś po wyborach do Sejmu i Senatu RP walały się PiS -owskie plakaty po całej Gminie i nikomu to nie przeszkadzało, wisiały na słupach, ogrodzeniach i, pozrywane wiatr porozrzucał, Olinek gdzie wtedy byłeś ? Nie rób afery, trzeba było się schylić i posprzątać kilka kartek, każdy normalny człowiek tak by postąpił. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olinek zadbaj o porządek w każdym miejscu, daj przykład schyl się i posprzątaj zerwane ogłoszenia, korona z głowy ci nie spadnie, od razu poczujesz się lepiej, może przestaniesz bredzić, że "wieś tonie w śmieciach". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2017 o 4:40 PM, Olinek napisał:

 

Komitety wyborcze mają obowiązek do kilku dni po wyborach uprzatnać wszystkie plakaty pod groźbą kary finasowej nie malej z resztą... wiec to co piszesz nie jest prawdą.  

Wyjaśnij mi też dlaczego mam sprzątać śmieci za służby,  które są do tego powołane, mają na ten cel budżet, a ktore sobie z tym nie radzą, bądź nie wykonują swojej pracy dobrze????

 

 

 

.....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2017 o 8:51 PM, Gość Polityk napisał:

Według mnie jeżeli chodzi o Przysietnicę wiekszym problemem są pijaczki którzy codziennie stoją pod centrum i przy kontenerze PCK robią syf sto razy gorszy niż był pod tą tablicą. .. Dlaczego nikt nie zapyta gdzie jest policja gdzie jest starosta itd... Czemu cały czas atak w gminę w burmistrza i podległe jednostki? Czy to przypadkiem nie są jedyne niezależne media? Dlaczego widzi się błędy jednych a o drugich się milczy? 

Bo za wieś odpowiada Burmistrz i jego lizusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak to właśnie dba o nas kochana gmina, powinniśmy się już do tego przyzwyczaić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.08.2017 o 4:40 PM, Olinek napisał:

Nie tylko kasa się z życiu liczy ret. Ja chcę żeby moje dzieci też mogły mieszkać w czystym świecie.  

Komitety wyborcze mają obowiązek do kilku dni po wyborach uprzatnać wszystkie plakaty pod groźbą kary finasowej nie malej z resztą... wiec to co piszesz nie jest prawdą.  

Wyjaśnij mi też dlaczego mam sprzątać śmieci za służby,  które są do tego powołane, mają na ten cel budżet, a ktore sobie z tym nie radzą, bądź nie wykonują swojej pracy dobrze????

 

 

 

Olinek! Zanim coś napiszesz, zapoznaj się z obowiązującymi przepisami.

Piszesz: "... Komitety wyborcze mają obowiązek do kilku dni po wyborach uprzatnać wszystkie plakaty..."

Prawo mówi: " Plakaty i hasła wyborcze oraz urządzenia ogłoszeniowe ustawione w celu prowadzenia kampanii wyborczej, pełnomocnicy wyborczy komitetów wyborczych obowiązani są usunąć w terminie 30 dni po dniu wyborów (art.71 ust.5 ordynacji wyborczej)."

Więc nie kilka dni, tylko 30 dni, nie komitety, tylko pełnomocnicy tych komitetów.

Jeśli chodzi o kary finansowe ...

Art. 110 par. 7 kodeksu wyborczego: Zgodnie z tym przepisem (terminem 30 dni) m.in. plakaty wyborcze zostają usunięte przez gminę na koszt zobowiązanych, czyli pełnomocników komitetów wyborczych. Postanowienie w tej sprawie wydaje wójt lub burmistrz. W przypadku, gdy pełnomocnik wyborczy kwestionuje wysokość kosztów usunięcia przez gminę materiałów wyborczych, może je kwestionować przed sądem.Dodatkowo prawo wyborcze przewiduje, że komitety nie tylko muszą pokryć koszty ściągania plakatów, ale także mogą być ukarane przez policję mandatem za niedotrzymanie terminu. Mandat może sięgnąć 500 złotych.

Więc nie pisz o dużych karach finansowych. Kara to do 500 złotych, a duże mogą być koszty usunięcia przez gminę, które to koszty obciążą pełnomocników komitetów.

Coś słyszałeś, ale tylko coś. Czyli - jak to moja babcia mówiła w takich sytuacjach - gdzieś dzwoniło.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Olinek, jeszcze jedno: wytykasz innym błędy w pisowni. Popatrz na to: "... kary finasowej nie malej z resztą...."

Ty to pisałeś. Jak to było z tym pluciem w oczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czepiasz się już bzdur "Lubię konkrety". To jest forum o luźnej tematyce i odnoszenie się do szczegółów i przepisów nie ma sensu. Ponadto tylko potwierdziłeś to, co napisałem... a sens mojej wypowiedzi dalej został taki sam. Nie wiem, co chciałeś tym osiągnąć. 

A co do błędów, to autokorekta sama zmienia wyrazy...nie zawsze poprawnie.

 

Czepiasz się jak zwykle głupot.  Ot żeby było na twoje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Obudziłeś się po 20 dniach? Czy tak długo myślałeś nad odpowiedzią?

2. Wytykasz innym błędy, a swoje zwalasz na autokorektę? A "na czerwono" ci nie podkreślało? Nie ośmieszaj się ta autokorektą, nie wiesz o czym piszesz.

3. " odnoszenie się do szczegółów i przepisów nie ma sensu ". Zgadza się, w twoim przypadku nie ma sensu. Przepisów nie znasz. Ale chcesz istnieć. Przynajmniej na forum. Takie twoje podbudowanie własnego ego. Odnoszenie się do ...  przepisów nie ma sensu ... Mam nadzieję, że nie jesteś urzędnikiem lub inną osobą mającą wpływ na życie mieszkańców.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0