Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość malko

Sprywatyzowane obiekty sportowe w Brzozowie?

25 postów w tym temacie

Poruszam kolejny problem, a sprawdzałem i pisano już o tym, mianowicie prywatnego wykorzystania obiektów sportowych. W tygodniu wybrałem się z dziećmi na basen, godzina około 17 to był bodajże czwartek. Patrząc przez okno uznałem, iż w gminie Brzozów pływanie stało się najważniejszą ideą nauczycieli wf-u. Lecz znajomy, który tam akurat przebywał wyjaśnił mi, że wuefiści po prostu dorabiają prywatnie na basenie udzielając lekcji. Wszedłem  z dziećmi i zaczęło się - każdy tor zajęty - choć oficjalnie, pytałem w kasie żaden nie został wynajęty, naliczyłem 5 nauczycieli, oraz bodajże 2 ratowników, którzy prowadzili zajęcia na basenie. Czy po to podatnicy utrzymują ten obiekt aby komuś umożliwić zarabianie. Niechże uczą dzieci nawet prywatnie, ale niech będzie to uwzględnione w grafiku basenu, niech indywidualny zwolennik basenu wie kiedy są lekcje i przyjdzie w innym terminie. Ponieważ temat mnie zainteresował okazało się , że podobna sytuacja ma miejsce na stadionie i halach przy szkołach, gdzie pod egidą MOSiR-u działają prywatne szkółki piłkarskie które biorą pieniądze za szkolenie, a korzystają z boisk lub hali szkolnych i to prawdopodobne za darmo. Sekcje sportowe sztuk walk, oraz inne hojną ręką wspomagane z pieniędzy podatników, czerpią kasę, a kosztów prawdopodobnie nie ponoszą. Niech się sport rozwija, ale jak może Publiczna instytucja jaką jest mosir brać pieniądze za kształcenie dzieci.http://www.orzelkibrzozow.pl/images/platnosci Orzelki.pdf. Czy Państwo dyrektorzy i kierownicy jesteście w stanie przedstawić rozliczenie finansowe z pobranych przez was pieniędzy, wszak orzełki działają pod egidą MOSiR-u, przynajmniej tak wynika ze strony internetowej. Basen, sale szkolne, boisko wszak te wszystkie obiekty są utrzymywane z naszych podatków, a korzystają tylko nieliczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie wyczytałes że orzełki działają pod mosirem? Jest to stowarzyszenie a MOSiR ma swoją Bezpłatną szkółkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tutaj.

Szkółka MOSiR Brzozów ..:.. ORZEŁKI Brzozów

http://www.orzelkibrzozow.pl/

 
shapeimage_6.jpg
shapeimage_7.jpg

Zgłoszenia na rok szkolny 2017/2018 przyjmowane będą  w sali nr 2 lub w sekretariacie BDK (tel. 13 43 419 38).

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

7 WRZEŚNIA 2017,GODZ. 17:00

SALA WIDOWISKOWA BDK

 

PROMOCJA!

KLASA INSTRUMENTÓW DĘTYCH - ZNIŻKA 40%

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w końcu ktoś zwrócił na to uwagę, zresztą nie tylko z basem jest taki problem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gmina Brzozów jako zadanie własne ma wspierać rozwój sportu i kultury fizycznej. Skoro w budżecie na ten cel przeznacza zaledwie 200 tyś na 15 podmiotów to niech przynajmniej obiekty za darmo udostępnia.  Zamiast mnożyć etaty na MOSIRZE dla wszelkiej maści kierowników można zwiększyć dotacje dla  stowarzyszeń i po problemie. W innych gminach (z podobną liczbą mieszkańców) dotacje na sport wynoszą około 500 tyś. W Brzozowie 200 tys z czego największą część tego budżetu otrzymują szachy i jujitsu gdzie trenuje po 5 osób- patologia.

Zresztą cały MOSIR to patologia. Nie ma planu na rozwój nie ma zarządzania, jak było 30 lat temu tak jest obecnie. Same stare dziadki siedzą co nie mają pojęcia o sporcie. O rodzinnych powiązaniach już nie mówię.

