szymek8715@wp.pl

Czy Radni Gminy będą chcieli wypuścić dodatkowe obligacje w poniedziałek ??

35 postów w tym temacie

Dziś tj piątek 16.06.2017r około godziny 14:30 uzyskałem informację na temat nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej w Brzozowie która odbędzie się w poniedziałek tj 19.06.2017r  o 11:00 Temat sesji bardzo interesujący ponieważ dotyczy Emisji obligacji na łączną kwotę 4 milionów złotych. Oraz druga uchwała w sprawie rozłożenia w czasie obligacji które zostały wyemitowane w 2013r. przypomnę że jest to prawdopodobnie 9 milionów złotych. Stąd nasuwa się pytanie o kondycję finansową gminy czy aby na pewno wszystko jest w porządku.  Pragnę zaznaczyć że kwestia procedowania tych 2 uchwał w mojej ocenie jest skandaliczna i stąd ten post. Dowiadujemy się o takich rzeczach dzień po Święcie Bożego Ciała a w poniedziałek będziemy przyjmować uchwałę która będzie mieć zasadnicze znaczenie nad wyglądem przyszłego budżetu dodam jeszcze, że w żaden sposób nie były te kwestie konsultowane na pracach komisji finansów i budżetu. Zachęcam do dyskusji

z Poważaniem 

radny Stapiński Szymon  

skan 1 001.jpg

skan 4 001.jpg

skan porządek sesji 001.jpg

skan2 001.jpg

skan3 001.jpg

skan5 001.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I wielkie urzędasy z Burmistrzem Józefem Rzepką na czele puszczą nas wszystkich z torbami.. Ale przynajmniej "deptok jest" to będziemy sobie mogli podreptać na pocieszenie :) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy to czasem nie ma na celu usprawnienia kondycji finansowej gminy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i radny poddał temat pod dyskusje. A dlaczego - bo nie ma pojęcia o finansach gminy i trzeba mu je wytłumaczyć. Więc może znajdzie się ktoś na forum kto się na tym zna i prostym językiem wytłumaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Temat podał do dyskusji publicznej. Jak każda inna osoba zarejestrowana w tej gminie powinna o tym wiedzieć i wypowiedzieć sie na ten temat. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może Radni w końcu pokażą jaja i się przeciwstawią kolejnemu zadłużenia Gminy. 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bawi mnie negowanie rzeczy o których nie ma się pojęcia, prawdopodobnie połowa radnych i większość genialnych brzozowskich narodowców nie wie czym są obligacje, a że jeden zaczął szczekać to zaraz za nim cała banda xD

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 godzin temu, Gość Nick napisał:

A czy to czasem nie ma na celu usprawnienia kondycji finansowej gminy?

Tak owszem, ale przez zaciągniecie kolejnego długoterminowego  kredytu z niskim oprocentowaniem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
3 godziny temu, Gość Marian Kowalski napisał:

Bawi mnie negowanie rzeczy o których nie ma się pojęcia, prawdopodobnie połowa radnych i większość genialnych brzozowskich narodowców nie wie czym są obligacje, a że jeden zaczął szczekać to zaraz za nim cała banda xD

 

Oczywiście genialny Marianie Obligacje są darmowe nie trzeba spłacać no i nie są oprocentowane geniusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zobowiązania finansowe się spłaca a nie przedłuża i zaciąga nowe bo to nie prowadzi do niczego dobrego już teraz płacimy z tytułu obsługi długu  1.200 000zł  rocznie. Dlaczego Burmistrzowi i Radzie zależy żeby robić to na nadzwyczajnej sesji bez konsultacji w komisjach finansów i budżetu??       

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
27 minut temu, Gość Gość napisał:

Zobowiązania finansowe się spłaca a nie przedłuża i zaciąga nowe bo to nie prowadzi do niczego dobrego już teraz płacimy z tytułu obsługi długu  1.200 000zł  rocznie. Dlaczego Burmistrzowi i Radzie zależy żeby robić to na nadzwyczajnej sesji bez konsultacji w komisjach finansów i budżetu??       

A może w inną stronę idźmy, moze to inwestycja dla niektórych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
6 godzin temu, Gość obywatel napisał:

Oczywiście genialny Marianie Obligacje są darmowe nie trzeba spłacać no i nie są oprocentowane geniusz

Ależ oczywiscie że trzeba spłacać, nie wiem jak na to wpadłeś, ale gratuluje. Jeżeli już tak dużo wiesz o pieniądzach polecam pochylić się nad tematem inflacji. 

