REKLAMA
Strony WWW Sanok

Czy w Brzozowie powstaną strefy płatnego parkowania? (FILM, ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Dzisiaj brzozowscy radni spotkali się na połączonym posiedzeniu komisji Rady Miejskiej. Posiedzeniu z udziałem burmistrza Józefa Rzepki i jego najbliższych współpracowników, przewodniczył Edward Sabik. W pierwszej części radni dyskutowali nt. przygotowania miejsc parkingowych na terenie Brzozowa i możliwości wprowadzenia w przyszłości strefy płatnego parkowania.

Informacje oraz symulacje w tej sprawie przedstawił naczelnik wydziału gospodarowania nieruchomościami i infrastruktury UM Piotr Zgłobicki. Podczas dyskusji radni w większości wyrażali opinię, że wprowadzenie opłat za parkowanie jest nieuniknione. Wymaga to jednak odpowiednich przygotowań.

Rada wyraziła zdanie, że należy przeanalizować utworzenie płatnych parkingów na placu za kościołem parafialnym i przy ul. Piastowej, poniżej zakładu pogrzebowego, a w perspektywie – także i w rynku (po wygaśnięciu trwałości projektu rewitalizacji).

Po przerwie radni zajęli się analizą spraw związanych z działalnością gminnych jednostek oświatowych. Dyr. Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Brzozowie Józef Baran przedstawił prezentację ilustrującą analizę finansową i organizacyjną placówek oświatowych zarządzanych przez gminę. Dyskusję w tej dziedzinie zdominowały możliwości dokonania jakichkolwiek oszczędności w rosnących wydatkach na budżetowych na oświatę, spowodowanych gł. niewydolnym systemem finansowania oświaty w naszym kraju i przerzucaniem tego ciężaru na samorządy.  Na zakończenie radni zajęli się sprawami bieżącymi, poruszając m.in. tematykę budowy chodników, oświetleniem ulicznym, utrzymaniem dróg, sprawami ochrony środowiska. Otrzymali również do zapoznania się projekty uchwał wspierających inwestorów, zamierzających związać się z naszą gminą.

O problemie braku wystarczającej ilości miejsc parkingowych w Brzozowie mówili przed naszą kamerą mieszkańcy.

SONDA: ,,Idę do ratusza, a musiałem stanąć koło szpitala”. Czy w Brzozowie trudno znaleźć miejsce do zaparkowania? (FILM)

źródło: Red., Serwis internetowy Gminy Brzozów, autor: DK

23-01-2018


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Komentarze niezarejestrowanych czytelników:

