Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0
Gość malko

Nagroda czy Zapomoga - co z edukacją?

20 postów w tym temacie

Panie Burmistrzu - obejrzałem uroczystość przyznania nagród i czuję pewien niedosyt. Zdaję sobie sprawę , że Pan i pańscy ludzie zaglądają na forum to może jakoś weźmiecie sobie do serca moje sugestie. Sprawa nagród dla dyrektorów szkół: Kto jest zainteresowany niech wejdzie na podaną stronę:

www.oke.krakow.pl/inf/ Tam można znaleźć wyniki egzaminu gimnazjalnego z 2017 roku.
Na stronie 14 i 32 znajdują się wyniki egzaminu naszej gminy. Co można zauważyć:
Historia i Wos -2 szkoły z wynikiem niskim, 5 szkół z wynikiem średnim, 2 z wynikiem wysokim. Czy dyrektorzy szkół, które mają wynik średni lub niski(o zgrozo) powinni dostać nagrodę?
Przyrodnicze przedmioty - 1 z wynikiem niskim i 5 z wynikiem średnim, matematyka 1 szkoła z wynikiem niskim i 6 z wynikiem średnim , a dyrektorzy tych szkół zostają nagrodzeni. Nie wiem z jakiego funduszu pochodzą nagrody dla dyrektorów, ale może lepiej byłoby wspomóc dzieci biedniejsze, wszak dyrektorzy mają dodatek funkcyjny, a za wyniki nauczania odpowiada dyrektor.
Nagrody Burmistrza dla nauczycieli są proponowane przez dyrektora, nauczyciel musi się wykazać pracą, a czym musi wykazać się dyrektor, wszak każdy zostaje nagrodzony. Jest to deprawujące w stopniu olbrzymim.Czy pracuje dobrze, czy nie pracuje wcale nagroda się należy. Ciekawe jest również to, że dyrektor, który objął funkcję 1.IX,2017r. otrzymuje nagrodę Burmistrza - pytam się za co. 
Panie Burmistrzu czy jest jakiś regulamin przyznawania nagród, czy ktoś z pańskich ludzi sprawdza kto nagrodę otrzymuje, tajemnicą poliszynela jest, że nominowani przez dyrektorów są nauczyciele im bliscy, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prawdę Pani napisała. Zaczekamy jak się,  ludzie z gminy będą tłumaczyć, na kogo będą zwalać winę. Bo jak burmistrz zarabiał najwięcej w Polsce, to mówią, że winni są radni. To że burmistrz rozdaje po 200 zł. na pióra pracownikom gminy to wina starostwa, bo wzięli od nich przykład. A kto jest winny, że dyrektorzy dostają nagrody, pomimo że szkoła ma niskie, średnie wyniki.????? czekamy na odpowiedz !!!!!!!!! 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie burmistrz. Pewnie Papież Franciszek. Burmistrz by najchętniej zarabiał 1800 na miesiąc ale niedobrzy i źli radni się zmówili na niego i na przekór jemu podbijają mu pensje co chwile do góry.

 

Papieżu Franciszku wstydź się :/ 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz napisać kiedy pensja burmistrza została, jak to piszesz, "podbita do góry. I to jeszcze jak mówisz co chwilę. Niestety na głupotę nie ma rady, a ty lepiej zmień nick z "anonimowy tchórz" na anonimowy ściemniacz ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
21 minut temu, Gość Anonimowy tchórz napisał:

Na pewno nie burmistrz. Pewnie Papież Franciszek. Burmistrz by najchętniej zarabiał 1800 na miesiąc ale niedobrzy i źli radni się zmówili na niego i na przekór jemu podbijają mu pensje co chwile do góry.

 

Papieżu Franciszku wstydź się :/ 

 

 

Myślę że skoro tak jest to masz na to twarde dowody i jesteś w stanie to wykazać, a radni pewnie potwierdzą twoją tezę. Bo przecież nie zrobiłbyś z siebie "anonimowego głupka" .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę , że nikt z gminy nam tego nie wytłumaczy, po prostu nikt tego nie kontroluje, dyrektorzy dostają nagrody bez względu na jakość pracy szkoły. Niektórzy z nich pracują do 11, potem są wiecznie w gminie, niektórzy mają dni wolne, np. w środku tygodnia bo mają dodatkowe funkcje oczywiście płatne, ale wszyscy wygrali konkursy czyli są najlepsi z najlepszych i nagroda się należy, nawet za 30 dni pracy na stołku dyrektora już są nagradzani. C'est la vie!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
2 godziny temu, Gość Gość napisał:

Myślę że skoro tak jest to masz na to twarde dowody i jesteś w stanie to wykazać, a radni pewnie potwierdzą twoją tezę. Bo przecież nie zrobiłbyś z siebie "anonimowego głupka" .

Ty sobie cymbale zrób nick "Nie rozumiem sarkazmu", "Jestem idiotą piszcie jaśniej". Rzeczywiście moje oskarżenia Papieża Franciszka itp. Były na poważnie. Ostatnia podwyżka była bodajże w 2015 roku. Sprzeciwił się jej tylko radny Stapiński.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I aż sobie sięgnę po dane z ciekawości ile razy w ciągu kadencji Burmistrza Rzepki były tego typu podwyżki.. :) Bo jednak się zainteresowałem tematem.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze sobie zaparz ziółka bo widać że nerwy ci puszczają.

          "Gdybym mówił językami ludzi i  aniołów, a miłości bym nie miał, byłbym jako miedź dźwięcząca albo cymbał brzmiący..."