Trzeba zrozumieć, że jako gmina nie jesteśmy za bogaci - przychody z podatków nie są tak duże jakbyśmy tego chcieli (przez duże bezrobocie i małe zarobki), a jednak miasto wygląda ładnie, schludnie, czysto. Więc gmina musi te pieniądze skądś brać, a obligacje są jednym z podstawowym intrumentów finansowych. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Człowieku czy ty widzisz co piszesz ??Gmina jest zadłużona na 40 milionów plus obligacje żeby wyglądała schludnie ?? a czyją zasługą jest bezrobocie i małe zarobki  ?? burmistrz rządzi blisko 20 lat można go miedzy innymi za to rozliczyć ze nie stworzył odpowiedniego miejsca do rozwoju firm i przez lata swojego rządzenie nie przyciągnął kapitału do gminy. Co do inflacji stopa zwrotu na pewno będzie większa niż próg inflacyjny bo nikt by nie chciał takich obligacji nabyć. Ale ty i tak napiszesz że nikt sie nie zna tylko  ty bo tak działają wasi ludzie w gminie i tylko wy szachujecie takimi utartymi sloganami typu: Pan nie wie o co chodzi, My Panu wytłumaczymy, Robimy to dla dobra dzieci itp itd typowe zabiegi socjotechniczne ale podobno  mieliście z tego szkolenie kwestia tylko czy i za czyje pieniądze??  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widać że świetnie ich przeszkolili. Gmina prowadzi chorą politykę i jedyną odpowiedzą urzędasów jest "Bo wy nic nie wiecie", a tak w ogóle to wszystkiemu winne jest bezrobocie z którym Burmistrz Józef Rzepka walczył tak że rozpier*** RYNEK wraz z parkingiem i upadła spora liczba zakładów znajdujących się dookoła Rynku. Potem burmistrz nagadał głupot kupcom z zielonego rynku żeby się na chwile przenieśli gdzie indziej bo im budynek do handlu postawią, i tak ich wykiwał że żaden z nich nie handluje w nowo powstałej galerii. Jedyna walka z bezrobociem jest taka że kuzyni Rzepki jego syn i jego siostrzenice (które aktywnie brały udział w kampanii wyborczej na FB plując na lewo i na prawo na całą opozycje) mają robote na państwowych stanowiskach. Dlatego Burmistrz wydaje oświadczenia że z gminy wyjechało (ile tam było 60 osób?) bo jest całkowicie oderwany od rzeczywistości, cała jego rodzina czerpie korzyści z tego że rządzi.

A co do "Mariana Kowalskiego". Napisz jeszcze tak:

Mieszkańcy Gminy dajcie nam swoje portfele bo urząd lepiej wie jak wydawać wasze pieniądze, wy nic nie wiecie, jesteście ciemni a urząd chce dla was jak najlepiej.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trafione inwestycje 

Jeśli brakuje pieniędzy w budżecie gminy czy takie pilne było?

Remont nawierzchni tartanowej na stadionie? ilość zawodów LA w ciągu roku to 3,4

Budowa sal gimnastycznych w Turzym Polu (ilość dzieci w szkole 45) i w Zmiennicy zakończone na fundamentacch nie lepiej wybudować jedną od podstaw a nastepnie drugą? 

Remont Budynku Urzędu  (wali się okna  dopiero wymienione wypadają dach przecieka)koszt 1800000?

Tym czasem remont dachu SP i sali oraz szatni i Gimnazjum anulowany bo trzeba było dołożyć 240000 w I przetargu i teraz dzieci będą się uczyć na 2 zminay a z dachu jak się  lało tak się  będzie lało  (a gdzie bezpieczeństwo dzieci? )

"Gospodarz" długi łatwo po sobie zostawić 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale wy naprawdę jesteście ciemni.

Proszę, powiedzcie mi - co zmieni w waszych życiach wypuszczenie tych obligacji?  

Co do rynku - dla mnie rynek jest miejscem bardziej turystycznym, do użytku publicznego przy różnego rodzaju eventów, fakt mogli zostawić parking i chuj w to, niech dalej gnije. Jednal rynek dla mnie nie jest parkingiem.

Jeżeli chodzi o miejsca pracy - fakt, na rynku zmniejszył się handel, ale pięniądze, które nie zostały wydane tam, zostały wydane w innych miejscach. Zielony rynek - wybudowali budynek, zrobili "galerie" do której ludzie chodzą w dużych ilościach, więc to też na plus, to że "stali bywalcy" poprzedniego (dość brzydkiego) "rynku" nie byli w stanie opłacić miejsca do handlu - jakby nie patrzeć, to ich problem (tutaj powinni pojawić się entuzjaści wolnorynkowi). Dzięki temu budynkowi na pewno zwiększyła się liczba miejsc pracy (nie szarej strefy), więc poza czynszem, podatki także są większe.

