Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość malko

Trwonienie naszych pieniędzy!

8 postów w tym temacie

Wybrałem się wczoraj na spacer, ul. Harcerską, nawet nie chcę opisywać stanu nawierzchni, jest to ulica wewnątrz miasta, wstyd. Moim oczom ukazał się ciekawy widok, ściana boczna Gimnazjum nr 1 w Brzozowie, może lepiej napisać zrujnowana elewacja na tejże ścianie. Cóż zdarza się jakaś nieprzewidziana katastrofa, ale rzecz niezwykła to, że na tej ścianie przy montażu styropianu nie używano kołków, więc nawet ktoś kto nie zna się na tym , wie jak coś takiego się kończy. Dlatego mam pytanie, jak to możliwe, że przy takiej inwestycji, wykonawca zrobił taką straszną fuszerkę, gdzie był inspektor nadzoru pozwalając na taką beztroskę budowlaną. Nawet nie chcę pomyśleć, iż mogło być to umyślnie zrobione. Kolejna rzecz, czy na całym budynku odstawiono takie dziadostwo i rzecz najważniejsza czy nikt się nie boi o zdrowie dzieci, które tam się uczą, przecież to może runąć na głowę. Przypominam, że ta inwestycja została opłacona z naszych podatków, po prostu te pieniądze zostały roztrwonione.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie kiepska infrastruktura. Drogi wojewodzkie powiatowe czy gminne sa straszn8e dziurawe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni Państwo.

W  lutym br. podczas wichury, która uczynił wiele szkód także mieszkańcom, uszkodziła elewację na budynku naszego gimnazjum.Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela, a ponadto wykonawca zobowiązał się  w miesiącach wakacyjnych naprawić szkodę w ramach gwarancji bez wynagrodzenie, pomimo tego, że elewacja ma już ponad 10 lat.

Z poważaniem

dyrektor ZEAS w Brzozowie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panie Dyrektorze, mam wrażenie, że nie zrozumieliśmy się dobrze. Zarzuciłem wykonawcy, a rozmawiałem już z ludźmi wykonującymi tego typu inwestycje, nawet na budynkach wielopiętrowych, że nie zastosował do mocowania styropianu kołków. Kołki mają za zadanie utrzymać taflę , gdyby się okazało, że klej tego nie robi, a na ścianie rzeczonej szkoły nie widać by były zastosowane. Fachowcy którzy to robią, powiedzieli że jest to obowiązkowy element, zarzuciłem też niedopilnowanie tegoż elementu przez kierownika budowy, który musiał to zauważyć. Ktoś tę inwestycję musiał odebrać, a na pewno była to robota liczona w dziesiątkach tysięcy, które pochodzą także z moich podatków. Prawdopodobnie cały budynek jest tak zrobiony. Jeden z wykonawców objaśnił mi, a wykonuje on budynki pod wynajem kilkupiętrowe w Rzeszowie, że nie słyszał aby wiatr oderwał elewację, a nie był to huragan, nie było uszkodzenia dachu, ani naruszenia więźby dachowej. Następny element to bezpieczeństwo dzieci, jeśli elewacja jest tak misternie wykonana to jaką daje Pan gwarancję, że kolejny wiatr nie dokona zniszczeń i że dzieci będą bezpieczne na terenie przyszkolnym. Na marginesie nikt ni uwierzy, że elewacja która ma 10 lat może spokojnie odpadać od ściany,więc ktoś zawalił sprawę i według standardów należałoby wyciągnąć w stosunku do tych osób konsekwencje. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2017 o 7:36 PM, Gość malko napisał:

Wybrałem się wczoraj na spacer, ul. Harcerską, nawet nie chcę opisywać stanu nawierzchni, jest to ulica wewnątrz miasta, wstyd. Moim oczom ukazał się ciekawy widok, ściana boczna Gimnazjum nr 1 w Brzozowie, może lepiej napisać zrujnowana elewacja na tejże ścianie. Cóż zdarza się jakaś nieprzewidziana katastrofa, ale rzecz niezwykła to, że na tej ścianie przy montażu styropianu nie używano kołków, więc nawet ktoś kto nie zna się na tym , wie jak coś takiego się kończy. Dlatego mam pytanie, jak to możliwe, że przy takiej inwestycji, wykonawca zrobił taką straszną fuszerkę, gdzie był inspektor nadzoru pozwalając na taką beztroskę budowlaną. Nawet nie chcę pomyśleć, iż mogło być to umyślnie zrobione. Kolejna rzecz, czy na całym budynku odstawiono takie dziadostwo i rzecz najważniejsza czy nikt się nie boi o zdrowie dzieci, które tam się uczą, przecież to może runąć na głowę. Przypominam, że ta inwestycja została opłacona z naszych podatków, po prostu te pieniądze zostały roztrwonione.

cały tydzień świzdu gwizdu i pieniądze poszły w Pizdu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2017 o 9:12 AM, Gość dyrektor ZEAS w Brzozowie napisał:

Szanowni Państwo.

W  lutym br. podczas wichury, która uczynił wiele szkód także mieszkańcom, uszkodziła elewację na budynku naszego gimnazjum.Szkoda została zgłoszona do ubezpieczyciela, a ponadto wykonawca zobowiązał się  w miesiącach wakacyjnych naprawić szkodę w ramach gwarancji bez wynagrodzenie, pomimo tego, że elewacja ma już ponad 10 lat.

Z poważaniem

dyrektor ZEAS w Brzozowie

gmina marnuje pieniądze z podatków ludzkich to czego inwestycje maja nie być zmarnowane 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0