REKLAMA

Brzozowska premiera filmu „Jako w niebie, tak i w Komańczy” (ZDJĘCIA)

BRZOZÓW / PODKARPACIE. W kinie Sokół odbyła się brzozowska premiera najnowszej produkcji krośnieńskiej Telewizji Obiektyw Jako w niebie, tak i w Komańczy. Fabularyzowany dokument przedstawia historię internowania Prymasa Stefana Wyszyńskiego w Komańczy. Spotkanie w Brzozowie poprowadził krośnieński dziennikarz Stanisław Jagiełło.

Przed projekcją, podziękowano burmistrzowi Brzozowa Józefowi Rzepce za wsparcie produkcji i dystrybucji filmu. W dowód wdzięczności wręczył  burmistrzowi specjalny egzemplarz filmu.

Produkcja w reżyserii Macieja Wójcika – dziennikarza telewizyjnego opowiada m.in. o powstaniu Ślubów Jasnogórskich, spotkaniach i rozmowie prymasa z ojcem oraz bliską współpracownicą Marią Okońską. Całość przeplatana jest wspomnieniami ludzi, którzy znali kardynała oraz komentarzami historyków. W rolę Prymasa wcielił się Marek Kalita. Na ekranie pojawili się też Jerzy Trela, Aleksandra Popławska oraz aktorzy z Teatru im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie Dagny Cipora i Mateusz Mikoś.

Film pokazywany był już w Parlamencie Europejskim w Brukseli oraz w Instytucie Polskim w Rzymie. W Brzozowie będzie można go jeszcze raz obejrzeć 6 maja br. na brzozowskim rynku podczas koncertu patriotycznego z okazji 100 – lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Już dziś serdecznie zapraszamy.

źródło: serwis internetowy gminy Brzozów / autor NP

09-04-2018


Tymczasowe wyłączenie możliwości dodawania komentarzy w związku z obowiązującą ciszą wyborczą.