Szkolenia żadnego nie przeszedłem (chyba że wliczamy w to studia i zdobytą tam wiedzę na temat obrotu pieniądzem, której wielu tu brakuje). Nie chodzi mi też o to żeby was obrażać, ale skoro wy używacie języka typowych przepychanek, to ja też się pobawię.

Smutne jest to jak wszyscy tutaj szczekają na władze, ale tylko szczekają. Nie jestem zwolennikiem ani przeciwnikiem Pana Rzepki, ale niestety brakuje u nas innego sensownego wyboru. 

Co do samego budżetu, niemalże normą jest zadłużanie się miast/wsi/wojewódźtw/państwa. Dobrze jest jeżeli zadłużenie zamyka się w 50%, co ma miejsce w tej gminie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

pudło, nawet nie mieszkam już na tym zadupiu jak wy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odsyłam do Uchwały  paragraf  3 punk 4 to może  zrozumierz z czego  Obligacje  będą  spłacać z Podatków i opłat lokalnych czyli  logika podopwiada będą  podnoszone. Mówimy o latach 17 - 35

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W ogóle śmieszą mnie te wasze pseudo narodowe/prawicowe/konwerwatywne ruchy xD, narodowcy powinny być wsadzani do więzień (albo lepiej do komór gazowych) za brak minimalnej liczby szarych komórek potrzebnej do życia inteligantnej jednostce xD.

Szkoda że głupota i zacofanie nie boli. Przynajmniej apteki by miały wielki ruch w tym miasteczku xD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cytat

Szkolenia żadnego nie przeszedłem (chyba że wliczamy w to studia i zdobytą tam wiedzę na temat obrotu pieniądzem, której wielu tu brakuje). Nie chodzi mi też o to żeby was obrażać, ale skoro wy używacie języka typowych przepychanek, to ja też się pobawię.

Jaki skromny.. ;) To napisz nam gdzie nam tej wiedzy brakuje konkretnie argumenty, fragmenty zdań i konkretnie pokaż gdzie ktoś się wykazał brakiem wiedzy "obrotu pieniądzem". 

Na dodatek napisałeś że szukamy przepychanek, a twój pierwszy post w tym temacie był taki:

Cytat

Bawi mnie negowanie rzeczy o których nie ma się pojęcia, prawdopodobnie połowa radnych i większość genialnych brzozowskich narodowców nie wie czym są obligacje, a że jeden zaczął szczekać to zaraz za nim cała banda xD

Jeszcze dobrze nikt nic nie napisał a ty już piszesz że nikt nie ma wiedzy na dany temat i nikt nie wie czym są obligacje. Nabierz pokory urzędasie i schowaj tą słomę z butów z Przysietnicy. ;)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 minuty temu, Gość Mieszkaniec napisał:

Odsyłam do Uchwały  paragraf  3 punk 4 to może  zrozumierz z czego  Obligacje  będą  spłacać z Podatków i opłat lokalnych czyli  logika podopwiada będą  podnoszone. Mówimy o latach 17 - 35

ależ oczywiście że spłacane będą z pieniądzy podatników xD. Przecież po to są płacone podatki - żeby dana jednostka miała $$$. 

Chyba, że chcecie, żeby na przykład basen był miejsce rentownym(ale z założenia nie jest to obiekt który ma być rentowny, a ma być miejscem rekreacji) - to mogą podnieść ceny, żebyście mogli i na to poszczekać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O  widzisz Kowalski twój pupil Burmistrz spowodował że Brzozów jak i cała gmina jest nic nie liczącym się marginalnym zadupiem jak sam to ująłeś a co do tego co zmieni w naszym życiu to już ci mowie specjalisto od ekonomi przeczytaj uważnie tą uchwałę. Obligacje bedą spłacane z podatków i opłat lokalnych czyli z naszych podatków bo ty już jak sam stwierdziłeś na tym zadupiu nie mieszkasz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 minutę temu, Gość Marian Kowalski napisał:

W ogóle śmieszą mnie te wasze pseudo narodowe/prawicowe/konwerwatywne ruchy xD, narodowcy powinny być wsadzani do więzień (albo lepiej do komór gazowych) za brak minimalnej liczby szarych komórek potrzebnej do życia inteligantnej jednostce xD.

Szkoda że głupota i zacofanie nie boli. Przynajmniej apteki by miały wielki ruch w tym miasteczku xD.

"konwerwatywne" "inteligantnej" i ty się wywyższasz?? Widać rękę przysietczaka :) Pochwal się na jakiej uczelni cię tak wyszkolili. Człowiek z Przysietnicy wyjedzie, Przysietnica z człowieka nigdy :D

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

tak wywyższam się, ponieważ uważam się lepszym od was xD. 

Dobrze że na języku się znacie, bo gdy argumentów, zawsze można przypierdolić się do literówek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się