W Sanoku przyszła nowa władza i Mosir też lepiej funkcjonuje czas na Brzozów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do malko  : możesz zapisać dzieci na naukę pływania i  do orzełków i przekonasz się jak to funkcjonuje - albo zasięgnij informacji , a nie pisz "prawdopodobnie" bo albo wiesz na pewno, albo nie pisz bzdur.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze ze dzieci są uczone przez wykwalifikowanych ludzi. Bardzo dobrze ze jest piłka na wysokim poziomie prowadzona przez wykwalifikonych trenerów. Bardzo dobrze ze dzieci uczące sie pływania i sztuk walki są uczone przez instruktorów którzy maja pasje !!!! Mieszkamy w małej aglomeracji i widać ze każdy rodzic szuka zajęcia wolnego czasu dla swoich pociech poprzez aktywność. Brawo rodzice !!!! Rozwijamy nasze pociechy. Niech grają w pilke, pływają i walczą do upadłego. Pokażmy ze Kochamy je i dbamy o ich rozwój oraz zdrowie!!!!! Bardzo dobrze ze są Ci instruktorzy i ze ich uczą. 

A ty chłopie z kompleksami idź pogrzebać patykiem w oborniku za stodoła. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
4 godziny temu, Gość Gość napisał:

Bardzo dobrze ze dzieci są uczone przez wykwalifikowanych ludzi. Bardzo dobrze ze jest piłka na wysokim poziomie prowadzona przez wykwalifikonych trenerów. Bardzo dobrze ze dzieci uczące sie pływania i sztuk walki są uczone przez instruktorów którzy maja pasje !!!! Mieszkamy w małej aglomeracji i widać ze każdy rodzic szuka zajęcia wolnego czasu dla swoich pociech poprzez aktywność. Brawo rodzice !!!! Rozwijamy nasze pociechy. Niech grają w pilke, pływają i walczą do upadłego. Pokażmy ze Kochamy je i dbamy o ich rozwój oraz zdrowie!!!!! Bardzo dobrze ze są Ci instruktorzy i ze ich uczą. 

A ty chłopie z kompleksami idź pogrzebać patykiem w oborniku za stodoła. 

Sprawa obornika zostaje otwarta i zostawiam ją Tobie(czemu z dużej litery napisałem). Zacznijmy jeszcze raz, wypowiedź odnosi się do Gościa od obornika i stodoły. Pasje mają nauczyciele , którzy pomimo, iż nie dostają za to zapłaty to prowadzą tzw SKS-y po godzinach pracy całkowicie bezpłatnie. Popytaj Gościu"od obornika i stodoły" czy Panowie pasjonaci np uczący pływania prowadzą zajęcia pozalekcyjne z dziećmi-darmowo.Chodziło mi o to Gościu "od obornika i stodoły", że na prywatne szkółki Gmina wydaje pieniądze, a nic z tego nie ma. Jeżeli ktoś zakłada prywatne szkoły niech płaci za wynajmy sal. basenu czy murawy boiska, a te pieniądze przeznaczmy np na symboliczne opłaty dla nauczycieli pasjonatów prowadzących zajęcia za darmo. Gościu "od obornika i stodoły" znajdź w centralnej ewidencji podmiotów gospodarczych wyżej wymienione szkółki, kluby lub szkoły. Brak ich sugeruje, że działają w szarej strefie.A może jeszcze się nie zarejestrowali, kolejna rzecz stowarzyszenie nie może prowadzić działalności gospodarczej, a opłaty zbierać może jedynie od członków na cele statutowe lub regulaminowe. Oczywiście Gościu "od obornika i stodoły", trzeba wyjść z obornika lub za stodoły i poczytać. Mniemam, iż uderzyłem w czułą strunę, czyli jesteś żywo zainteresowany tym tematem, ale nie zwalnia Cię to z myślenia. MOSiR winien szkolić dzieci i młodzież za darmo zatrudniając trenerów, a rodzice niekoniecznie zamożni muszą płacić za rzeczy, które niekiedy będąc własnością publiczną powinny być darmowe. Sprawa basenu, wejdź na strony pływalni Rzeszów , Dębicy i zobaczysz że można rozwiązać ten problem bardzo prosto określając terminy zajęć prywatnych szkółek, notabene zajęcia na tychże obiektach prowadzone są przez instruktorów zatrudnionych przez miasto. Panie Gościu " od obornika i stodoły" mam nadzieję, że Pan zrozumiał, a tak a'propos co oznacza to grzebanie za stodołą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 minut temu, Gość malko napisał:

