Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość Zmartwiony

Po co Zespół Świetlic Środowiskowych skoro dzieci coraz mniej, a w szkołach istnieją już świetlice? To kolejne mnożenie niepotrzebnych etatów za nasze pieniądze z wysokich podatków?

115 postów w tym temacie

Ja mam swoje zdanie na ten temat bo moje dzieci korzystają z tej placówki i jesteśmy bardzo zadowolene z jej funkcjonowania i to jest dla mnie argument. Skoro powstała już czwarta świetlica wchodząca w Zespół Świetlic to znaczy że jest taka potrzeba w naszej gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam swoje zdanie na ten temat bo moje dzieci korzystają z tej placówki i jesteśmy bardzo zadowolene z jej funkcjonowania i to jest dla mnie argument. Skoro powstała już czwarta świetlica wchodząca w Zespół Świetlic to znaczy że jest taka potrzeba w naszej gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy to forum jest nastawione tylko na krytykę władz gminy Brzozów? Każdy temat ma na celu krytykę burmistrza wszystkich jego inicjatyw a także osób które w jakiś sposób są z nim związani. Z tego co pamietam Świetlice Środowiskowe powstaly za rządów burmistrza Wojdanowskiego...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

STEK BZDUR!!

Już w latach 90 była świetlica w Brzozowie, wtedy kto rządził? Wojdanowski? Nie ma to jak zwalać na kogoś innego. I niech mi nikt nie gada że powstała później. Bo dobrze pamiętam starszych chłopaków z podwórka którzy chodzili tam pograć w Ping-Ponga. Wtedy faktycznie taka świetlica miała racje bytu. Nie mieliśmy komputerów, niektórzy mieli Pegasusa. Ale i tak całą młodość spędziło się na podwórku pod domem. A w obecnych czasach pełnych komputerów i smartfonów taka świetlica nie ma racji bytu. Zwłaszcza że są takie świetlice w szkołach. To tak samo jak z kafejkami internetowymi kiedyś w Brzozowie były takie 4. A dzisiaj jest chociaż 1? Zmieniły się czasy i powinna się zmienić polityka gminy. Bo nie ma już tyle młodzieży chodzącej po ulicy i mówiącej "dawajcie do świetlicy". 2000 tysiące dzieci?? Nieźle. Nawet za dobrych czasów tyle dzieciaków się nie przewijało przez tą świetlice..

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetlica w Przysietnicy powstała w 2006 roku za rządów burmistrza Wojdanowskiego bardzo łatwo to sprawdzić.  Ale ogólnie szkoda czasu na te dyskusje które mają na celu tylko krytykę. Pozdrawiam wszystkich rodziców i dzieci korzystające z Zespołu Świetlic Środowiskowych i gratuluję pani Kierownik a także wszystkim pracownikom placówek. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
57 minut temu, Gość Rodzic napisał:

Świetlica w Przysietnicy powstała w 2006 roku za rządów burmistrza Wojdanowskiego

???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A może należy się zastanowić dlatego w jednej ze świetlic pracuje siostrzeniec burmistrza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokladnie tak Świetlica w Przysietnicy dziala od 2006 roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy każdy kto jest spokrewniony z burmistrzem ma być wykluczony z życia publicznego i być bezrobotnym? Jeszcze raz powtarzam to forum ma na celu tylko krytykę burmistrza Rzepki a efekcie końcowym przegrane wybory.... Żadne koszty podatki czy inne intencje... Chodzi o odsunięcie od władzy p. Rzepki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A co ma do tego siostrzeniec burmistrza. ? Jakoś oprócz niego pracuje tam jeszcze 10 innych pracowników i stwierdzenie że takie placówki są stwarzane dla stołka rodzinnego jest tutaj nie na miejscu. Ale nie do tego zmierzam.Obecnie na świetlicy w Przysietnicy uczęszcza od 35 do 50 dzieci. Dlaczego.? Dobre pytanie. Rodzice sami przychodzą i pytają czy mogą przyprowadzić swoje dziecko. W dziejach czasach zostawić dziecko w domu to cały dzień na komputerze albo telefonie. Faktem jest ze na świetlicy są komputery ale jest wyznaczony czas na nie i każda osoba może z niego korzystać tylko raz. Ale przychodząc na świetlicę przede wszystkim spędza się czas w gronie rówieśników, koleżanki, koledzy.. Są zapoznawane z innymi dziećmi z innych placówek, powstają nowe znajomości. Ale fakt który też trzeba zauważyć to taki, że dzieci uczą się pracy manualnej, pomagają w przygotowaniu posiłków, są organizowane różne zabawy na świeżym powietrzu, różne rozgrywki sportowe, wycieczki gdzie dzieci się uczą ale przy okazji się bawią, integracyjne ogniska i inne różne atrakcje. Dlaczego w takim razie świetlica ma nie istnieć skoro ma takie zainteresowanie. .? Rodzice ufają wychowawcom powierzają im swoje dzieci i maja pewność że to dziecko ma opiekę. Moim zdaniem jest to bardzo potrzebne i ciesze się że takie coś funkcjonuje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podobnie jest w Świetlicy w Humniskach (duża strona) , mój syn jest zapisny na długiej liscie rezerwowej dlatego ze jest bardzo dużo chętnych dzieci które codziennie uczęszczają na Świetlicę a warunki lokalowe i ilość wychowawców nie pozwalają na przyjęcie wiekszej ilości dzieci. Również uważam że takie placówki są potrzebne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, PRZECIEŻ W TYM WĄTKU CHODZI O TO, ŻE PO CO MARNOWAĆ PIENIĄDZE I ROBIĆ DWIE LUB TRZY ŚWIETLICE W MIEJSCOWOŚCI, W SZKOŁACH SĄ WARUNKI I LUDZIE DO TEGO ZATRUDNIENI, MOŻNA WYKONYWAĆ TE SAME CZYNNOŚCI, CO NA TYCH ŚWIETLICACH ŚRODOWISKOWYCH 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To dlaczego Świetlica Środowiska ma większe zainteresowanie niż te w szkole? Może właśnie warto zlikwidować świetlice w szkole które są czynne tylko w okresie roku szkolnego. A nawet w tym czasie nie mają takiego zainteresowania jak świetlica środowiskowa. Świetlica szkolna dużo obiecuje ale wydaje mi się ze nie dokona spełnia wszystkie rzeczy jakie postanowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A które dziecko chce spędzać caly dzień w szkole? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie racjonalne myślenie i dobre propozycję, należy zlikwidować świetlice szkolne w miejscowościach, w których funkcjonują świetlice środowiskowe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2017 o 10:21 PM, Gość Radny napisał:

