Dwa medale łuczników „Sagit” Humniska

W dniu 29 czerwca 2019 roku w Makowisku k. Jarosławia odbyły się Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w łucznictwie. W zawodach wzięło udział 93 zawodników z następujących klubów z województwa podkarpackiego: „Sagit” Humniska, UKS „Górnik” Humniska, Jar Kielnarowa, ŁUKS Jedlicze, Piast 25 Rzeszów, Tramp Jarosław, Makovia Jarosław, Resovia Rzeszów, RSS-R Legenda Rzeszów. Kluby z terenu gminy Brzozów reprezentowało łącznie 12 zawodników i zawodniczek.

Sportowcy w słonecznej i wietrznej pogodzie rywalizowali w następujących kategoriach wiekowych:

– kategoria Open (powyżej 18 roku) strzelano z odległości 70 m x 2 po eliminacjach strzelano pojedynki,

– kategoria Masters (powyżej 40 lat ) strzelano z odległości 30 m,

– kategoria Junior młodszy (16-18 lat) strzelano z odległości 60 m x 2 po eliminacjach strzelano pojedynki,

– kategoria młodzik starszy ( 15 lat) strzelano z odległości 50 i 30 m,

– kategoria młodzik ( 13-14 lat) strzelano z odległości 40 i 20 m,

– kategoria dziecko ( 11-12 lat ) strzelano z odległości 25,20,15 oraz 10 m,

– kategoria dziecko młodsze ( do 10 lat) strzelano z odległości 15 i 10 m.

Zawodnicy klubu „Sagit” Humniska oraz Uczniowskiego Klubu „Górnik” Humniska zajęli podczas rywalizacji następujące lokaty:

W kategorii dziecko młodsze: brązowy medal i tytuł II Wicemistrza Województwa zdobył Bartosz Telesz. Ponadto: Julia Bąk (UKS Górnik Humniska) zajęła 4 miejsce, Kij Jakub ( ŁKS Sagit) – 8 miejsce oraz Szmigiel Wiktor (ŁKS Sagit) – 9 miejsce.

W kategorii dziecko: Piotr Supel (ŁKS Sagit) zajął 5 miejsce.

W kategorii młodzik: Ryba Oliwia oraz Patryk Woś (ŁKS Sagit) zajęli 4 miejsca, Przybyła Kacper (ŁKS Sagit) zajął 6 miejsce, natomiast Rybczak Patrycja (ŁKS Sagit) zajęła 8 miejsce.

W kategorii junior młodszy: Ewa Janocha (ŁKS Sagit) zdobyła srebrny medal i tytuł Wicemistrza Województwa Podkarpackiego.

W kategorii open Jerzy Puchyr (ŁKS Sagit) zajął 5 miejsce, Konrad Kij (ŁKS Sagit) uplasował się natomiast na miejscu 6.

Zawodnicy i działacze klubu składają podziękowania dla sponsorów: Burmistrzowi Brzozowa, firmom- Elektromontaż Rzeszów, Polikat Brzozów, Elan z Brzozowa, Cukiernia Wacława Bieńczaka, Stanisławowi i Józefowi Telesz, Gustek -Trans bez ich wsparcia nie było by sukcesów.

Tekst i foto: Zdzisław Toczek