Sprawa obornika zostaje otwarta i zostawiam ją Tobie(czemu z dużej litery napisałem). Zacznijmy jeszcze raz, wypowiedź odnosi się do Gościa od obornika i stodoły. Pasje mają nauczyciele , którzy pomimo, iż nie dostają za to zapłaty to prowadzą tzw SKS-y po godzinach pracy całkowicie bezpłatnie. Popytaj Gościu"od obornika i stodoły" czy Panowie pasjonaci np uczący pływania prowadzą zajęcia pozalekcyjne z dziećmi-darmowo.Chodziło mi o to Gościu "od obornika i stodoły", że na prywatne szkółki Gmina wydaje pieniądze, a nic z tego nie ma. Jeżeli ktoś zakłada prywatne szkoły niech płaci za wynajmy sal. basenu czy murawy boiska, a te pieniądze przeznaczmy np na symboliczne opłaty dla nauczycieli pasjonatów prowadzących zajęcia za darmo. Gościu "od obornika i stodoły" znajdź w centralnej ewidencji podmiotów gospodarczych wyżej wymienione szkółki, kluby lub szkoły. Brak ich sugeruje, że działają w szarej strefie.A może jeszcze się nie zarejestrowali, kolejna rzecz stowarzyszenie nie może prowadzić działalności gospodarczej, a opłaty zbierać może jedynie od członków na cele statutowe lub regulaminowe. Oczywiście Gościu "od obornika i stodoły", trzeba wyjść z obornika lub za stodoły i poczytać. Mniemam, iż uderzyłem w czułą strunę, czyli jesteś żywo zainteresowany tym tematem, ale nie zwalnia Cię to z myślenia. MOSiR winien szkolić dzieci i młodzież za darmo zatrudniając trenerów, a rodzice niekoniecznie zamożni muszą płacić za rzeczy, które niekiedy będąc własnością publiczną powinny być darmowe. Sprawa basenu, wejdź na strony pływalni Rzeszów , Dębicy i zobaczysz że można rozwiązać ten problem bardzo prosto określając terminy zajęć prywatnych szkółek, notabene zajęcia na tychże obiektach prowadzone są przez instruktorów zatrudnionych przez miasto. Panie Gościu " od obornika i stodoły" mam nadzieję, że Pan zrozumiał, a tak a'propos co oznacza to grzebanie za stodołą.

Maciek nie piernicz głupot, w której szkółce na mosirze pobierają pieniądze?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To może kolego malko podaj konkretne przykłady gdzie MOSiR lub gmina bierze pieniądze a nie powinna, bo takie opowiadanie że szara strefa, że na lewo biorą, że nie zarejestrowani to tylko bicie piany. Masz dowody to dawaj, chetnie poczytamy. A ciekawe czy ty się rozliczasz z dodatkowej kasy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 minut temu, Gość Malko bajkopisarz napisał:

To może kolego malko podaj konkretne przykłady gdzie MOSiR lub gmina bierze pieniądze a nie powinna, bo takie opowiadanie że szara strefa, że na lewo biorą, że nie zarejestrowani to tylko bicie piany. Masz dowody to dawaj, chetnie poczytamy. A ciekawe czy ty się rozliczasz z dodatkowej kasy?

Człowieku kto napisał, że gmina bierze pieniądze? Czytaj ze zrozumieniem, napisałem że w https://prod.ceidg.gov.pl/,brak tychże podmiotów, czyli szkółek , klubów sportowych(prywatnych) , a szkółka Orzełki ma logo MOSiR-u, a działa prywatnie http://www.orzelkibrzozow.pl -http://www.orzelkibrzozow.pl/images/platnosci Orzelki.pdf - czytanie ze zrozumieniem nie jest trudną rzeczą. Gmina prywatnej inicjatywie powinna wynajmować obiekty, które są własnością publiczną, a udostępniać jedynie darmowo tym którzy prowadzą zajęcia nieodpłatnie. Nie pracuję z dziećmi, nie prowadzę zajęć ale tutaj mieszkam i płacę duże podatki, więc może naród się obudzi i zacznie dbać o swoje pieniądze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2017 o 2:18 PM, Gość malko napisał:

Czy Państwo dyrektorzy i kierownicy jesteście w stanie przedstawić rozliczenie finansowe z pobranych przez was pieniędzy, wszak orzełki działają pod egidą MOSiR-u, przynajmniej tak wynika ze strony internetowej.

