DYDNIA: Jedyny taki „muzyk” na Podkarpaciu. Dobrze wydane 2 mln złotych (ZDJĘCIA)


BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. W poniedziałek 21 listopada uroczyście otwarto i poświęcono Dom Sztuki Muzycznej w Dydni. Inwestycja to 2 mln dobrze wydanych złotówek. Na finał prac lokalna społeczność czekała pięć lat.

To jedyna taka wiejska szkoła muzyczna na Podkarpaciu. W 120-letnim budynku wyremontowano niemal wszystko. Począwszy od stropów, stolarki okiennej i drzwiowej, przez ściany wewnętrzne, klatki schodowe, aż po media.

Generalny remont sięgnął 1,7 mln złotych. Dokładając do tego wyposażenie sal, instrumenty muzyczne oraz meble to łącznie 2 mln złotych.

Uczniowie korzystają z przestronnych sal, gdzie i łatwiej i przyjemniej szlifować warsztat artystyczny. Obiektu mogą też pozazdrościć dyrektorzy podobnych placówek. Jednym słowem Dom Sztuki Muzycznej to powód do dumy dla mieszkańców i swego rodzaju nobilitacja lokalnej społeczności.

 

foto: UG Dydnia

 


Komentarzy: 2 do “DYDNIA: Jedyny taki „muzyk” na Podkarpaciu. Dobrze wydane 2 mln złotych (ZDJĘCIA)”

  1. Awanturnica pisze:

    Gratulacje! Jest nadzieja, że za jakiś czas gmina Dydnia i gminy sąsiadujące rozbrzmiewać będą nie tylko muzyką spod herbu disco-klepisko i „DJ-rąbanka”. Trzymam kciuki!

  2. Dawid Gęsicki z łady FROM SANOK pisze:

    a muj kolega to ostatnio na harmonijce sie nauczyl grac- chcemy zagrac koncert. ale nie wiemy jak to zrobic bo chcemy pieniondze na denaturat.

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.