A czy każdy kto jest spokrewniony z burmistrzem ma być wykluczony z życia publicznego i być bezrobotnym? 

Nie,  ale jakos dziwnym trafem wszyscy pracują w budżetowce

 

Dnia 21.07.2017 o 10:28 PM, Gość Gość P napisał:

Jakoś oprócz niego pracuje tam jeszcze 10 innych pracowników i stwierdzenie że takie placówki są stwarzane dla stołka rodzinnego jest tutaj nie na miejscu. 

10? To chyba razem z proboszczem, katechetą i ich kotem.

 

Siostrzeniec pracował w Brzozowie ale praca kolidowala mu z drugą praca kosciołową,  to wujek burmistrz wepchal na swietlicę i juz teraz nie koliduje. 

 

 

9 godzin temu, Gość Ana napisał:

NAUCZCIE SIĘ CZYTAĆ ZE ZROZUMIENIEM, PRZECIEŻ W TYM WĄTKU CHODZI O TO, ŻE PO CO MARNOWAĆ PIENIĄDZE I ROBIĆ DWIE LUB TRZY ŚWIETLICE W MIEJSCOWOŚCI, W SZKOŁACH SĄ WARUNKI I LUDZIE DO TEGO ZATRUDNIENI, MOŻNA WYKONYWAĆ TE SAME CZYNNOŚCI, CO NA TYCH ŚWIETLICACH ŚRODOWISKOWYCH 

Dokładnie! 

Podobnie po co 4 kierowników na basenie i 2 zastępców burmistrza?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Siostrzeniec burmistrza o którym mowa jest zatrudniony w Zespole Świetlic Środowiskowych a nie w swietlucy w Przysietnicy a z tego co wiem jeździ na wszystkie Świetlice a co robi po godzinach pracy czy w niedzielę to kogo to obchodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.07.2017 o 10:21 PM, Gość Radny napisał:

A czy każdy kto jest spokrewniony z burmistrzem ma być wykluczony z życia publicznego i być bezrobotnym? Jeszcze raz powtarzam to forum ma na celu tylko krytykę burmistrza Rzepki a efekcie końcowym przegrane wybory.... Żadne koszty podatki czy inne intencje... Chodzi o odsunięcie od władzy p. Rzepki. 

A to nie wolno krytykować???

Burmistrz nie jest ideałem i ludzie o tym piszą. Pisza co się im nie podoba. 

Ostatnie wybory pokazały ze ludzie chcą zmiany władzy.  

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Rodzic napisał:

Siostrzeniec burmistrza o którym mowa jest zatrudniony w Zespole Świetlic Środowiskowych a nie w swietlucy w Przysietnicy a z tego co wiem jeździ na wszystkie Świetlice a co robi po godzinach pracy czy w niedzielę to kogo to obchodzi...

A jak pogrzeb wypada w kościele np. o 13-tej to jest w jego godzinach oracy to co robi? Rozdwaja się? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne... każdy wie ze jest inaczej. 

Podobnie z zona siostrzenca pracuje na basenie a od 5 lat nikt jej tam nie widział aaaaa tak była na chwile fitness prowadzić (podobno uprawnienia instruktorskie  robiła korespondencyjnie przez internet) potem znowu zaszła w ciążę i kolejne chorobowe 9 m-cy... Rodzina na swoim jak nic. ..a gmina płaci.  I jeszcze krytykować nie można bo wszystko cacy a  to forum chce Rzepke obalić z urzędu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy tak w ogóle ten siostrzeniec posiada odpowiednie kwalifikacje żeby być wychowawcą w świetlicy, ukończył studia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ten temat miał dotyczyć jakiegoś siostrzeńca burmistrza... Może sprawdzcie jeszcze co robi babcia żony siostrzeńca albo kuzynka zony po stronie teściowej. .. Kpina normalnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Popieram.. Jest tyle ważnych spraw i problemów w naszej gminie a tu trzeci dzien trwa dyskusja o siostrzencu burmistrza...śmiechu warte

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no tak byle uwalić temat byle nie było afery No bo przecież nie wolno pisać złe 

co więcej nawet prawa do krytyki się odmawia 

najlepiej nic nie pisać siedzieć cicho i chwalić a rodzinka Rz. robi co chce za publiczne pieniądze upychając się po stołkach 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0