Decyzją rady miejskiej pomnik Józefa Piłsudskiego stanie przy ulicy Armii Krajowej 1 w Brzozowie


GMINA BRZOZÓW / PODKARPACIE. Od ponad roku trwa dialog pomiędzy starostwem powiatowym, a gminą Brzozów dotyczący budowy pomnika Józefa Piłsudskiego przy ulicy Armii Krajowej 1. Podczas ostatniej sesji w mieście radni podjęli uchwałę traktującą o tej sprawie.

Pisemną zgodę dotyczącą zaproponowanej lokalizacji wyraził burmistrz Józef Rzepka. Jednak ostateczną decyzję podjęła rada miejska podczas ostatniej sesji w październiku.

Clipboard02

Za uchwalą w tej sprawie zagłosowało 13 radnych, przeciw 4 radnych, o dwóch wstrzymało się od głosu.

starosta

Zygmunt Błaż, starosta brzozowski

-Bardzo się cieszę, że ta uchwała została podjęta. W najbliższym czasie dokonamy wyboru projektanta, który wykona prace projektowe. W przyszłym roku ruszy budowa pomnika Józefa Piłsudskiego. Odsłonięcie monumentu nastąpi w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Składam serdeczne podziękowania Radzie Miejskiej w Brzozowie – pisze Zygmunt Błaż, starosta brzozowski


Komentarzy: 20 do “Decyzją rady miejskiej pomnik Józefa Piłsudskiego stanie przy ulicy Armii Krajowej 1 w Brzozowie”

 1. jacek pisze:

  postawcie więcej pomników nie tylko 1 jest więcej ludzi zasłużonych dla gminy Brzozów

 2. jurek pisze:

  ja bym tam widział inny pomnik a nie Piłsudskiego albo obok niego jeszcze jeden

 3. "brzozowianka" pisze:

  Pomnik pomnika pomnikiem pogania i to jest właśnie pomnik „jego i trzech muszkieterów”a wokolo latające motylki.

 4. demokrata pisze:

  Czy w Brzozowie będzie w 2018r budżet obywatelski?

 5. chłop pisze:

  co oznacza napis z dwóch stron miasta:.?
  „Kolej na Brzozów”?

 6. demokrata pisze:

  Panie Burmistrzu czy w Brzozowie będzie w 2018r budżet obywatelski?

 7. spalanie śmieci pisze:

  może ktoś z radnych poinformuje mieszkańców, czy znów będziemy mieli SPALARNIE ŚMIECI W INDYWIDUALNYCH DOMACH ? i nie będzie można z domu wyjść ? przecież to wszystko potem spada do gleby – jemy to i pijemy taką wodę ! no ale w końcu mamy „odpowiedni” szpital na nowotwory ?

  • Kułak S. pisze:

   Witam. Pytanie „co ze spalaniem szkodliwych dla zdrowia śmieci i konsekwencjami za tym idącymi?” zadałem na pracach komisji w dniu 27.10.2017 r. Odpowiedzi udzielił na sesji zwyczajnej w dniu 30.10.2017 r. Pan w-ce burmistrz Dariusz Kamiński. Informacja taka pojawiła się również na stronie UM w dniu 09.11.2017 r. Mając na uwadze, że chodzi o zdrowie nas wszystkich, informacja taka powinna pojawić się na wszystkich portalach internetowych. Pozdrawiam radny S. Kułak

 8. Marek pisze:

  a co to radni palą te śmieci albo burmistrz?

 9. Jurek pisze:

  Nie można było gdzieś wmurować tablicy pamiątkowej? Mniej pomników a więcej miejsc parkingowych…

 10. jan pisze:

  Stanisław nie przejmuj się oni i tak zrobią jak będą uważali nie zważając na nikogo szkoda Twojego zdrowia i nerwów po co się denerwować może jak byś miał znajomości z 1780 roku takie jak ma Pan Józef z Turzego Pola to była by szansa na poprawę czego bądź w gminie Brzozów ale niestety nie wszyscy mogą dostąpić takiego zaszczytu a tak na poważnie szkoda się odzywać na to wszystko za chwilę gmina Brzozów będzie miała swoich właścicieli tak jak kiedyś Grabownica miała tak i Brzozów może się kiedyś doczeka a do tego idzie a jak to wszystko kiedyś pierdolnie to będzie płacz i zgrzytanie zębów

 11. jan pisze:

  Budżet obywatelski będzie wtedy jak się władza zmieni bo jak narzazie nie ma żadnych szans na to

 12. jan pisze:

  widzę jak na sesjach się wypowiadasz i dobrze robisz popieram to ale miej ograniczenie bo szkoda żebyś dostał zawał przez głupotę innych ciebie nie daj Boże karetka zawiezie do szpitala a oni dalej sobie będą robić to co do tej pory żeby było więcej ludzi co coś robią dla dobra gminy a nie się sprzedają żeby nieć korzyści majątkowe i nie tylko chory kraj i chore społeczeństwo

 13. a obywatele ? pisze:

  Proponujemy referendum w sprawie pomnika, nie chcemy go bo szkoda pieniędzy, lepiej dać biednym dzieciom. Radni zdecydowali o jego budowie, ale jeśli obywatele nie wybrali akurat tych radnych ? więc ?

 14. Stary Brzozowiak pisze:

  „Bardzo się cieszę, że ta uchwała została podjęta. W najbliższym czasie dokonamy wyboru projektanta, który wykona prace projektowe. W przyszłym roku ruszy budowa pomnika Józefa Piłsudskiego. Odsłonięcie monumentu nastąpi w setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.” – powiedział Pan Starosta.
  Nareszcie będzie odpowiedni pomnik, a Władza przestanie chodzić składać wieńce pod pomnik, który mnie się kojarzy z wdzięcznością dla żołnierzy radzieckich.

 15. brzozów 7 pisze:

  Panie Starosto papieru toaletowego w ubikacjach brakuje u pana na dolnym budynku dokładnie 3 maja a pan buduje pomnik śmiech tak pan oszczędza?

 16. Ziemowit pisze:

  Czas pomyśleć o kandydacie na burmistrza . Może w końcu mieszkańcy gminy przejrzą na oczy i uda się wykonać audyt , który sprawi , że można będzie pozbawić ciepłych stołków bandę pasożytów społecznych.

 17. do brzozów 7 pisze:

  no to idź za babkę klozetową i wydawaj ten papier bo papier w takich miejscach lubi się przykleić

 18. Do Ziemowit pisze:

  Startuj człowieku, widać że wiesz o czym piszesz, odwagi podaj swoje nazwisko, będziemy głosować a później pisać podziękowania. Do miłego

Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.