Przemyśl to sobie zanim kogoś obrazić ponownie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A sprzątaczki, woźni, kucharki no i najważniejszy kierwonik od wydawania mopa to mają wyjątkowe osiągnięcia w nauczanu???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia ‎2017‎-‎10‎-‎16 o 5:11 PM, Gość Anonimowy tchórz napisał:

I aż sobie sięgnę po dane z ciekawości ile razy w ciągu kadencji Burmistrza Rzepki były tego typu podwyżki.. :) Bo jednak się zainteresowałem tematem.

Zainteresuj się dogłębnie tematem i sprawdź w bip. kiedy była ostatnio podejmowana uchwała w sprawie podwyżki dla Burmistrza zdaje się , że był to 2008 rok i przestań siać zamęt, a Radny Stapiński w tamtym czasie  mógł się sprzeciwiać odrabianiu zadania domowego, a nie podwyżce dla Burmistrza ,   nie był wtedy  radnym. co za brednie

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
5 godzin temu, Gość Nie zazdroszczę napisał:

Jeżeli ktoś chce się dobrze zapoznać dlaczego i za co burmistrz daje nagrody to niech sobie poczyta:

http://bip.brzozow.pl/upl/Uchwala_Nr_194_2009.pdf

Czyli dyrektor, którego szkoła ma niskie lub średnie wyniki nauczania  takiej nagrody nie powinien otrzymać. Dyrektor, który 1.IX zaczyna pracę chyba nie może się pochwalić wynikami, współpracą ani temu podobnymi rzeczami- nagrody są przyznawane w październiku.Widać uchwała uchwałą, a życie toczy się swoim torem. Nie wnikam w nagrody dla nauczycieli, może są zasadne, ale wspomaganie wszystkich dyrektorów jest po prostu marnotrawieniem pieniędzy publicznych, a te pieniądze pochodzą z naszych podatków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem we wszystkich szkołach naszego powiatu dyrektorami są nauczyciele! Ten co wygrał konkurs nie pracował??? Dziwne macie myślenie co niektórzy!?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego ten "malko" nie smaruje starosty? Dyrektor NOWY nie dostał nagrody???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ moje dzieci jeszcze nie chodzą do szkoły średniej. Dla zainteresowanej, nowi dyrektorzy dostają nagrody jako dyrektorzy, a nie nauczyciele. Z tego co wiem to nagroda jest zawsze za rok poprzedni, a wówczas jeszcze nie byli dyrektorami, trudno jest się wykazać w pracy w ciągu 20 dni. Ponieważ płacę podatki chciałbym by były wydawane pieniążki w sposób racjonalny, a tutaj szasta się nimi na lewo i prawo. W jakiej prywatnej firmie szef daje nagrodę przeciętnemu pracownikowi, a taki który ma niskie osiągnięcia to się go zwalnia, a nie nagradza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie był dyrektorem, tak. Ale teraz jest!!! I tak został wywołany. A twoje podatki nie idą na powiaty? Starostą daje z własnej kieszeni... A co do nagradzania i zwalniania... ty bezrobotny???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kończąc temat: Znamy wszyscy powiedzenie obyś cudze dzieci uczył”. To, że szkoła nie tylko uczy, ale też wychowuje, sprawuje opiekę, karmi, organizuje wolny czas, nasze dzieci czasem tam przebywają od 7.00 do 17.00... Jakby to ode mnie zależało to każdy nauczyciel (dyr. też) dostałby nagrodę. Wiem: każdy wybrał sobie zawód jaki chciał, ale też nikt z samorządowców i dyrektorów nie robi łaski dając nagrody - takie mamy prawo! I nie ma co zazdrościć.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
7 godzin temu, Gość Zainteresowana napisał:

Kończąc temat: Znamy wszyscy powiedzenie obyś cudze dzieci uczył”. To, że szkoła nie tylko uczy, ale też wychowuje, sprawuje opiekę, karmi, organizuje wolny czas, nasze dzieci czasem tam przebywają od 7.00 do 17.00... Jakby to ode mnie zależało to każdy nauczyciel (dyr. też) dostałby nagrodę. Wiem: każdy wybrał sobie zawód jaki chciał, ale też nikt z samorządowców i dyrektorów nie robi łaski dając nagrody - takie mamy prawo! I nie ma co zazdrościć.

 

To co pisze Pani Zainteresowana budzi przerażenie, mniemam że jest Pani nauczycielką, pół biedy jeśli nie czytała Pani mojego postu, ale jeśli został on przeczytany, a mimo wszystko pisze Pani takie bzdury to jestem przerażony poziomem uczących nasze dzieci. Czy jako nauczyciel daje Pani wszystkim uczniom 5 bez względu na poziom wiedzy i włożoną pracę. Jak można nagradzać dyrektora za byle jakie prowadzenie podległej mu placówki. Nagroda się nie należy, nagrodę się przyznaje za coś szczególnego. Nagradzanie wszystkich bez względu na jakość pracy- to deprawacja. Dobrze Pani napisała to prawo , a nie obowiązek. Jeśli każdemu dajemy nagrodę doliczmy ją do pensji. Nagroda dla najlepszych mobilizuje słabszych do wydajniejszej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że masz swoje zdanie. Nie pracuje w szkole, ale umiem czytać (uchwały też- przeczytaj). Nagroda się należy gdy z 13 punktów spełni się 3 jako nauczyciel czy dyrektor. O wynikach jest tylko jeden  pkt. W szkole, która znam wszyscy nauczyciele i dyrektor spełniają nie 3 ale przynajmniej 7 (to co widzę) więc każdemu nagroda się należy i dlatego burmistrz czy dyrektor nie ma wyjścia. Nie wiem jak jest w Twojej szkole! Jak piszesz o niej to zaznacz, o którą chodzi a nie uogólniasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcesz dodać odpowiedź ? Zaloguj się lub zarejestruj nowe konto.

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to bardzo łatwy proces!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  
Obserwujący 0