BRZOZOW24.PL: Pijany wszczął awanturę, następnie zaatakował policjantów nożem


BRZOZOW24.PL / PODKARPACIE. Do policyjnego aresztu trafił mężczyzna, który podczas interwencji domowej zaatakował policjantów. 28-letni awanturnik chciał ugodzić nożem interweniujących wobec niego funkcjonariuszy. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W środę, po godz. 21, brzozowscy policjanci zostali wezwani przez jedną z mieszkanek Brzozowa na interwencję domową. Z treści zgłoszenia kobiety wynikało, że jej pijany syn wszczął awanturę i jest wyjątkowo agresywny.

Gdy patrol przyjechał na miejsce, awanturujący się mężczyzna stał w drzwiach mieszkania. Trzymał w ręku nóż i zaczął nim wymachiwać. Groził policjantom, że jeśli wejdą do mieszkania to go użyje. Podczas interwencji mężczyzna wyrażał swoją niechęć w stosunku do Policji. W pewnym momencie wybiegł z mieszkania i usiłował ugodzić nożem interweniujących policjantów. W tym samym czasie jeden z nich odparł atak. Funkcjonariusze odebrali nóż napastnikowi i go obezwładnili. Dopiero gdy założono mu kajdanki na ręce, zaczął się zachowywać spokojnie i stosować do poleceń funkcjonariuszy.

1

Nóż zabezpieczony na miejscu zdarzenia. Fot. KPP Brzozów

Agresywnym napastnikiem okazał się 28-letni mieszkaniec Brzozowa. Młody człowiek był pijany. Badanie alkomatem wykazało blisko 2,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ostatecznie 28-latek został przewieziony do brzozowskiej komendy i osadzony w policyjnym areszcie.

Mężczyzna usłyszał zarzut czynnej napaści na funkcjonariuszy i przyznał się do jego popełnienia. Niebawem odpowie za swoje zachowanie przed sądem. Za to przestępstwo kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do lat 10.

KPP Brzozów


Napisz komentarz:

Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.