Brzozowianka2018-01-23 15:52:00
0 0
Hmm czy to rozwiąże problem braku miejsc w Brzozowie? Szczerze wątpię.... Róbcie nowe miejsca parkingowe i skoro tak chcecie wprowadzcie opłaty parkingowe. Ale te miejsca o których mowa w artykule przecież są i wprowadzenie tylko lub aż opłat za nie nie rozwiaze sprawy , bo gdzieś ci wszyscy ludzie muszą nadal parkować, więc nadal będą parkować tam ,bo to sa jedyne większe parkingi oprócz mniejszych uliczek.
Lemek2018-01-23 15:58:35
0 0
Banda blaznow pierwsze zróbcie miejsca parkingowe a potem bierzcie się za opłaty!!! Czysty kretynizm
brzozowianin2018-01-23 16:15:05
0 0
Czas na zmiany władzy, bo naprawdę nie maja pojecia o zarzadzaniu
Kiero2018-01-23 19:15:47
0 0
Wypier€@€ac od koryta, szkodzenie zamiast pomagania, a parking na piastowej to zerowanie na ludzkim nieszczesciu... ludzie na chemie z calego podkarpacia i nie tylko jada a wy platne parkowanie z dala od centrum miasta chcecie zrobic... Rzepka usadzil konkurentow do stolka na stanowiskach, zastepca jego jest czlowiek ktory nie zostal wybrany przez ludzi na radnego to kolega uratowal go dajac mu zastepce, w USC usadzil goscia z kim przegral proces o bezprawne zwolnienie, jakims asystentem zrobil krzykacza ktory pod gmina z megafonem pikiety prowadzil. To jest wladza, to jest rzadzenie? MILICJA!!!!!!!!
Gość2018-01-24 07:24:03
0 0
Chyba nie wiesz o jaki parking na piastowej chodzi a krzyczysz...
NIK2018-01-24 08:04:03
0 0
Plac przy kościele sprzedano wcześniej osobie prywatnej (jak i wiele innych strategicznych nieruchomości) to jest właśnie jaśnie władza nieudolna ale udolnie zabezpieczająca swoich
mieszkaniec2018-01-24 08:31:46
0 0
Dlaczego za parkowanie 8 godzin nie płaca pracownicy starostwa lub gminy , tylko blokuja ulice Armii Krajowej , przeciez mogą dojezdzać busami , tak samo w szpitalu żerują na pacjentach a parkingi tylko dla pracowników szpitala i to tak wyglada działanie władz- Gminy i starostwa - drzej kasę z biiedaka
\"brzozowianka\"2018-01-24 09:02:05
0 0
Mieszkanie w tej dziurze to najgorsze co mnie spotkało smród z parkingu, "jasne,białe noce " niczym zorza polarna ,NIKO O parkingu i jego historii mogę duuuuzo powiedzieć,ale szkoda chodu i zachodu,jak ręka rękę myje i jak jest kasa,i 'dobre plecy" to jest wszystko.A zdjęcia lane.
ciekawski2018-01-24 12:19:56
0 0
O czym debatowali wczoraj radni na sesji? Portal Brzozów 24 milczy nikt nic nie mówi. Czy tylko kwestie parkingów były poruszane? Jakaś dziwna cisza zapadła na tym portalu, a szkoda bo wiele ciekawych rzeczy można było przeczytać.
CBA2018-01-24 14:58:42
0 0
Włodarzami Brzozowa powinny się zająć odpowiednie organy . Najpierw wyprzedali majątek np. dwie wielkie działki przy ul Kościuszki. Teraz pewnie za jedną z nich muszą płacić dzierżawę osobie , której tą działkę sprzedali w celu wynajmu na plac targowy w poniedziałek.Obok druga wielka , bardzo blisko centrum . Mowa o płatnych parkingach w zapyziałym Brzozowie to już himalaje bezczelności tych co zowią siebie samorządowcami. Parkingi przy urzędzie zajmują głownie urzędnicy , których jest w Brzozowie jak psów.Muszą więc podnosić podatki i opłaty lokalne , aby wyżywić bandę darmozjadów , często spokrewnionych z władzą.
mario2018-01-24 19:32:27
0 0
Drodzy radni zanim uchwalicie to , co chce zrobić pan burmistrz , pomyślcie gdzie można by było postawić parking piętrowy , oczywiście płatny. Wiem że na obecny czas , . was to nie obchodzi , bo macie możliwość wjazdu na parking gminny. Jednak nadejdzie dzień , że zakończy się wasza kadencja i również będziecie szukać miejsca do zaparkowania.
Katka2018-01-24 20:45:14
0 0
Dawno temu wyjechałam z tych okolic i chyba to była najlepsza decyzja w moim życiu ! Skoro wszyscy pędzimy z duchem czasu czemu Brzozów nie zainwestuje w parkingi podziemne lub piętrowe (skoro każdy wie ze brak miejsca na normalny parking), wiadomo inwestycja droga ale przecież są dofinansowania unijne na cos tez idą podatki mieszkańców ! Istnieje dużo rozwiązań takich problemów ale raczej urzędnicy wola kawkę popijać niż ruszyć główka .
Katka 2018-01-24 21:57:09
0 0
Wyjechałam z tamtąd dawno temu i to chyba była najlepsza decyzja . Nie ma sytuacji bez wyjścia ! Wszystko zależy od osób . Trzeba trochę ruszyć główka (ale pracownicy w urzędzie miasta wola kawkę pic niż działać ) . Skoro Brzozów pędzi z duchem czasu i wybudował galerie w centrum miasta , na która znalazł miejsce to może czas pomysleć nad podziemnym parkingiem lub piętrowym ( skoro nie ma miejsca na normalny ) Oczywiście inwestycja kosztowna ale przecież są dofinansowania unijne na cos tez idą podatki mieszkańców . Taki parking rozwiązał by problem . Mógł by to być parking dla urzędników lub pracownikow firm otwierany na specjalne firmowe karty. Odrazu w całym BrzoOwie znalazło by sie kilkadziesiąt miejsc parkingowych ;) Życzę pracownikom Urzędu Miasta ciężkiej pracy w nowym roku
Juzew2018-01-25 07:19:07
0 0
Od samego początku ta władza miała jeden cel, ulokować swoich po urzędach, nagrabić co się da, trwać jak najdłużej i grać wyborcom na nosie. Zupełnie zmarnowany czas w pozostałych aspektach. To wszystko oczywiście w zgodzie z sumieniem o czym świadczy przychylność duchowieństwa dla takich zachowań, no cóż "KRUK KRUKOWI OKA NIE WYKOLE"
Obserwator2018-01-25 13:25:46
0 0
Pracownikom urzędu proponuję parkować na parkingu pomiędzy orlenem a cmentarzem. Kilka kroków do centrum problemu nie robi a może po porannym spacerze mózgi wam się odświeża i nabierzecie ochoty do pracy.
Don2018-01-25 13:27:49
0 0
Ludzie czego wy się spodziewacie, przecież za sprawy dróg i parkingów odpowiada wydział z-cy burmistrza p. Pilszaka, a nie jest to "specjalista" od rozwiązywania tak skomplikowanych problemów. Niestety ;(
mieszkaniec2018-01-25 14:00:40
0 0
Jak człowiek z wukształceniem mechanicznym może być z-cą , bez sensu ale są układy na które nie ma rady a pieniądze unijne uciekają o czym swiadczy dotacja na budynek Urzędu miasta , chyba remont bedzie trwał rok przy 2-3 pracowników i co na to Pan kozik wielki działacz