MOSiR jest jednostką gminną, więc kto to napisał?

Dnia 22.10.2017 o 2:18 PM, Gość malko napisał:

Basen, sale szkolne, boisko wszak te wszystkie obiekty są utrzymywane z naszych podatków, a korzystają tylko nieliczni.

Czy ty jesteś normalny człowieku? Czy widziałeś żeby ktoś miał zakaz korzystania z obiektów gminnych. Chyba że tobie zakazali, ale patrząc na twój stan umysłu to nie ma się co dziwić ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Gość malko napisał:

Nie pracuję z dziećmi, nie prowadzę zajęć ale tutaj mieszkam i płacę duże podatki, więc może naród się obudzi i zacznie dbać o swoje pieniądze.

To musisz nieźle dorabiać na boku skoro płacisz duże podatki ;)

Powtórzę po koledze "Maciek nie piernicz ;) "

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gość Malko zwrócił uwagę na domniemane wykorzystanie, przez niektórych, obiektów sportowych gminy, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub do dorabiania na boku na zasadzie prowadzenia szkolenia sportowego. Zwrócił uwagę na to, że takie szkolenie w przypadku basenu utrudnia korzystanie z basenu osobom prywatnym a równocześnie jak zaznaczył prawdopodobnie spora część szkolących nie ma z basenem żadnej umowy o wykorzystaniu powierzchni basenu do prowadzenia działalności zarobkowej. Tyle.

Nie ma co gościa "jechać" bo zwrócił uwagę na rzeczywistą nieprawidłowość bo sam tego typu zdarzenia widziałem. Jak się tematu nie rozumie to lepiej usiąść i posłuchać, może się coś nauczę. Można co najwyżej dyskutować na ile można takie działanie zniwelować. Moim zdaniem w niewielkim stopniu, ale przecież są szkółki które mają z basenem umowę podpisaną (chyba Wodniak). Dziwię się raczej rodzicom którzy oddają dziecko pod opiekę kogoś kto w razie czego (np utonięcia) nie poniesie żadnej odpowiedzialności za źle prowadzone ćwiczenie lub brak opieki nad dzieckiem.

Co do piłkarzy nie wypowiadam się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
16 minut temu, Gość Gość napisał:

Gość Malko zwrócił uwagę na domniemane wykorzystanie, przez niektórych, obiektów sportowych gminy, do prowadzenia własnej działalności gospodarczej lub do dorabiania na boku na zasadzie prowadzenia szkolenia sportowego.

"Domniemane", tak to można napisać wszystko o wszystkich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja o liczbie podpisanych umów, kontrahentach itp jest informacja jawną i udostępniana na wniosek. Na holu wisi również tablica na której zaznaczane są a raczej powinny być informacje o rezerwacji toru. Wydaje się, że w przypadku udostępnienia toru dla osoby szkolącej w sposób profesjonalny nie powinno się pozwalać na udostępnienie tego samego toru osobom które korzystają z basenu prywatnie (kwestie ewentualnej odpowiedzialności). Dlatego rzecz wydaje się blacha bo ot ktoś tam chce sobie dorobić - tak do pierwszego utonięcia niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do kolegi M . "MOSiR winien szkolić dzieci i młodzież za darmo zatrudniając trenerów, a rodzice niekoniecznie zamożni muszą płacić za rzeczy, które niekiedy będąc własnością publiczną powinny być darmowe"   -  a za chwilę pojawi się nowy temat "sprawa przerostu zatrudnienia w MOSiR"  ,             a Ty kolego M.  nie martw się o mniej zamożnych rodziców, bo w gminie funkcjonuje karta "Rodzina 3 +" , która uprawnia posiadaczy  do korzystania z obiektów sportowych, kina itp. gdzie za wstęp płacą 50% ceny biletu poza tym otrzymują 500+  to tylko kwestia dobrego gospodarowania otrzymanymi przywilejami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20 godzin temu, Gość Trener napisał:

To musisz nieźle dorabiać na boku skoro płacisz duże podatki ;)

Powtórzę po koledze "Maciek nie piernicz ;) "

1.Panie Trenerze w kwestii formalnej "dorobić na boku" czyli zarabiać najczęściej nielegalnie (słownik frazeologiczny języka polskiego) - skoro dorabia na boku, to wysokość jego podatków nie wzrasta, gdyż nie wykazuje dochodu - typowy błąd semantyczny.

