REKLAMA

BRZOZÓW24.PL: Włamali się do sklepu, byli pewni że im się „upiecze”. Teraz grozi im do 10 lat więzienia

BRZOZÓW / PODKARPACIE. Zaledwie kilku godzin potrzebowali brzozowscy policjanci do tego, by ustalić i zatrzymać sprawców włamania do sklepu w Brzozowie. Ich łupem padły narzędzia ogrodnicze i zabawki. Teraz 22 i 56-latek odpowiedzą za swój czyn przed sądem.

O przestępstwie powiadomiła pracownica jednego ze sklepów na terenie Brzozowa. We wtorek po godz. 6, kobieta przychodząc do pracy zauważyła włamanie do sklepowej wiaty magazynowej, z której ktoś skradł nożyce i sekatory ogrodnicze oraz przechowywane tam zabawki. Zgłaszająca oszacowała wartość skradzionych rzeczy na łączną kwotę ponad 800 zł.

Na miejsce przestępstwa oficer dyżurny skierował funkcjonariuszy z wydziału kryminalnego i dochodzeniowo-śledczego. Gdy jedni zabezpieczali ślady, drudzy rozpoczęli poszukiwania sprawców tego włamania. W działania poszukiwawcze został zaangażowany przewodnik z psem służbowym. Dzięki wykonanym czynnościom policjanci wpadli na trop przestępców. Okazali się nimi dwaj mieszkańcy powiatu brzozowskiego, w wieku 22 i 56 lat.

303-114197

Mężczyźni byli całkowicie zaskoczeni wizytą policjantów. Sądzili, że to przestępstwo im się „upiecze”. Początkowo zaprzeczali, by to oni mieli coś z tym wspólnego. Jednak podczas przeszukania, w domu starszego z nich, funkcjonariusze znaleźli skradzione przedmioty.

Mężczyźni usłyszeli już zarzut włamania. Przyznali się do winy. Za kradzież z włamaniem kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności.

KPP Brzozów

27-10-2016


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.