Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość mieszkaniec Zmiennicy

ZNÓW SPADŁ ŚNIEG - ŁOPATY W DŁONIE !!!

12 postów w tym temacie

Kolejny raz spadł śnieg, aby móc funkcjonować w XXI wieku we wsi Zmiennica trzeba łopaty siły mięśni aby móc dojechać do domów. 

Gminy podobno nie stać aby wygospodarować kilka złotych na odśnieżenie dróg dojazdowych do wszystkich posesji.

Tłumaczenie jakie słyszy się kolejną już zimę:  "są to drogi prywatne a nie gminne".  Jest ich zaledwie ok cztery.

Podatek jaki się płaci jest najdroższy w porównaniu do innych gmin a na to nie ma wytłumaczenia.

Aby dojechać potrzeba czasu, siły i pracy rąk a droga PRZEJEZDNA jest potrzebna do pracy, szkoły nie wspominając o warunkach wyjątkowych takich jak dojazd karetki pogotowia.

Takiego mamy "dobrodusznego, wspierającego i troszczącego" się o dobro mieszkańców gminy Burmistrza i gospodarza wsi Zmiennica.

Mówiąc już o drogach chce dodać ze oświetlenie dróg bocznych można porównać do XVIII wieku.... a chodnik ? ... czekamy.

 

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest ze będą nowe okna  w urzędzie gminy , drogi mogą być zasypane. A gospodarz wsi nie che denerwować burmistrza i o sprawy wsi nie będzie zabiegał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma pieniędzy na odśnieżanie, bo pieniądze burmistrz przeznacza  na długopisy, pióra , linijki i temperówki dla urzędników gminy. Co roku muszą mieć przecież nowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam mieszkam przy tzw drodze "prywatnej" i kiedy od rana w okresie zimowym zastanawiam się czy dojadę do pracy bo śnieg po pas....

Nie wspomnę o Egipskich ciemnościach  z czasów Faraona... gdzie w towarzystwie łopaty próbuję dokopać się do drogi głównej.. paranoja !

Czy aby na pewno mamy XXI wiek? no ale przecież burmistrz i gospodarz wsi maja asfalt i światło pod sam dom...

zastanawiam się co musi się stać złego żeby sprawa została poruszona .. 

najbardziej martwi mnie tez brak chodnika i oświetlenia... przecież w okresie zimowym dzieci chodzą na 7 rano do szkoły , jest ciemno i ślisko.. czy ktokolwiek pomyślał o ich bezpieczeństwie ?!?!?!?

  ważniejsze okna i ołówki .....

ale przecież w ciepłym i bezpiecznym urzędzie gminy nikt się nie będzie nad tą kwestia zastanawiał ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niech "burmistrz"  postawi się w sytuacji tych mieszkańców do których w zimie w czarną godzinę nie dojadą na czas służby ratunkowe. Bardzo to wszystko smutne I straszne wiedząc, że w przybliższych miejscowościach jest dużo bardziej bezpieczniej. Nie taka miała być DOBRA ZMIANA 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmiennica nie jest żadnym wyjątkiem w naszej gminie... w każdej wiosce są drogi które nie są odśnieżane. Ja mieszkam ok 500m od drogi głównej i jest to podobno droga gminna i nikt jej nie odśnieża do tego jest dość spora górka gdyby nie ciągnik sąsiada i wspólna praca o dojeździe do domu można zapomnieć. Akurat w naszej gminie najtrudniejsze ukształtowanie terenu jest w Przysietnicy i Zmiennicy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

