szymek8715@wp.pl

Czy Radni Gminy będą chcieli wypuścić dodatkowe obligacje w poniedziałek ??

35 postów w tym temacie

narodowcy to chuj, konserwatyści to zacofanie, prawica to zło. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie umie poprawnie formułować zdań to jest debilem. Na dodatek rozpoczynanie zdań od małej litery (robisz to kilkukrotnie) wskazuje na poważne braki wiedzy (takiej z podstawówki). Na uczelni nauczyli cię "obrotu pieniądzem"? Chyba takim że sobie obracasz raz na reszkę raz na orła.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

forma pisania na forum, jest chyba formą, maksymalnie nieformalną, więc sie nie przykładem do tego jak do pracy magisterskiej xD. chodzi o to żeby przekaz był jasny. 

nie czytam 2 razy tego co tu pisze bo po chuj xD. ważne żeby było zrozumiale.ja sobie z was trochę robie jaja, a wy bierzecie to tak na poważnie, że aż strach. chyba nie macie co w życiu robić xD 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
8 godzin temu, Gość Marian Kowalski napisał:

tak wywyższam się, ponieważ uważam się lepszym od was xD. 

Dobrze że na języku się znacie, bo gdy argumentów, zawsze można przypierdolić się do literówek.

Panie Marianie Gościu Kowalski - z pewnością Twa inteligencja krąży w górnych stanach poziomów wysokich, jest faktem, że wiedza merytoryczna jest przygniatająca i ogólnie to jesteś nie lada intelektualistą. Jedno tylko ale, całkowicie jesteś pozbawiony człowieku dobrego wychowania, erudyta z Ciebie żaden, a rzucanie wulgaryzmami świadczy o lekkiej tępocie umysłowej. Te małe mankamenty w wykształceniu Twej osoby - Marianie Gościu Kowalski - nie umniejszają z pewnością Twego geniuszu ekonomicznego. Pozdrawiam z pełnym ukłonem mego niedokształconego ciała. Pamiętaj Pan jeszcze, że język tego typu jest charakterystyczny dla zwykłej schamiałej żulii - lumpenproletariackiej.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardziej cieszyła by mnie uchwała w sprawie likwidacji zbędnych stanowisk w gminie różnych vice, zastępców zastępcy i szukanie oszczędności na własnym podwórku,  a nie kolejny kredyt w formie obligacji i zadluzanie gminy - no ale tak jest prościej.  

Może radni obniżyli by sobie diety,  burmistrzowi wynagrodzenie...itp. bo póki co, to oszczędza się jedynie na pensjach szeregowych pracowników płacąc im grosze... a "góra"  jakoś na sobie nie oszczędza. 

 Proponuje też omijać bez komentarza posty osoby: "radny", marian gość kowalski"- to pisze jedna i ta sama osoba,  a jej posty nic nie wnoszą, nie tylko do tej dyskusji, mają jedynie za zadanie rozbić dyskusje na forum. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak czytamy w uzasadnieniu uchwały - emisja obligacji komunalnych miała na celu spłatę rat kapitałowych kredytu, sfinansowanie potrzeb inwestycyjnych Gminy Brzozów w 2017 roku oraz pokrycie deficytu budżetowego.

