REKLAMA

Ćwiczenia taktyczne jednostek OSP z terenu gminy Dydnia (ZDJĘCIA)

GMINA DYDNIA / PODKARPACIE. 14 października br./sobota/ w Dydni /Dydnia Wola/ w godz. od 1300 do 1630 odbyły się   „Ćwiczenia Taktyczne jednostek OSP z terenu gminy Dydnia”.

Celem ćwiczenia było:
– szybkie i precyzyjne wypracowanie  oraz przedstawienie wniosków do działania  przez zespół zarządzania kryzysowego dla Wójta Gminy,
– doskonalenie wiedzy teoretycznej i umiejętności praktycznych komendanta gminnego ochrony przeciwpożarowej, dowódców drużyn umiejętnego dowodzenia, kierowania w czasie akcji ratowniczo-gaśniczej w rejonie zagrożenia,
– pokazanie uczestnikom ćwiczenia umiejętności praktycznych sił ratowniczych Ochotniczych Straży Pożarnych oraz kierowania całością ćwiczenia przez funkcjonariusza z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzozowie.
Uczestnikami ćwiczenia byli:
1.    Zespół Zarządzania Kryzysowego Gminy Dydnia,
2.    Ochotnicze Straże Pożarne z Grabówki, Niebocka, Jabłonki, Wydrnej, Dydni, Krzywego, Witryłowa, Temeszowa, Krzemiennej i Obarzyma,
3.    Funkcjonariusz KP PSP Brzozów.
W ćwiczeniu wzięło udział 63 osoby.
Podsumowania ćwiczenia dokonał st. kpt. Bogdan Biedka d-ca JRG z Komendy Powiatowej PSP  z Brzozowa, który stwierdził, że cele ćwiczenia zostały osiągnięte, przebiegało ono na  dobrym poziomie organizacyjnym z pożytkiem dla  wszystkich uczestników ćwiczenia – oczywiście nie obyło się bez uwag.
Wójt Jerzy F. Adamski  powiedział, że wszystkie siły ratownicze, które brały udział w ćwiczeniu są dobrze przygotowane do prowadzenia działań ratowniczych. Uczestnikom dziękował również dh Roman Janowicz – Komendant Gminny Ochrony Przeciwpożarowej, a także kilka ciepłych słów do ćwiczących skierował ks. Artur Dyrda kapelan strażaków gminy Dydnia. Całość ćwiczeń została przygotowana przez Kierownika Referatu  UG Dydnia Stanisława Pytlowanego, st. kpt. Bogdana Biedkę oraz druha Romana Janowicza.
Na zakończenie serwowano kawę, herbatę, wyśmienite ciasta i pyszny żurek przygotowany przez druhny: Irenę Janowicz, Renatę Wydrzyńską oraz Beatę Węgrzyńską, co było uwieńczeniem dnia i miłą rekompensatą dla zmęczonych strażaków biorących udział w ćwiczeniach.  Pożarnicze działania w fotorelacjach uwiecznili: druhna Aneta Rzeszut i Grzegorz Cipora.
Ćwiczenia był zorganizowane w ramach zadania pn.: „ Popularyzacja zdrowego stylu życia w gminie Dydnia”.

Stanisław Pytlowany

ŹRÓDŁO: UG Dydnia

18-10-2017

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)
Inline
Inline