po co odsniezac w zmiennicy- niech ludzie sami to zrobia :) sol na zakrecie postawili to najwazniejsza aktywnosc wlodarzy wsi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z drogami to jest tak: jak spada śnieg, obowiązek odśnieżania chodnika należy do ciebie. Ale gdybyś podczas odśnieżania z sąsiadem wyciągnął butelkę i na tym odśnieżonym przez ciebie chodniku zaczął pić alkohol, pijesz w miejscu do tego nie przeznaczonym. Ot, taki paradoks.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największym problemem XXI wieku jest to ... że dostęp do internetu jest prawie nieograniczony, a nikt nie weryfikuje komentarzy ignorantów, następni ignoranci to czytają i powtarzają bzdury!!!
Gość mieszkaniec Zmiennicy "kilka złotych na odśnieżenie dróg dojazdowych do wszystkich posesji" - jeśli to faktycznie kilka złotych, to podaj numer konta przeleję Ci kilka złotych i jeden temat jest załatwiony :)
Gość brak kasy "Najważniejsze jest ze będą nowe okna  w urzędzie gminy , drogi mogą być zasypane. " - wymiana okien-> termoizolacja ->oszczędności w kosztach ogrzewania -> po jakimś czasie może nowy chodnik czy droga, ale dla ludzi nie mających pojęcia o ekonomii, zarządzaniu funduszami i myślą krótkoterminowo wymiana okien to błąd.... idąc tym tropem- po co remontować i oświetlać drogi, przecież to wyrzucanie pieniędzy w błoto :) 
Gość mieszkaniec Zmiennicy "gdzie w towarzystwie łopaty próbuję dokopać się do drogi głównej.. paranoja" " Czy aby na pewno mamy XXI wiek? no ale przecież burmistrz i gospodarz wsi maja asfalt i światło pod sam dom..." - 
1)burmistrz ma też bliżej do szpitala i basenu - > zróbmy szpital i basen w każdej miejscowości, albo lepiej... przy każdym domu - to według " 
Gość mieszkaniec Zmiennicy"  byłoby sprawiedliwe i rozsądne 
2) gospodarz wsi Zmiennica nie ma asfaltu i oświetlenia - ale jak pisałem wyżej nikt nie weryfikuje komentarzy więc można śmiało pisać głupoty...podobno za domem Burmistrza i wszystkich sołtysów mają budować lądowiska dla śmigłowców, gdyby karetka zakopała się na drodze do domu w lesie jakiegoś siewcy fermentu w internecie ;) 
Gość NiematojakwZmi "Prawda. co roku ten sam problem zimą"  - dziwne, że nie w lecie... ale jeśli dożyjemy, to czekamy na komentarze ( potomków internetowych narzekaczy )w roku 2074 : " gmina powinna mi zapewnić klimatyzowany tunel z przystanku do domu, bo gorąco - jak co roku w wakacje ten sam problem.... a w gminie wymienili ołówki na tablety" ;) 

Gość zmienniczanin "po co odsniezac w zmiennicy- niech ludzie sami to zrobia :) sol na zakrecie postawili to najwazniejsza aktywnosc wlodarzy wsi :D" -  postarać się pomóc w miarę posiadanych możliwości - > narzekaczom dalej źle.... jeśli to uważasz za najważniejszą aktywność to kilka spraw chyba przegapiłeś 

 

zastanówmy się dlaczego  w gminie Brzozów nie ma OBI, IKEA i Multikina przecież gdzie indziej są .... otóż pewne rzeczy się nie opłacają, chcielibyście chodniki i oświetlenie do każdego domu, tylko że koszt chodnika niejednokrotnie przewyższa koszt domu ( jeśli cenie chodnika czujecie  podstęp urzędników z gminy - polecam założyć firmę i startować w przetargach - podobno zrezygnowano z kilku " ołówków" i kolejne chodniki mają powstać) 

PS. Wybory się zbliżają...jeśli macie na tyle odwagi możecie opuścić otchłanie internetu i startować na sołtysa, burmistrza... a za jakiś czas może nawet na prezydenta - ma  dla was hasło : "zamiast kupować ołówki zrobimy każdemu chodnik i oświetlenie, nawet przy prywatnych drogach, nie wiemy czy to się opłaci ale tak zrobimy!!!  " - zagłosował bym na was, bardzo lubię się pośmiać

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie wierzę w to co czytam, nie doszukałem się przepisu prawnego, który mówi, że gmina ma obowiązek odśnieżania prywatnych dróg. Weźcie się wreszcie do roboty,  a nie stawiajcie żądań. A jak budowaliście domy na zadupiu, to nie wiedzieliście, że "taki mamy klimat" i że będzie zima i zasypie drogi, po co teraz wylewacie żółć na Burmistrza, który działa zgodnie z prawem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmina to nie ma żadnego obowiązku i nigdy nic nie musi. Podatnik tylko musi utrzymywać burmistrza ze świtą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0