To ja się pytam włodarzy Gminy jakie inwestycje będą prowadzone w Gminie Brzozów za te 4 miliony w 2017 roku i czy warto było brać taki kredyt (obligacje) na te inwestycje. Czy te inwestycje na pewno są niezbędne do funkcjonowania Gminy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako że założyłem ten temat pragnę poinformować że uchwała została przyjęta przez radnych ja osobiście się wstrzymałem i muszę tutaj uzasadnić swoje zdanie.  Informację o zaciągnięciu  4 milionów zł dostałem bardzo późno dodatkowo co już wielokrotnie podkreślałem uchwałę zmieniającą budżet dostajemy na 5 minut przed sesją nikt nie jest w stanie sprawdzić w tak krótkim czasie jakie są zmiany wprowadzane jakie inwestycje będą realizowane i czy koszty tych inwestycji są adekwatne do naszego jakże wyśrubowanego budżetu.   Co do inwestycji trochę przypomina to starą szkołę z przed lat 90 (chodzi tu oczywiście o sposób wprowadzania pewnych praktyk)  a mianowicie głosujemy nad całością uchwały  w której są inwestycje bardzo potrzebne dla Gminy Brzozów jak np. budowa kanalizacji  w Starej Wsi (2.600 000zł)  i podkreślam nikt nie kwestionuje zasadności takiej inwestycji również ja!! ale w tej samej uchwale zawierają się jeszcze inne dziwne rzeczy np. "Poprawa infrastruktury kultury Gminy Brzozów" (410 000zł)  "Lodowisko przy kompleksie sportowo - rekreacyjnym 310 000zł" co do poprawy infrastruktury nie jest wyszczególniony na jaki konkretnie cel są te pieniądze... co do lodowiska 2 baseny przynoszą średnio 600 000zł straty kwestia czy pieniądze nie lepiej jest wydać np na uzbrojenie działek na podstrefie?? w mojej ocenie podstrefa ekonomiczna jest priorytetem.

I proszę drodzy Państwo zwrócić uwagę uchwalamy całą uchwałę i są w niej rzeczy bardzo potrzebne które można by było  zrobić za te pieniądze ale są też rzeczy które jeżeli nie mamy środków budżetowych nie powinniśmy robić na "kredyt".   W przypadku kiedy dany radny  zagłosuje przeciwko tej uchwale albo się wstrzyma od razu niektórzy Radni  głosujący w większości przypadków tak jak linia władzy tego by sobie życzyła stosują narrację tego typu : "To co panie radny nie chcesz pan robić kanalizacji w Starej Wsi ?? Nie chcesz się pan rozwijać i takie rzeczy trafiają do opinii publicznej co jest oczywiście nie prawdą.  

Pragnę jeszcze zwrócić uwagę że kwestia obligacji  którą poruszył "handlowiec" Który  będzie się zajmował dogrywaniem wszelkich formalności zwrócił uwagę że gminy korzystają z tego wsparcia aczkolwiek w większości przypadków korzystają pierwszy raz !! My już w 2013r. zadłużyliśmy się na 9 milionów zł w obligacjach. Dlatego uważam, że pieniądze z drugiej emisji trzeba wydawać bardzo racjonalnie kanalizacja infrastruktura drogowa tak kwestie związane z kulturą i innymi niedochodowymi przedsięwzięciami na dzień dzisiejszy z uwagi na bardzo "napięty" budżet nie.

Wszystkie kwestie poruszone w tym tekście są wyłącznie moimi przemyśleniami i tak należy je traktować 

Z WYRAZAMI SZACUNKU  

Radny Stapiński Szymon      

uchwała 2 stona.jpg

uchwała 3 strona 001.jpg

uchwały 1 strona.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proponuje Panu jako radnemu aby wystąpić z pismem do Burmistrza na co przewiduje  przeznaczyć te 410 000 zł  bo 240 000 zł  na remont SP i Gimnazjum to żal było dołożyć a w końcu chodzi o bezpieczeństwo naszych dzieci.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zalezy jaka kwota. Mój wujek nie ma jakoś problemu z zaciąganiem wiecznie pożyczek na 300-400 zł. Pomimo tego,ze ma rentę w wysokości ok 900 zł miesięcznie w Ekassa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 6.11.2018 o 5:17 AM, Peppe89 napisał:

Zalezy jaka kwota. Mój wujek nie ma jakoś problemu z zaciąganiem wiecznie pożyczek na 300-400 zł. Pomimo tego,ze ma rentę w wysokości ok 900 zł miesięcznie w Ekassa.

Twój wujek ma raczej jakiś problem, nikt normalny tak nie postępuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się