2. Jeśli dorabia  legalnie ( to po co na boku) to płaci wyższe podatki do skarbu państwa, a nie kasy gminy. Malko napisał że płaci wysokie podatki Gminie - bo z tego są utrzymywane obiekty sportowe. Skoro płaci wysokie podatki Gminie to:

a) ma duże mieszkanie i działkę,

b) ma duże powierzchnie użytkowe

c) duży areał pól uprawnych

nie zmienia to faktu, że ma pełne prawo zwrócić uwagę na nieprawidłowości w tym zakresie. Ja osobiście prowadzę działalność gospodarczą od ponad 20 lat i naprawdę nie otrzymałem od gminy żadnej ulgi z tego tytułu. Dlatego Panie Trenerze proszę nie utwierdzać czytających w stereotypowym spojrzeniu na sportowca - skoro sportowiec to może mieć braki. Tym jednym zdaniem przekreślił pan całą istotę swej wypowiedzi. Dalsza część postów odnosi się do warunków wykorzystania obiektów gminnych tj. sal, basenu, murawy boiska. Po wejściu na link http://www.orzelkibrzozow.pl/images/platnosci Orzelki.pdf, dowiadujemy się , że siedziba Orzełków jest pod adresem Legionistów 3 , po wejściu na link:

http://mosirbrzozow.pl/galeria/ okazuje się , że stadion MOSiR-u i obiekty administracyjne są także pod adresem Legionistów 3, więc pisanie że obie instytucje są niezależne nie ma sensu. Po wejściu na stronę BKS jujitsu trudno znaleźć siedzibę firmy. Jasna sytuacja jest ze szkołą wodniak http://www.firma.egospodarka.pl/raporty-o-firmach/firma,15700260,dariusz-watrobski-szkola-plywania-wodniak.html, więc tutaj nie można niczego zarzucić. Proponują właścicielom szkółek, udostępnijcie rachunki za wynajem obiektów na swoich stronach internetowych i szybko urwiecie domniemania, Transparentność na styku własności publicznej i działalności gospodarczej to podstawa. Nie można mieć nikomu za złe , że zwraca uwagę na takie sytuacje gdyż styk polityki, a takimi są radni i prywatną inicjatywą są bardzo nabrzmiałe. Jeśli chodzi o dostępność obiektów to większość wie, że wynajęcie np. sali to koszt rzędu 40-60 zł za godzinę wię nie wszyscy mogą z nich korzystać bezpłatnie.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze napisane. Myślę tylko, że jeśli są nieprawidłowości, to władze powinny o nich wiedzieć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
18 godzin temu, Gość Czytający uważnie napisał:

Bardzo dobrze napisane. Myślę tylko, że jeśli są nieprawidłowości, to władze powinny o nich wiedzieć.

 

władze powinny to wyjaśnić, bo wiedzieć to za mało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że głos powinien zabrać dyrektor mosir i wyjaśnić szczegółowo jak dystrybuowane są pieniążki publiczne, czekamy na jasne wyjaśnienie sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2017 o 9:27 PM, Gość Mam rację, czy nie? napisał:

Tutaj.

Szkółka MOSiR Brzozów ..:.. ORZEŁKI Brzozów

http://www.orzelkibrzozow.pl/

 
shapeimage_6.jpg
shapeimage_7.jpg

Zgłoszenia na rok szkolny 2017/2018 przyjmowane będą  w sali nr 2 lub w sekretariacie BDK (tel. 13 43 419 38).

SPOTKANIE ORGANIZACYJNE:

7 WRZEŚNIA 2017,GODZ. 17:00

SALA WIDOWISKOWA BDK

 

PROMOCJA!

KLASA INSTRUMENTÓW DĘTYCH - ZNIŻKA 40%

nie ma kto w orkiestrze grać to tak właśnie jest 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0